Postava hledá autora - pomozte jí!

DISKUZE » O autorech


kenedu
kenedu 16.10.2016 v 09:28

Daleko na východě země jsou drženy dvě kamarádky. Jedna z nich onemocní tuberkulozou a druhá / hlavní hrdinka /se ji snaží zachránit s nasazením vlastního života.

Isserley
Isserley 17.10.2016 v 15:15

Nebyla by maličká nápověda?

kenedu
kenedu 17.10.2016 v 16:15

Autorka žije v hrabství Devon a k napsání románu ji inspiroval příběh její matky, která se narodila v Rusku a strávila dětství v Číně a Indii. Kniha je 41x v přečtených a sama autorka je 6x v oblíbených.

soukroma
soukroma 17.10.2016 v 16:25

Kate Furnivallová: Rudý šál - Sofie Morozovová a Anny Fedorinová

kenedu
kenedu 17.10.2016 v 16:47

Je to tak.

soukroma
soukroma 17.10.2016 v 17:59

Dvě čínské sestry s poetickými (anglickými) jmény si své dětství a mládí užívají v bohatství rodinného domu v nejexkluzivnějším východním městě světa před 2. světovou válkou. Jakmile však jejich otec prohraje veškeré jmění, musí se v rámci domluvených manželství odstěhovat za oceán.
O jejich obtížném opouštění rodiny i rodné země a složitém životě v Kalifornii, kde zrovna nedošly svého štěstí, píše poutavě americká autorka, která ač narozená v Evropě má z otcovy strany čínské předky a Čínská čtvrť jí byla částečně domovem a plně inspirací (u nás z její zajímavé tvorby vyšly ale zatím pouze romány dva).


Isserley
Isserley 17.10.2016 v 20:40

Pearl a May. Dívky ze Šanghaje. LIsa See.
Znám ale spíš tu druhou knihu.

soukroma
soukroma 17.10.2016 v 22:10

Ano, je to tak. Předávám Isserley.

Isserley
Isserley 18.10.2016 v 11:22

"Zde není smrti. Život jest duše, a duše nemůže zemříti...Pouze duše vytrvá a pokračuje v budování sama sebe postupným a nekonečným vtělováním, až se dopracuje ku světlu."

Prosím postavu a autora velmi známého románu.

soukroma
soukroma 18.10.2016 v 11:30

Darrel Standing - Tulák po hvězdách (Jack London)?

Isserley
Isserley 18.10.2016 v 11:35

Ano.
A to jsem tam schválně nedala úplný konec: "Čím budu, až obživnu znova? Jsem na to zvědav! Jsem na to zvědav..."

soukroma
soukroma 18.10.2016 v 11:59

Tak já dám taky takovou "existenciální" hádanku, ale z trochu modernější doby (to už je indicie):
Čím víc utíká, tím méně se hne z místa a pořád trpí. A to není čtyřnožec, jak by napovídala jeho přezdívka i názvy tří románů. Hledáme hrdinovo celé jméno.

Isserley
Isserley 18.10.2016 v 12:23

Když furt utíká, tak je to jedině zajíc nebo králík, resp. Králík Harry Angstrom , autor John Updike.

soukroma
soukroma 18.10.2016 v 14:26

Ano, Updikova trilogie z 60. let: Králíku, utíkej! + Králík se vrací + Králík je bohatý.

Předávám Isserley.

Isserley
Isserley 18.10.2016 v 15:40

Už nevím, dávám moc lehké hádanky. Ale to nevadí, baví mě probírat se knížkami a přemýšlet o postavách.

