Postava hledá autora - pomozte jí!

DISKUZE » O autorech


Marthas
Marthas 08.10.2016 v 14:46

OK. Tak to zkopíruju, do jednoho lehce nepřehledného příspěvku.-)

Marthas
Marthas 08.10.2016 v 14:57

ZADÁNÍ: Hledáme postavu, která není člověkem a nežije na zemi a samozřejmě jejího autora...

PŘIDÁVÁM: Jednou z jeho charakteristických vlastností je, že je stále hladový a nejraději má jablka...
Majitel ho nosí pod kazajkou z hnědé kůže a "tvoreček" mu také rád sedá na rameni...
Tvor vydává zvuky připomínající kolouška - pískání...
Další nápověda - Fyzický vzhled: Je chlupatý, má špičatý čumáček, tmavé kruhy kolem očiček - podobá se mývalovi...
Takže dál: Ještě k vzhledu: Netopýří křídla na zádech, dlouhý ocas s hnědobílými proužky a packy s velkými drápky...

Navíc je to vícedílné dílko, které ale nehledáme... U nás vyšly pouze 4. díly v originále 7... (zdroj: Goodreads)
Koštneme tedy Statistiku: Autor, kterého hledá postava zplodil 7 dílů série, u nás vyšly pouze 4... To už jsem říkala, co je ale nové je, že 125 čtenářů, zde četlo první díl a 40 jich ho má v knihotéce.-) A pohybujeme se v hnědých číslech... Zdroj DK
Jo, a ještě druh "tvorečka" a i jeho jméno souvisí s jídlem...
Trefilas alespoň národnost... Připíšu ti tvou snahu k dobru....
Dále hledáme autora německé národnosti, který napsal 7 dílnou sérii a jehož jméno značí, že je "přátelský" ale i tvrdý...
a jednu z jeho vedlejších postav... Velmi přítulného a hlavně hladového tvora...

A vyloučili jsme toho spoustu, ale to sem snad už házet nemusím...
A už jste uhodli autora je jím Peter Freund...

Text příspěvku byl upraven 08.10.16 v 14:59

Falquar
Falquar 08.10.2016 v 17:28

Vyhrabala jsem z knihovny Hádanku Stříbrné sfingy, prolistovala ji a poslušně tedy hlásím, že Petera Freunda hledá Hamík, který na straně 219 vyklouzl zpod kazajky chlapce zvaného Alarik.

Další hádanku ať zadá prosím někdo, kdo se na pátrání podílel víc než já.

Marthas
Marthas 08.10.2016 v 17:33

To Falquar: Žolík nepřipadá v úvahu, předávám ti to, jen si hezky promysli, co vykopneš... Což ostatní tu zatím nejsou... Takže by to stejně stálo... Třeba zas uhodnou tvou hádanku.-)

Tedy mlaskoun Hamík hledal Petera Freunda...
Předávám... Falquar

Falquar
Falquar 08.10.2016 v 17:39

Ne, zadávat nebudu, nebylo by to fér. Všecko hádání oddřel člověk, který kápl na toho Freunda, kdežto já jenom otevřela knížku.

Marthas
Marthas 08.10.2016 v 17:42

To Tipovala Tatjana a ta tu bohužel není, ale určitě by se tvého žolíka ráda zmocnila třeba soukroma, které má hádanka nebyla vůbec po chuti...
Tak zkus alespoň nějakou rychlou a jednoduchou hádanku, tzv. rozstřel?


Koka
Koka 08.10.2016 v 17:43

... símpěkně, dozvím se, co je to za tvora, ta hledaná postava? To je nějaká fretka? Nebo skřítek? Nebo duch?

Marthas
Marthas 08.10.2016 v 17:46

To koka: Tedy mlaskoun Hamík hledal Petera Freunda...

Tam to není moc blízko specifikováno druh zvířete je mlaskoun... Jméno bylo uhádnuto tady Falquar, která má ale pochybnosti o férovosti své výhry...

Mlaskoun je tam na té planetě nějaký druh savce.-)

tatjana1737
tatjana1737 08.10.2016 v 18:10

Falquar: Zadávej prosím, kdybych měla knížku po ruce, tak bych to taky napsala, jsem ráda, že jsme se nakonec dobrali konce hádanky a neodpískali to (stále si v sobě nesu křivdu, že mi byla odpískána hádanka, přestože hádající měl knížku při ruce :-)), navíc stejně nemám nic vymyšleného :-). Takže jestli něco máš, sem s tím ;-).

