Kocour Bob přehled

Kocour Bob https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170066/mid_kocour-bob-Jc4-170066.jpg 4 544 544

Kocour Bob série

Optimisticky laděná kniha přibližuje přátelství mezi mladíkem a kocourem. Autor má za sebou zkušenosti z drogové závislosti, které se po letech dokázal zbavit. Jednoho dne na chodbě domu, v němž bydlí, najde kocoura, a když se o něj ani po několika dnech nikdo nepřihlásí, ujme se ho. Pojmenuje ho Bob a začne ho brát s sebou na svá veřejná představení po londýnských ulicích, kde si vydělá jako muzikant. Život potulného hudebníka s sebou nese nemalá rizika, autor se dostane do konfliktu se zákonem, občas se setkává s agresivními lidmi, dvakrát se mu Bob v davu málem ztratí, ale nakonec vše dobře dopadne.... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Street Cat Named Bob , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kocour Bob. Přihlašte se a napište ho.

p.stranska
03.05.2024 4 z 5

Literárně to není žádné veledílo, ale příběh je to hezký a kocour mě moc bavil. Navíc na obálce knihy je vyfocený sám Bob osobně, to se mi moc líbí. Koukala jsem na nějaká videa a Bob je opravdu k sežrání. Příběh je uvěřitelný, nepochybně dost autentický a 4 hvězdičky si určitě zaslouží.

Natty
27.04.2024 4 z 5

Další ukázka toho, že kočky dokážou k člověku velmi přilnout a pozitivně ovlivnit celý koloběh života. Zde například pomoci od závislosti a přispět k nápravě člověka na okraji společnosti. Je to fajn (občas i napínavá) oddechovka založená na skutečných událostech.

Boba jsem již dříve sledovala na sociálních sítích a tento příběh byl příjemným prohloubením celého příběhu. Byl to opravdu unikátní kocour a fešák. ;)

Nerissa
15.04.2024 3 z 5

Kniha se mi líbila. Byla milá, zajímavá, o to víc, že autobiografická. Ale trochu se bojím, že na ni rychle zapomenu.

Knižní novinky (18.12. - 1.1.2018)

18.12.2017

Kniha Kocour Bob v seznamech