martula.07 diskuze
Hlavním důvodem bude dle mého umístění bloku reklamy stále na stejném místě, tedy vpravo pod informačními bloky (menu v profilu, nejnovější témata tady v diskuzi, ...). Ano, je to nepřirozené, i mně to tak přijde, protože na většině služeb je hlavní menu nebo to hlavní vždycky vlevo. A přirozeně se nám tam stočí pohled. Nicméně tento důvod chápu.
Mně osobně by třeba nevadilo, kdyby menu nebylo viditelné a bylo schované pod ikonou formou vysouvací lišty jako je třeba u knih "přidat do mých" nebo v mobilní verzi je profilové menu takto řešeno kvůli úspoře místa. :)
@pobijecmuch: Postrach DK? Snad váš postrach, ne? :D Už to tady chvíli sleduju a nestačím se divit, co dokáže jedna malá, pro mnohé bezvýznamná kniha.
profhubert: Mně teda pokročilé vyhledávání nepřipadá zapadlé. Najdete ho tam, kam patří, tedy ve vyhledávání. Stačí kliknout na lupu vpravo nahoře a tlačítko je na světě. Proč z toho dělat aféru. Určitě bych to necpala na lištu, když je to vlastně nástroj vyhledávání. To, že je v pokročilém vyhledávání málo hledisek, je věc druhá. Všechno ale nejde vyřešit hned. Pokud bude možnost vyhledávání podle štítků, tak ty štítky tam stejně někdo bude muset přidat. Když je tam někdo nepřidá, tak tu knihu stejně nenajdete.
K seznamům. Mně osobně se ty "místopisné" seznamy líbí a beletrie v nich obsažená obvzlášť, protože čtu převážně tohle. Klasické cestopisy se najdou snadno.
eraserhead: Nebudu tvrdit, že jsem na to nikdy ze zvědavosti neklikla, protože by to jistě nebyla pravda, ale nikdy jsem nad tím nepřemýšlela. Nikdy mě nenapadlo, že by to neodkazovalo na správnou knihu. Zdá se to zavádějící, ale na druhou stranu to funkci reklamy plní. Pokud jde o Třináctou hodinu, je to sice nemilé, ale pokud je to plošně, tak se toho nelze vyvarovat. Předpokládám ale, že když si chce někdo knihu koupit, tak si o ní zjistí všechno potřebné a nebude kupovat, jak se říká, zajíce v pytli.
eraserhead: Myslím, že správa by byla časově náročná. Já osobně tuto funkci nevyužívám, protože mám své oblíbené webové destinace :D.
Já bych pro začátek zkusila http://www.databazeknih.cz/knihy/thirsty-hearts-145573 a podobné od Grady. Na přečtení jednoduché. Průběžně jsou umístěny testy, které prověřují, jak pozorný čtenář je, a také pomáhají více procvičit angličtinu. Určitě bych si hned nevzala román o 300 a více stranách.
http://www.databazeknih.cz/knihy/vrazda-v-shakespearu-46406
- na rok 2005 dost hrůza, obrázek o knize vůbec nic nevypovídá a k písmu se radši nebudu ani vyjadřovat
http://www.databazeknih.cz/knihy/zena-k-nakousnuti-26180
- překombinováno stejně jako tohle: http://www.databazeknih.cz/knihy/falesny-svedek-63145
- obálky prvních třech knih o Tempe Brennan jsou na facku, ale nejhorší je http://www.databazeknih.cz/knihy/temperance-brennanova-smutne-pondeli-21322
http://www.databazeknih.cz/knihy/mise-londyn-roman-49633
- takové plác a plác a nikde nic
http://www.databazeknih.cz/knihy/misery-1150 a http://www.databazeknih.cz/knihy/puls-893
- nesnáším špatně vytvořenou krev, možná by bylo lepší, kdyby tam vůbec nebyla
Není to sice fantasy, ani romantika, ale je to z pohledu muže. Jsou to Laclosovy Nebezpečné známosti. Když jsem je před lety četla, tak mě absolutně uchvátily a stejný pocit přetrvává dodnes. Stejnojmený film z roku 1988 je taky skvělý. Nebo bych možná zkusila Ve znamení Štíra. Je to fantasy, trocha té romantiky tam taky je. Jen je to psáno z obou pohledů, které se střídají. Navíc Warner Bros. uvažují o zfilmování.
