Zirvith Zirvith komentáře u knih

V zajetí Atlantiku V zajetí Atlantiku Inna Václavová

Velice příjemná kniha vyvolávající opět mou touhu po lodích a po dobrodružství. Díky této knize jsem si uvědomila, po čem ve skutečnosti toužím. Jsou to lodě a moře. Taky jsem se vždycky chtěla plavit po mořích :) A teď... po přečtení této knihy chci taky na Atlantik! Také by mě docela zajímalo, zda by mě měsíc na moři nějak změnil... A ty krátké kapitoly byly fajn.

14.11.2022 4 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Tahle kniha... No, vážně mě zaujala anotace a výstižná věta na obálce, ale začátek knihy se mi zdál spíš docela amatérský. Samé zbytečné kecy a celkově kniha příliš nezaujala, trochu nudná a sepsaná taky nepříliš kvalitně. Nicméně Předmluva (nebo spíše bych to nazvala prologem) byla naprosto parádní. Co můžu říct jen z Předmluvy, tak je mi hlavní postava sympatická a poněkud podobná mně, hlavně co se týče lásky. Jsem na tom dost podobně jako ona a máme i podobné názory. Jenže následující děj... čekala jsem něco víc nadpřirozeného a ne pouhou partičku feťáků, kteří pořádají večírky a kouří. Tohle není můj svět. Sean by mě v životě nezaujal - ukecaný kuřák s piercingem a tetováním není nic pro mě. Dominik je na tom o dost lépe. Až na to, že patří také mezi feťáky, mi povahou i vzhledem zcela vyhovuje a také bych se do něj snadno zamilovala.
Skoro celá kniha je jen obyčejná romanticko-erotická slátanina, kde se víceméně nic neřeší ani neděje. Zajímavých je pouze několik posledních stránek. Druhý díl mám taky koupený, takže si ho také časem přečtu a doufám, že bude zajímavější.
A polygamní vztah? Takové vztahy vůbec neuznávám. A navíc nechápu, jak někdo může milovat dva lidi současně. To prostě nejde. A pokud si někdo myslí, že miluje dva lidi stejně, tak to potom není skutečná láska. Vím o čem mluvím :)

31.10.2022 3 z 5

Nabídka Nabídka Catherine Coulter

Kniha byla celkem v pohodě, snadno se četla.

17.08.2022 3 z 5

Pražská defenestrace 23. května 1618 Pražská defenestrace 23. května 1618 Pavel Kosatík

Zajímavá a poučná kniha. Koupila jsem si ji proto, že mě téma třicetileté války a Bílé hory velmi zajímá, ale přednostně jsem si ji přečetla hlavně kvůli tomu, že se mi krásně hodila do Čtenářské výzvy. Každopádně jsem se z knihy dozvěděla některé další věci, o kterých jsem dosud netušila, a taky pár podrobností ohledně začátku války.

31.07.2022 4 z 5

Dotek smrti Dotek smrti Gustav Tegby

Tohle byla extrémně nudná kniha. No alespoň první polovina knihy. Děj hrozně zdlouhavý a přijde mi to napsané docela amatérsky. Až teprve ve druhé polovině knihy se začne něco dít a dobře se to čte až k úplnému konci.
Elin je dost nudná a nezajímavá postava, spíš jen taková neschopná blbka.

09.07.2022 2 z 5

Společníci Společníci Katie M. Flynn

Také nemůžu říct, že by mě to nějak bavilo, ale po menším začtení se do knihy se to už četlo o něco snáze.
Až tak úplně hrozné to tedy taky nebylo - jsou i daleko nudnější a horší knihy.
Anotace však byla poněkud nepřesná. Z ní jsem měla dojem, že bude kniha o něčem úplně jiném a spíš připomínala horor o zombících.
Z postav jsem měla nejvíc v oblibě Gabe a pak i celkem Nata. Ale Lilac jsem pak po jedný události začala trochu nesnášet, přestože jsem ji ze začátku měla celkem ráda.
Moc se mi ale nelíbilo takové skákání časem. Když už se do příběhu začtu a najednou přeskočíme několik let a já se pak ani pořádně nedozvím, co se během té doby všechno stalo..

22.01.2022 3 z 5

Lawless a ďábel z Euston Square Lawless a ďábel z Euston Square William Sutton

Tuhle knihu jsem měla chuť odložit už po pár stránkách, nakonec jsem se překonala a snažila v ní pomalu pokračovat, protože pokud je to možné, tak se snažím dočíst každou knihu.
Že bylo mnoho postav mi nevadilo, většina se dala celkem zapamatovat. Nelíbí se mi však, jak rozsáhlá ta kniha je. Hodně nezáživných a nudných částí. Tohle muselo být opravdu umění vůbec napsat. Ale zase na druhou stranu je kniha dokonale podrobná.
Některé části byly zajímavější, jiné nudnější, ale celá kniha se četla celou dobu víceméně stejně - nechytla mě ani ke konci, možná tak posledních několik stránek bylo celkem napínavých. Ale víc jak pár stránek najednou jsem přečíst nezvládla, takže mi nějaký ten měsíc trvalo, než jsem se dostala až ke konci.

