Václav Havel

DISKUZE » O autorech


Marketa12
Marketa12 14.10.2016 v 12:31

Nejde o tu stranu , Jde o ten zvon, který se mi zdál k tematu , Ale to vy víte .

bytost
bytost 14.10.2016 v 13:07

Marketa12-teď nevím, má vás omluvit vaše mládí, nebo máme věřit tomu, že jste tak naivní? Proč tedy neoříznete spodní část obrázku? Takto to bohužel něco o vás vyjadřuje....

Marketa12
Marketa12 14.10.2016 v 13:23

My komunisti fašisty nevolime , Ale zabijime. Navíc i fašista muže byt vtipnej,
A muže mít i pravdu, třeba o Havlech. Fašisti toho o havlovcich věděli spoustu , kamarádkou se. A je ta strana fašistická? Ja nevím... Podporuji Putina? Pak ano! Uspokojila Vás ma odpověd?

tenax
tenax 14.10.2016 v 14:07

Markéta12 - Vy toho asi o životě víte strašně moc, jenže komunisti nezabíjeli jen fašisty, ale i sebe navzájem a spoustu nevinných lidí.
Tohle by mohlo platit o Václavu Havlovi:
Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry. (Jean Paul Sartre)

Eicherik
Eicherik 14.10.2016 v 16:37

Naštěstí je už éra Václava Havla dávno za námi a zbyla jen pachuť nad vzpomínkami. :-)

kní
kní 15.10.2016 v 10:40

z rozhovoru s Thomasem Kentem, bývalým novinářem agentury AP a nově ředitel Rádia Svobodná Evropa:

* Změnila se nějak propaganda jako taková? V době vyhrocených vztahů mezi Západem a Ruskem by se mohlo zdát, že zažívá jakousi renesanci.

T.K.: Byla tu vždycky přítomna, jenom její metody jsou novější. Dřív to bývalo tak, že abyste se dostali do styku s propagandou v nějaké vzdálené zemi, museli jste si koupit krátkovlnné rádio a poslouchat jejich vysílání. Nyní je propaganda ve vašem kanálu novinek na Facebooku každý den. Propaganda se tak dostává k lidem a plní svůj účel - nutí lidi pochybovat o všem. Až do bodu, kdy se vás snaží přesvědčit o tom, že nic není pravda. Je to velmi nihilistický přístup. Není to tak, že by se vás propaganda snažila přesvědčit, že "oni" mají pravdu. Snaží se vás přesvědčit o tom, že je nemožné vědět, kdo má pravdu, a že bychom neměli věřit nikomu. Samotná idea pravdy je tím ohrožena. Pokud ztratíme svoji víru v pravdu, začneme věřit, že všichni jsou ve skutečnosti stejně špatní, zkorumpovaní a podobně.


bubka
bubka 15.10.2016 v 15:09

Mně to nepřijde tak strašně špatné, jak uvádí pan Kent.

Propaganda, která tvrdí, že Rusko je zlo a Amerika a Západ vůbec dobro už věří opravdu málokdo, tvrzení, že nakonec jsou obě v velmoci jedna za osmnáct a druhá bez dvou za dvacet už taky není příliš dopřáváno sluchu, naopak rozdíl mezi agresorem a tím, kdo se jen v okamžiku nutnosti a ohrožení zapojí do konfliktu už nelze nijak přehlédnout.

Příběh a nejskvělejším prezidentovi i člověku Havlovi už taky vybledl, pokud mu kdo reálně kdy věřil, samozřejmě hlavně proto, že není ustavičně podporován mocnými, takže pravda vystrčila drápky, jak už to pravda umí.

Shrnu, stále více lidí ví, kdo má pravdu, propaganda naráží na své meze a myslím, že znovu a velmi začínáme věřit, že světový agresor ukončí své letité zločinné počínání a nechá svět na pokoji, samozřejmě zejména Evropu a to včetně Ruska....takže podle mého soudu jde vše přesně tak, jak má jít a dopřejte bývalým prezidentům všechny zvony - proč ne?

kní
kní 15.10.2016 v 17:55

TOMÁŠ NĚMEČEK (novinář a právník) (a také autor - má tady 7 knih)
Jsme ve zvláštním období, kdy se zemi dočasně nedostává lidí, jako byli Václav Havel, Ivan Medek nebo Pavel Tigrid. Měli vyváženou kombinaci pěti předností: životní zkušenost, pobavený odstup od své veřejné role, ochotu k veřejné službě, smířlivý klid na konci cesty a zároveň to byli "though guys" (navzdory své zdvořilosti byli v případě potřeby neústupně pevní, až tvrdí). Václav Havel měl oproti ostatním šestou přednost: tedy že ho znal na Zemi každý, kdo se zajímal o světové dění.
Dnes máme naopak zásobu pošetilých starců, vzdělaných samožerů, poustevníků neumazaných světem, jízlivých divousů a rozcitlivělců všeho věku. Je to naštěstí dočasné: vyrovnaně klidní staří bojovníci se zase objeví. Je to druh lidí, který zraje pomalu. (Už začínají být vidět; jen zatím nedobojovali své zápasy a ke smíření na konci cesty se cítí být daleko.)
(...) Je mi líto, že už ho není možné potkat při večerní procházce Prahou. Ale zároveň se nedá říct, že zmizel. Najednou se objeví na agenturní fotce z protivládních demonstrací v Hongkongu, kde na transparentu překvapeně čtete Havlův citát: "Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne." Nebo na něj narazíte ve školní třídě a státní úřadovně, kde si pověsili na zeď Havlův portrét - jako srozumitelný symbol, jako způsob jednání a jako vlajku svobodomyslnosti. A Václav Havel nezmizel dokonce ani z hlav těch, kteří z jeho jména dělají nádivku. I pro ně je dál tady; jako znervózňující připomínka, že život se dá žít i jinak.
V devadesátých letech se říkalo, že česká zahraniční politika má tři pilíře: atlantický, evropský a sousedský (NATO, EU a Visegrád). K tomu ale patří ještě čtvrtý pilíř - zděděná zvláštní odpovědnost, abychom se starali o další Václavy Havly v méně šťastných částech světa. Je to jeden z ideálů, kterými se udržuje stát. Dokud trvá, tak Česko nepřestane být havlovskou zemí.

Marketa12
Marketa12 15.10.2016 v 18:22

Toto vlákno bych spíš nazvala kecy o zrůdě, bylo by to výstižnější.

kní
kní 15.10.2016 v 18:46

Kdo je tady zrůda - toť otázka.
A jak ty definuješ zrůdu?
Dále by nejen mě zajímalo, zda jsi Markéta(Lore) - a jsi li, zda máš "koule" to přiznat. A jestli bubka jsi ty nebo binysek. Hmm?

kní
kní 15.10.2016 v 19:21

A proč si všichni myslíte, že Havel byl alkoholik? Proto, že pil alkohol? A co to o člověku obecně říká, když pije alkohol?
Binysek, dle mého, je vzdělaná žena, která se umí, ať už jsou její politické preference jakékoli, vyjadřovat velmi vytříbeně. Nikdy neklesla tak nízko, jako MarkétaLore. Ta umí vytírat ty nejhlubší stoky...

Daydreamer
Daydreamer 15.10.2016 v 19:29

Eldar80: Myslím, že jste to vystihl přesně. Oněm lidem, jak píšete, bez kritického rozumu, kult osobnosti ale jistě vadit nebude. Ba právě naopak.

bubka
bubka 15.10.2016 v 20:07

proč si lidé myslí, že byl alkoholik? asi proto, že se stále a pravidelně ožíral? Svědčí o tom četní lidé z jeho okolí i to, kdo měli možnost nahlédnout do té jeho "duše", zslechnout poznámku pronesenou v opilosti.....
kní je osamělá dáma snící o princi na bílém koni.... malém, ošklivém sobeckém a sebestředném.

Marketa12
Marketa12 15.10.2016 v 20:12

Jo až teďka to čtu. To myslíš jako že vytírala s tebou? Nebo snad s vámi?

Text příspěvku byl upraven 15.10.16 v 20:13

Alix
Alix 15.10.2016 v 20:56

Proboha, jste na Databázi knih, uvědomujete si to vůbec? V tomto vláknu je tolik nenávisti, že je mi z toho špatně!

Maulaví
Maulaví 15.10.2016 v 23:15

Myslím, že tohle vlákno by měla používat jen jeho zakladatelka kní. Pochopil jsem už na začátku, že ho používá coby suchou vrbu, proč jí to nedopřát? Stojí vám za zablokování profilu? Kní už udala nejméně tři uživatele, teď mají bloklý profil a díky ní i mě Dan udělal ty ty ty! Důležité je, že dotyčný je pod kytkama a už neškodí a alkoholismus byla jeho nejmenší vada na kráse. Přesuňme se jinam a povídejme si o tom, co je náplní tohoto webu. Kní samota udělá dobře, už jednou psala, že je to její přání. Já za sebe jí osamělost vrchovaně přeji.