Předně bych chtěla zdůraznit nebo podotknout, že Bible se nečte! Tuhle absurditu jsem četla i slyšela již mnohokrát. Nad ní se rozjímá. Bibli nemůžete prostě přečíst a odškrtnout si, že jste to zvládli. To co je tam napsáno, každý a v každém věku může vidět jinak. Dalo by se říct, že právě tady jde nejvíce o to, co je psáno mezi řádky.
Zřejmě se nejedná o klasiku a asi nikdy jednat nebude, ale jediná kniha Lee Harper Jako zabít ptáčka je aktuální i v dnešní době. Pak také Farma zvířat od Orwella a Steinbeckovi Hrozny hněvu. Farma je aktuální dnes a bude i v budoucnu, protože lidé se ve své podstatě nemění. K pochopení situace na blízkém východě může přispět Urisův Exodus. Ale jak tak vidím, tak tady se nacházíte v jiných kruzích :D.
@verbula stačí, když si změníš datum přečtení, aby bylo starší než u první knížky, kterou tu máš dosud
Skvělá audiokniha je Sto roků samoty od Márqueze načtená Adamírou. Nechybí ani hudební sekvence. Harry Potter načtený Lábusem je taky super. Škoda že se šlo jen do prvního dílu.
Při vaření obvykle sleduju Tour nebo Vueltu :D. Popřípadě si pustím mužský tenis, pokud nehraje Rafa, to jsem pak přilepená k obrazovce. A pokud nic z toho není k dispozici, tak si ráda pustím audioknihu. Ta je takovým milým zpestřením čtení. Ne, že by čtení nebylo pestré samo o sobě.
Musím ale říct, že i namluvené pohádky jsou skvělé pro děcka. Třeba před spaním nebo místo televize.
@Ellile http://www.databazeknih.cz/aplikace-databaze-knih
@lenkaknel taky mě to už napadlo. Já to zatím vyřešila tak, že jsem si těch pár nedočtených dala do přečtených, jen jsem je nehodnotila. Ale je jen pár těch, které jsem nezvládla, takže zatím v pohodě.
Ještě mě napadlo, že by bylo dobré, kdyby šlo přidat do databáze i audioknihy. Podobným způsobem jako e-knihy.
Z principu zahraniční a na zemi nezáleží, ikdyž mám své oblíbené. Někteří čeští a slovenští autoři jsou skvělí a to i ti dnešní jako třeba Martin Herbert (Klub piraň https://www.youtube.com/watch?v=Xdv-ybiqEWc ), Jozef Karika (Ve stínu mafie) nebo Míša Klevisová. Jenže ti dobří toho moc nenapíšou, takže pramen jaksi vyschne. Jinak od českých autorů čtu především dokumentární knihy, takže Kroupa, Kmenta...
Ke všemu, co tu jistě bylo zmíněno jako třeba některé adaptace Kingových knih přidávám Laclosovi Nebezpečné známosti od Frearse z roku 1988. John Malkovich byl v roli Valmonta prostě skvělý. Navíc se tu objeví mladý Reeves a Thurman. Film se téměř vyrovná knize. Viděla jsem ho několikrát.
Nejlepší jsou magnetické záložky, pokud teda není k dispozici lacetka. Nemůže se stát, že by vám z knihy samovolně vypadly. Já dostala darem malinké (čtyři v balení), okolo dvou centimetrů na výšku a i při čtení je mám zacvaknuté v knize a vůbec nevím, že tam jsou. Jednoznačně doporučuju.
Právě jsem dokončila osmou fázi knihy Navždy tvůj od Daniela Glattauera. Je příjemné vědět, že dokáže napsat dobrou knihu i klasickou formou.
Gang Mara Salvatrucha. Mělo by to být o MS-13, v současné době nejbrutálnějším gangu, který brázdí ulice USA. Mám za sebou pár stran a začíná to být zajímavé. Zatím plní má očekávání a velmi obdivuju autora, že se pustil na tak nebezpečnou cestu. Klobouk dolů.
Průběžně čtu Vendetu, která je složena z dobrých a horších povídek. Žádná není vyloženě hrozná.
Sem se to zřejmě moc nehodí, ale existuje něco jako dokumentární seriál Konspirační teorie. Provází bývalý guvernér Minnesoty Jesse Ventura. Možná ho znáte z wrestlingu. Zaměřuje se na věci z nedávné doby a dokáže fakt nahlodat. Kdybyste náhodou měli náladu odskočit si od knížek k něčemu jednoduššímu :D.
benyben: já četla jen Vraždu na faře a není to špatný. Mám ji i doma. Je to první díl série se slečnou Marplovou. Já bych začala tím.