22.01.2022 2 z 5

Sex budoucnosti Sex budoucnosti Emily Witt

Tato kniha ve mně vyvolává spíš odpor k sexu a akorát potvrzuje moji domněnku, že žiju ve světě samých úchyláků, kterým nejde o nic jiného než o sex. Jenže sex bez lásky? A s náhodnými lidmi? U mě naprosto vyloučeno.
Zároveň je to však i přínosná kniha, kde je podrobně rozebráno spousta různých témat, s nimiž se člověk může setkat. Některá témata jsou mi bohužel bližší než bych si přála a k některým dost možná i sama neúmyslně směřuju. Původně jsem čekala, že kniha bude vyprávět příběh Emily, který vypadal, že mi bude také blízký, jenže autorka místo toho šla zkoumat sex v různých podobách v dnešní době. A místo svého příběhu se občas zmiňuje o příbězích lidí, se kterými se setkala. Ale pár zajímavých myšlenek to mělo, za pouhé přečtení to stojí. Zvládla jsem to kupodivu přečíst zhruba za týden. Spousta částí mi však připadala nudná a já měla občas problém se soustředit na to co vlastně čtu.
Také se zde dozvídáme, že je člověk někdy nucen žít určitým způsobem, aniž by si tuto cestu dobrovolně zvolil. Například mě celkem zaujala kapitola o polygamních vztazích. Nezávazné vztahy jsem vždycky odmítala a připadaly mi jako něco špatného, ale nakonec jsem se sama dostala do situace, kdy jsem je začala vyhledávat a připadají mi jako jediné možné řešení. Nikdy dřív bych si nedovedla představit nevěru a neuznávám ji ani teď, ale při těch nezávazných vztazích ji beru už tak nějak jako samozřejmost. Čili - když někdo nemůže mít normální vztah, protože nenajde oboustrannou lásku, tak má jen dvě možnosti - buď zůstat sám, anebo si začít nezávazné vztahy. Případně mít vztah s někým, koho nemiluje, ale takový vztah stejně dlouho nevydrží (a právě proto existuje ta nevěra a polygamní vztahy). Na jednu stranu je sice lákavé, mít zároveň více sexuálních vztahů, na druhou si to zas nedokážu příliš představit. Nikdy jsem nechápala, jak někdo může chtít mít víc jak jeden vztah současně. Stejně tak jsem toho názoru, že pokud někdo někoho skutečně miluje, tak nemá potřebu mít ještě další vztahy ani být nevěrný.
A prý že je monogamie nepřirozená? No, všimla jsem si, že tento názor zastává hodně lidí, což upřímně nechápu, protože podle mě je monogamie naprosto přirozená a věrnost důležitá.
Další věc, kterou bych ráda zmínila, jsou kapitoly. Připadaly mi až příliš dlouhé. Snažila jsem se sice přečíst každý den alespoň jednu, ale zvládala jsem to většinou tak tak. Jsou až moc podrobně popsány, takže ze začátku jednotlivá témata třeba zaujmou, ale pak začnou nudit, ještě než se dostanu na konec i těch zajímavějších kapitol. Ale poslední tři kapitoly se četly už snáz.
Jinak anotace mi přijde celkem nepřesná. Obsah knihy je spíše jejím opakem.
A na závěr ještě dodám, že pokud tohle má být sex budoucnosti (polyamorní vztahy, sexuální večírky, sexuální festivaly, grupáče, drogy apod), tak si akorát říkám, do jaké doby jsem se to jen dostala... Tohle není můj svět.

30.10.2021 2 z 5

Život v hříchu Život v hříchu Eva Ava Šranková

Kniha začala velmi dobře. Napínavá, poutavá, čtivá. Když však skončila první část knihy a druhá část začala zcela jinak než bych si představovala, byla jsem trochu zklamaná, nakonec jsem ale usoudila, že je to tak i lepší, o nic důležitého jsem nepřišla.
Během čtení jsem občas zažívala zoufalství spolu s postavami. Akorát mě trochu zklamalo, že se v anotaci mluví o třech hlavních postavách, ovšem většina knihy se točila jen kolem jedné z nich. Další se časem vytratila a na třetí se už úplně zapomnělo. Ale i přesto se mi kniha velmi líbila a doporučila bych ji.

24.09.2021 4 z 5

Kurýr Kurýr Zbyněk Hrkal

Kniha to sice nebyla úplně špatná, ale tohle téma nevyhledávám a ani mě nijak nebaví. Kdybych věděla dříve, o co se bude jednat, tak knihu ani nečtu. Avšak některé části byly občas i napínavé a dobře se četly. Ale jinak to není nic pro mě...