Hledáme objekt velké a nešťastné lásky hlavní hrdinky, je to člověk noblesní a vzdělaný, ale když jde do tuhého, ukáže se, že je to vlastně ňouma. Nikdy jsem nechápala, co na něm má.

soukroma
soukroma 18.10.2016 v 17:41

Mě napadá Ashley Wilkes (Jih proti severu), kterého Scarlett vidí celý život jako "skvělého rytíře" ("She loved him and wanted him and did not understand him."), ale zase ňouma to snad docela nebyl, takže to asi není on (tady byl problém spíš na její straně).

woodward
woodward 18.10.2016 v 18:37

Možná, že Evžen Oněgin hledá Puškina...?

Isserley
Isserley 18.10.2016 v 18:38

Soukromá, zase jsi uhodla, i když se ti mé hodnocení Ashley Wilkese úpně nezdá. Já tedy myslím, že trochu ňouma byl. :) Ještě pro pořádek napiš autorku a můžeš vymýšlet hádanku.

Marthas
Marthas 18.10.2016 v 23:22

To Isserley: A kterou chceš?
http://www.databazeknih.cz/autori/alexandra-ripley-4396
nebo
http://www.databazeknih.cz/autori/margaret-mitchell-1198
Která z nich hledá Ashleyho Wilkese?
Já bych řekla, že Margaret Mitchell hledá Ashleyho Wilkese...

soukroma
soukroma 19.10.2016 v 00:18

Margaret Mitchellová - Ashley Wilkes (napadlo mě to jako první a vlastně jediné řešení - pak jsem o tom popřemýšlela, pak se mi skoro víc "zalíbil" navržený Oněgin - pak jsem popřemýšlela o dalších ruských klasicích - pak jsem raději už dopřemýšlela)...

Text příspěvku byl upraven 19.10.16 v 11:12

soukroma
soukroma 19.10.2016 v 00:21

Hledáme hned tři hlavní hrdiny: dívku (povoláním komičku), která si povídá se svým kaktusem sedícím na místě spolujezdce, autistu, který vymyslí naprosto trefné slovo "tadytam", a jeho bratra, malíře, který je má nakonec všechny na starosti, přitom je pronásleduje opravdu hodně lidí, z mnoha důvodů. Konec vše napraví, neb je pohádkový...
Přestože je žánr fantasy mezi hadači tak populární, nepamatuji se, že by se zde tento oblíbený autor v posledních měsících objevil (ráda se budu mýlit) ..

Text příspěvku byl upraven 19.10.16 v 11:12

soukroma
soukroma 19.10.2016 v 10:56

Romány autora jsou zde řazeny do kategorie Sci-fi a fantasy, i když jsou aspoň napůl reálnými thrillery odehrávajícími se v reálných místech povětšinou USA - děj dotazovaného románu začíná v motelu v Arizoně.
Autor je 211x v oblíbených, používá nejčastěji dvě jednoslabičná křestní jména a má zde uvedených 40 knih (3/4 z nich získaly hodnocení přes 80%), 3 série (dotazovaný román nepatří do žádné z nich) a řadu povídek...
Víc už snad napovědět ani nejde.

Text příspěvku byl upraven 19.10.16 v 12:19

soukroma
soukroma 19.10.2016 v 14:15

Autistický bratr (pojmenovaný v překladu jako pastýř) byl na samém začátku příběhu v motelu pře´paden a spoután, aby od šíleného doktora dostal injekci, po níž se mohl ocitat "tadytam" (v originále provádí tzv. "folding").

soukroma
soukroma 19.10.2016 v 22:19

Ani autora nezkusíte? Jeho křestní jméno má obecně další významy, označující vysoce postavenou odpovědnou osobu, a to jak v univerzitním, tak církevním světě.
Kniha vyšla v roce 2002.

zlovlk
zlovlk 19.10.2016 v 23:00

Hadači se zdají být poněkud laxními - všechno míří dost neomylně na Deana "děkana" Koontze. Moc ho neznám, působí na mě poněkud "spotřebně" (ale třeba se pletu). Po nahlédnutí do anotací mi indicie sedí na román "V měsíčním svitu", postavy jsou tedy Dylan, Shepherd a Jilly.



Vložit příspěvek