P.S.: Myslím, že soukroma to nemyslela jako osobní útok na Marthas, spíše jen vyjádřila frustraci nad tím, že to nejde dohledat. Trochu chápu Marthas, že se jí to dotklo, docela by bylo zajímavé, kdybychom se při hledání spoléhali jen na knihy, zašli si v pondělí do knihovny a snažili se to dohledat, když už to nejde na netu, ale sama jsem už několikrát googlila a chápu, že aby to odsejpalo, tak to někdy jinak nejde :-). Hádanka to byla zapeklitá, opět se ukázalo, že ne všichni čteme to samé, ale nakonec to šlo i bez předčasného ukončení a docela jsme se zapotili :-). Tak se prosím nehádejme a pojďme hádat :-).

tatjana1737
tatjana1737 08.10.2016 v 18:47

Než se Falquar vrátí, tak něco rychlého a nezávazného, ať nečekáme ;-).

Autora / autorku hledá dívka velmi líbivého vzhledu (blond, 90-60-90), avšak velmi nevšední dovednosti, kterou před ostatními tají. Ti, kdo ji znají, většinou tuší, ale stejně o tom nemluví, protože z jejich pohledu nejde o nic příjemného. Jednoho dne se dívka seznámí s mužem, který vlastně už tak docela mužem není, před kterým nemusí svoji schopnost skrývat a začnou spolu randit. Díky tomu se však naše hledaná hrdinka stane terčem vraha, kterému její vztah není po chuti.

tatjana1737
tatjana1737 08.10.2016 v 19:42

Nikdo nic? Doplňuji tedy, že hrdinka se se svým přítelem seznámí v baru, kde pracuje jako servírka. Její přítel patří do menšiny, která teprve nedávno provedla coming-out, vystoupila z ilegality poté, co Japonci přišli s významným objevem v lékařství. Podle knižní předlohy, která má kupu dílů, vzniknul v produkci stanice HBO seriál.

soukroma
soukroma 08.10.2016 v 19:56

Asi Sookie Stackhouseová od Charlaine Harris (Pravá krev).

tatjana1737
tatjana1737 08.10.2016 v 20:04

Soukroma: Ne asi, ale určitě :-). Tak to byla vskutku rychlovka a dobrá práce ;-). můžeš zadávat.

soukroma
soukroma 08.10.2016 v 22:48

Tak teď jednu krátkou:
Kdo pronesl jako svá poslední slova "Ta hrůza"? A kdo byl svědek a následně vypravěč celého temného příběhu z exotické kolonie? A čí pero obě postavy vytvořilo?

Isserley
Isserley 08.10.2016 v 22:59

Slova pronesl zešílevší Kurtz, vypráví kapitán Marlow, autor Joseph Conrad, kniha Srdce temnoty

soukroma
soukroma 08.10.2016 v 23:09

Výborně. Isserley zadává.

Isserley
Isserley 08.10.2016 v 23:15

Přezdívka vypravěče, křestní jméno tragické hlavní hrdinky i příjmení spisovatele začíná stejným písmenem. Prosím všechna tři jména.

Isserley
Isserley 09.10.2016 v 18:54

Nikdo? Mám dát nápovědu? Název knihy začíná také stejným písmenem a obsahuje jméno té tragické hrdinky.

tatjana1737
tatjana1737 10.10.2016 v 16:03

Možná další nápověda by pomohla :-).

woodward
woodward 10.10.2016 v 16:09

a prosil bych nějaké podstatnější údaje než rébusové hádanky se začátečními písmeny. ;)

Isserley
Isserley 10.10.2016 v 16:18

Když ona je to tak známá kniha, že jakmile něco napovím, tak to okamžitě uhodnete. A tu shodu písmen jsem vymyslela tak hezky.:)
Tak dobře. Vypravěč je mladý začínající spisovatel, alter ego autora. Ohledně hlavní hrdinky už jsem napověděla.

tatjana1737
tatjana1737 10.10.2016 v 16:22

Isserley: Já jsem se zasekla. Napadl mne nejprve Případ nevěrné Kláry, ale nesedí mi ta písmena, a pak Výchova dívek v Čechách, kde mi taky neštymují písmena :-). Zatím jsem tedy zcela mimo :-).

Isserley
Isserley 10.10.2016 v 16:31

Autor píše, že jeho přezdívka ze střední souvisí s jeho " očividnou nedbalostí, pokud jde o hygienu".

soukroma
soukroma 10.10.2016 v 17:52

Sting - Sophiina volba - William Styron?

Isserley
Isserley 10.10.2016 v 18:03

Skoro, jen drobmá chybička v přezdívce. Sting je zpěvák.



Vložit příspěvek