06.06.2021 3 z 5

Skutečná láska - probuďme svoje srdce Skutečná láska - probuďme svoje srdce Thich Nhat Hanh

Opravdu zajímavá kniha, přečtena během chvilky. Hlavně mě oslovilo asi prvních pět kapitol, obzvlášť ta pátá mě zaujala nejvíc. Možná proto, že se týká tématu, které aktuálně řeším :)

24.01.2021 4 z 5

Osud jako šance Osud jako šance Thorwald Dethlefsen

Od této knihy jsem čekala úplně něco jiného, než jen pouhé filozofické debatování o esoterických oborech. Pár věcí je zde sice hezky popsáno a vysvětleno, ale stejně se kniha četla poněkud obtížně a místy jsem ani netušila, o čem se tam vlastně píše. Jediné dvě kapitoly, které mi připadaly zajímavé a četly se snáze, byly o reinkarnaci.

13.07.2020 3 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Opravdu otřesná kniha. A hlavně docela nudná a nezáživná, nečetla se zrovna nejlépe, a to nemluvím o těch popisovaných zvrácenostech. Ty ještě ušly, ačkoliv ke konci knihy byly zvrácenosti čím dál šílenější. Také nevypadalo nejlíp, že je podrobně popsán jen první měsíc a ty další tři jsou až příliš zestručněné, jako kdyby ta kniha nebavila už ani autora :) A upřímně si nemyslím, že by se skutečně našli takoví lidé, kteří by se tak vyžívali v těchto popsaných zvrhlostech. A to mám přitom ráda různé zvrácenosti, o kterých se v knihách také snažím psát, jenže tato kniha je prostě úplně něco jiného.... Celá kniha přečtena zhruba za měsíc a půl.

12.07.2020 2 z 5

Stoprocentní dědic Stoprocentní dědic Kate Coscarelli

Dobře čtivá a napínavá kniha se spoustou zvratů. Víc než anotace mě však zaujal úryvek "V temnotě noci," proto jsem si knihu přečetla. Čekala jsem sice něco trochu jiného a netušila jsem, že to bude spíše detektivka, ale kniha mě příjemně překvapila a potěšila.

04.04.2020 4 z 5

Život elfů Život elfů Muriel Barbery

Tuhle knihu jsem sice s utrpením tak nějak přelouskala, ale po celou dobu jsem neměla vůbec tušení, o čem to vlastně čtu. Jsem z tohoto díla nanejvýš zmatená. Nečetlo se to ani trochu dobře, kniha nedokázala udržovat mou pozornost, často jsem se ztrácela a neorientovala jsem se ani v postavách. Když se kniha jmenuje Život elfů, tak bych alespoň čekala, že to bude více o elfech, jenže o nich se něco málo dozvídáme až skoro ke konci knihy. Čekala jsem od toho úplně něco jiného... Je to jen samé kecání o ničem, vůbec mi to nedává smysl, nemá to prakticky žádný děj a navíc spousta věcí by tam ani nemusela být. No dobře, aspoň v poslední čtvrtině knihy je náznak jakéhosi děje, ale ani přesto mě kniha rozhodně nezaujala.

29.03.2020 1 z 5

Konec řetězce Konec řetězce Fredrik T. Olsson

Trochu zvlášní kniha, v níž mi hlavně moc neseděl styl psaní. Příběh sice zajímavý a víceméně i napínavý, že mě to nutilo knihu dočíst, ale občas jsem se v knize i ztrácela a nechápala, o co jde. Trochu takový zamotaný příběh. No a konec moc překvapivý nebyl, něco takového mě napadlo už někde na začátku.

17.03.2020 3 z 5

Amazonie Amazonie Wolfgang Ott

Knihu jsem si chtěla přečíst, protože mě prostředí Amazonie hrozně láká a přitahuje, ale bohužel děj této knihy nebyl příliš záživný a moc mi neseděl ani tento styl psaní. Ale ke konci byla kniha naštěstí už trochu zajímavější :)

09.01.2020 3 z 5

Karma - Život bez konfliktů Karma - Život bez konfliktů Alexander Svijaš

Kniha není úplně špatná, ale tohle vysvětlení karmy mi moc nesedí, aspoň co se týče těch idealizací apod. Karmu beru trochu v jiném pojetí, ale každopádně je v knize popsáno a vysvětleno pár zajímavých věcí. Takže alespoň za přečtení to určitě stojí, i když se mi kniha nečetla zrovna nejlépe.

19.12.2019 3 z 5

Mýty a pověry v sexu Mýty a pověry v sexu Radim Uzel

Kniha stojí alespoň za přečtení. Je psána docela poutavě a dozvěděla jsem se tam i pár věcí, o nichž jsem neměla tušení :o)

19.12.2019 3 z 5

Zapomenutý příběh Zapomenutý příběh Yxta Maya Murray

Poněkud nudnější kniha, která se hůře četla a příliš mě nebavila. Do příběhu ze současnosti jsem měla větší problém se začíst, ale příběh Helen mi připadal zajímavější, a ke konci už se kniha četla o něco lépe a rychleji :)

01.10.2019 3 z 5