Prosím o opravu

DISKUZE » Chyby na webu


siena
siena 20.03.2019 v 14:42

Lenka.Vílka, s tou knihou by to mělo tedy dopadnout stejně, jako to dopadlo s tou Vámi zmiňovanou knihou. Jen se obávám, že zase někdy příště bude vkladatel stát před podobnou otázkou, protože tu evidentně jsou zastoupeny obě možnosti...Mou ambicí nebylo nijak radit, spíš mne samotnou zajímalo, jak na to...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.03.2019 v 15:08

Siena: mě to taky zajímá. Já se na to minule zeptala a vložila, jak mi poradil moderátor. Tedy, jak mi poradila Jirin@, která tomu rozumí. Ale názor Elfos je na tohle téma vždy jiný a má upřímně řečeno logické díry a nebere v potaz, na čem se oficiálně dohodli ostatní. Tak to je potom z toho jeden trochu mimo směr, že? Pro mě má v tomhle tématu jasné slovo, jak z mého příspěvku vychází, jiný moderátor, než ten, který se ozval jako první.
(Ale to jsem psala už hodně dávno zpátky ve vlákně, že tady někoho uznávám a někoho, kdo mi prostě nedává moc prostoru, abych ho uznávat mohla :( sorry, ale tak to prostě je. Už mě bijů, že já si vždycky otevřu tlamu!)

Text příspěvku byl upraven 20.03.19 v 15:09

jirin@
jirin@ 20.03.2019 v 17:15

V záznamu knihy https://www.databazeknih.cz/knihy/neco-se-muselo-stat-nova-kniha-promen-218345 jsem ponechala jako autora pouze Václava Cílka.

elfos
elfos 20.03.2019 v 17:45

Lorde, zbytečně útočíš. Na tvou žádost o smazání autorů od knihy jsem pouze velmi stručně napsala, že autoři by se od knih mazat neměli, autoři ke knihám patří.

V tom, že autoři jen u knih poesie, zatímco u povídkových antologií jsou autoři u jednotlivých povídek v záložce Povídky, zatímco v autorech je uvedeno antologie nebo jméno editora, mezi námi panuje naprostá shoda.

Tys ale žádal o smazání autorů od knihy, kde žádné povídky nejsou - po záložce Povídky (a jestli jsou v ní ti autoři uvedeni) jsem se v noci dívala jako první. Nejsou tam. Kdyby byli, bylo by to v pořádku a smazala bych je z autorů knihy beze slova a okamžitě v tu chvíli, kdy jsem na to koukala.

A teď tedy nejsou ani u knihy. Jiři, vážím si tě a obdivuji tvůj přehled, ale tohle bylo unáhlené. Lepší by bylo počkat, až budou jednotlivé eseje a jejich autoři teda vložení do Povídek. Teď nejsou nikde, kniha přišla o své autory - přinejmenším do té doby, než je někdo znovu vloží i s názvy jejich esejí, tedy pokud je vůbec někdo vloží. Škoda.
Jediná kladná věc je, že jsou zmíněni alespoň v anotaci....

Lorde, a tobě znovu opakuji: Stran poesie a povídkových antologií (antologií esejí, pověstí, pohádek atd. atd.) jsme v naprosté shodě.

elfos
elfos 20.03.2019 v 17:59

Sieno, k tomu vkládání pod Povídky (když jinak to v současné době nejde) - ano, není to ideální (ideální je to v případě, že jde o povídkovou antologii), ale je to lepší než nic. Možná by bylo řešením název té záložky trochu poupravit, ale nevím, jestli by se to tam vešlo. Myslím na šířku. Jakým slovem nahradit slovo Povídky? Vešlo by se tam například Povídky aj. - ? A vpravo, v nabídce, Přidat povídku apod. - ? Zeptám se Dana. Možná by pak lidem více vyhovovalo, že vkládají jednotlivé eseje - články - pověsti - pohádky do záložky nazvané Povídky a jiné. Ale nevím, jestli se to tam vleze technicky, ty delší názvy.