Bonda
Bonda 16.10.2016 v 10:26

Havel je z hlediska literární historie rozhodně zajímavá osobnost, takže diskuzi o něm jako náhodná kolemjdoucí vítám, díky za ni. Nenávistné komentáře v četbě zdržují, člověk je musí přeskakovat a hledat si ty věcné (citace z tisku apod.), ale to pro mě není ještě důvod k jejich zákazu. Ti lidé (nebo člověk, pokud je jen jeden - to je vlastně jedno) to tak asi cítí, na což má právo, a svou vizitku si děláme taky každý sám. Nenávistně formulovaná tvrzení nebude nikdo rozumný brát jako podnět k diskuzi ani na ně reagovat, takže nejsou z mého pohledu tak závažnou překážkou.

Marketa12
Marketa12 16.10.2016 v 11:26

Bohužel si myslím, že V. Havel je spojen s jedním z nejhorších údobí českých dějin. Za horší považuji už jen pád Velké Moravy, Prohru u Suchých Krut, a Vestfálský mír. Dobrá- ekonomická situace většiny lidí se zlepšila, tj. mají víc, ale možná si přesto připadají chudší, protože jiní mají ještě víc. Top vše ale na úkor oslabení a přímo ožebračení státu. Je katastrofální že člověk, který šel do politiky s vědomou lží pravdy a lásky , která v politice nikdy zvítězit nemůže , tak maximálně zdravý rozum, je stále adorován. A tak národ pod vedením T. G. M. veliký, hrdý, a samostatný nyní poslouchá , že to nejlepší co dal světu a sobě je nevěrnej, zlej a ráčkující obšourník, ještě k tomu dávno mrtvej. Havel by měl být vymazán z dějin jak Achnaton. Je symbolem lži, zrady a ponížení národa spolu s nástrojem Švarcenberkem.

kní
kní 16.10.2016 v 12:02

Na naši "historičku" Markétu reagovat nebudu, ale ten zapáchající shit, který po mně zbaběle hodil Maulaví (žertovnou asociaci - změna jedné samohlásky a rozdělení na dvě slova - si nechám pro sebe) v podobě pomluvy, kterou si vycucal z prstu a které se nemohu bránit, komentovat musím. Fuj, Maulaví, jestli jsi opravdu chlap, měl by ses stydět.

Text příspěvku byl upraven 16.10.16 v 12:03

Raksa.A
Raksa.A 16.10.2016 v 14:05

Zůstaňte v klidu. Havel je Havel a kní je jeho prorokem...

kní
kní 16.10.2016 v 15:07

amen ... :-)

siena
siena 16.10.2016 v 15:20

Maulaví, mohl byste uvést ty "udané" uživatele? A za co jste byl kárán vy?

Skallarix
Skallarix 16.10.2016 v 21:48

@Marketa12 - „Dokud jsem nezačal používat internet, nevěděl jsem, že je na světě tolik idiotů.“ Stanisław Lem

Maulaví
Maulaví 16.10.2016 v 23:45

Sieno, rád vám odpovím: zdvižený ukazováček byl za laškovný odkaz. Nemyslím si, že jste intelektuálně nesmělá a sama dobře víte, kdo byl zablokován za své názory v téhle diskuzi. Marketa 12 má také dobře našlápnuto, ale je zatím šaškem, bavící zde samozvanou královnu lásky a pravdy. Tady přežívají jenom hroši, jež jsou symbolem vyrovnanosti. Plácají se ve vlastní špíně a ještě se jim to strašně líbí. Kní o tom ví více, než moula ví....

siena
siena 16.10.2016 v 23:59

Maulaví, právě, že to nevím. V poslední době tu byla na DK zablokována jen jedna uživatelka a ne za toto vlákno, ale za své příspěvky, které tu šířila napříč diskuzemi již delší čas. Další se nejprve odhlásila sama, ale nyní se opět přihlašuje. A ano, je tu ještě jedna uživatelka, dohledala jsem. Domnívám se, že za jejím zablokováním nestojí ani tak toto vlákno, či jeho zakladatelka, ale způsob, jakým se sama projevovala. Ačkoliv ten se ve zdejším diskutování za poslední dva roky hodně "změnil", jsem ráda, že jsou stále jisté hranice, které prostě překročeny nebudou.
Laškovný odkaz?!? Zregistrovala jsem jeden, na kterém jsem nic laškovného neviděla...

Text příspěvku byl upraven 17.10.16 v 08:10



Vložit příspěvek