Text příspěvku byl upraven 20.03.19 v 18:05

jirin@
jirin@ 20.03.2019 v 18:24

elfos - Eseje a jejich autoři dle mého názoru do povídek nepatří.
Povídky ponechejme, prosím, jen povídkám.
Stejně tak jako eseje obsažené ve sbornících by v povídkách neměly být např. jednotlivé příspěvky obsažené ve sbornících z konferencí nebo jednotlivá díla sebraných spisů, souborných děl apod.
Bylo by přínosné, kdyby zde byla možnost přidávat tyto jednotlivé části dokumentů vytvořením nového přístupu Přidat .... (obecné vyjádření pro výše uvedené případy), ale rozhodně ne pod povídky.


elfos
elfos 20.03.2019 v 18:26

To by určitě přínosné bylo, ale opět si to neumím představit technicky - jestli by se to tam vlezlo (nová záložka nebo tak něco) - na kartu knihy a na kartu autora.

Text příspěvku byl upraven 20.03.19 v 18:31

Koka
Koka 20.03.2019 v 19:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jirin@
jirin@ 20.03.2019 v 19:17

elfos - mne nejdříve také napadla úprava názvu záložky. Ale kdybychom ji např. upravili na Povídky aj., pak bychom při zobrazení konkrétní eseje, příspěvku ze sborníku, díla ze sebraných spisů apod. viděli:
Povídka aj. od: xyz
Z knihy: xyz
To by bylo poněkud zavádějící, protože o povídku by nešlo. Proto se mi zdálo lepší (a také nevím, zda je technicky možné) zvolit další nový přístup. Např. Přidat část díla a záložku s názvem např. Část díla. Tam by se pak mohlo vkládat vše ostatní kromě povídek.
Předpokládám, že by při zobrazení konkrétní části díla bylo uvedeno:
Část díla od: xyz
Z knihy: xyz

jirin@
jirin@ 20.03.2019 v 19:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

elfos
elfos 20.03.2019 v 19:23

Část díla se mi líbí. Jenom ta technika a místo na webu.... Ale líbí se mi. To je hodně dobrý nápad.

siena
siena 20.03.2019 v 20:41

Jen bych měla ještě malinkou připomínku, a opravdu se omlouvám, neb zajisté působím jako poškrábaná deska:) Ale nyní máme pod povídkami i romány a divadelní hry, takže kdyby jen eseje...

jirin@
jirin@ 20.03.2019 v 21:43

siena - ano, vím o tom. Ale pod povídky to přece jen nepatří.

siena
siena 20.03.2019 v 21:49

Už to píšu tak dlouho, že jsem si nemohla odpustit, když se opět našla příležitost...

LordSnape
LordSnape 20.03.2019 v 22:32

Dík za opravu a diskuzi. O tom, co je na obálce mě už poučoval nedávno pobijecmuch, když mi smáznul Leoše Kyšu z knihy Superholky. Znám ho osobně a bavili jsme se o tom. Kniha napsal se svou dcerou, ale na obálce není. Jen v tiráži. Takže tak. Prostě tam jako spoluautor není a já to prostě tak bral.

Eseje by si zasloužily rubriku hned vedle povídek. To je fakt. Je škoda, že Dan místo toho jde na ruku stěžovatelům a bazaristům, když dělá zbytečné změny jako třeba s tím seznamem "chci si koupit".

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.03.2019 v 22:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 08:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 08:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 08:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jirin@
jirin@ 21.03.2019 v 09:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 09:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 09:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jirin@
jirin@ 21.03.2019 v 09:16

LV - Grada Publishing - uvedeno jako autor obálky, příp. ilustrátor, není jediný případ, kdy je zde v těchto rolích uveden korporativní autor.
V databázi není pro korporace v roli ilustrátora nebo autora obálky místo. Jednoznačně zde máme nastaveno pro uvádění těchto rolí pouze možnost zápisu jména a příjmení, tedy fyzické osoby.
Je to už dost dávno, kdy jsem také na tento problém narazila. Tehdy jsem to diskutovala s Danem. Souhlasil s tím, že korporativní jména můžeme z ilustrátorů nebo autorů obálek odstranit.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 09:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 21.03.2019 v 09:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek