Hledám knihy na téma...

DISKUZE » O knihách


Naias
Naias 14.07.2014 v 21:21

Mám rada Newmana, ale u mňa jednoznačne vedie Brubaker. Redford je moja stálica už desaťročia.

jsemvlastovka
jsemvlastovka 15.07.2014 v 06:33

Skutečný příběh napsán samotnou odsouzenou, ale z ČR.

http://www.databazeknih.cz/knihy/svobodna-i-kdyz-za-mrizemi-11668

http://www.databazeknih.cz/knihy/odsouzena-29896

Mijagi
Mijagi 15.07.2014 v 11:39

Nedávno jsem navštívil Berlín a rád bych do tohoto města zavítal ještě jednou, tentokrát prostřednictvím literatury. Doporučíte mi nějaké kvalitní romány odehrávající se v německém hlavním městě? Za všechny odpovědi předem díky.

Text příspěvku byl upraven 15.07.14 v 11:39

Avis
Avis 15.07.2014 v 17:44

Dobrý den,
sháním se po nějakém pěkném počtení, jenže já si zkrátka nemůžu vybrat, jakou knihu bych si měl přečíst.
Co se týče bližší specifikace, hledám fantasy s důrazem na rozmanitost světa a příběhu. Něco, kde má hlavní hrdina nějaké speciální schopnosti a bojuje (nebo se potýká) s nadpřirozenými bytostmi, avšak elfů, upírů a vlkodlaků už mám plné kecky. Hledám něco, co obsahuje třebas anděly, démony, nebo autorem nové vymyšlené bytosti.
Musí to být hlavně dobrodružné, akční a bojové, zároveň to může být ale i humorné a obsahovat trochu i té romantiky.
Díky moc za každý tip!

lenkaknel
lenkaknel 15.07.2014 v 18:01

Avis: za sebe říkám jednoznačně Kostičas

pajonek
pajonek 15.07.2014 v 18:40

...nerad,protože se nejdná o knihu, ale dovolím si upozornit ještě na jeden film
..je brazilský /USA,Argentína/, nízkorozpočtový, nezávislý .... a přesto tvrdě zaútočil na Oscary!!!!
Kiss of the Spider Woman - Polibek pavoučí ženy
Ač se tento legendární film odehrává celý za zdmi věznice, zároveň příkře vybočuje z linie tradičních „vězeňských" snímků.
Snímek zdobí fascinující herecký výkon Williama Hurta v roli přecitlivělého homosexuála, oceněný Oscarem. Hurtova homosexuální role byla asi nejpřirozenější, jakou jsem kdy viděl...........
Velmi drsné, velmi krásné.............................Koncert dvou herců za zdmi věznice.


Raksa.A
Raksa.A 15.07.2014 v 21:37

Orson S.Card - Zrada

Mijagi
Mijagi 16.07.2014 v 07:55

Koka: Díky moc, první dvě knihy jsem četl, zbytek ne, určitě si seženu.

shey
shey 25.07.2014 v 07:12

Dobrý den,
nechci zakládat nové téma tak se přidám se svým dotazem sem....
Nevíte o nějaké knize typově podobné jako Cesta sněžných ptáků?
Děkuji, shey

Storm.b
Storm.b 25.07.2014 v 17:05

Ahoj, hledám nějakou fantasy, která obsahuje alespoň něco z tohoto: historická fantasy, královská rodina, šlechta, historicky pojaté město, černokněžník či jiní kouzelníci, zlá věštba... možno i v pohádkovém duchu.

Storm.b
Storm.b 25.07.2014 v 17:12

A ještě něco - znáte nějaký aspoň trochu REALISTICKÝ western?? Mám moc rád tu dobu a místo, zkrátka osidlování západních USA a k tomu nějaké to dobrodružství, ale narážím jen na samé westerny, které jsou na úrovni vhodné tak pro kluky do 15 let.

Dudu
Dudu 25.07.2014 v 17:18

Storm.b , stran té historické fantasy, bych doporučil Husitskou trilogii-http://www.databazeknih.cz/knihy/husitska-trilogie-narrenturm-427

Storm.b
Storm.b 25.07.2014 v 17:27

Dudu, díky, podle popisu to zní velmi lákavě.

Dudu
Dudu 25.07.2014 v 17:49

Storm.b, není zač. Je tam vše, co bylo požadováno a hlavně je to nabité ladným humorem.

Text příspěvku byl upraven 25.07.14 v 21:11

pajonek
pajonek 25.07.2014 v 19:52

to Storm.b - určitě se dá přečíst Roberts - Cesta na severozápad / Northwest Passage
Arundel
Walter van Tilburk Clark - Jízda do Ox-Bow
Berger - Malý velký muž / Little Big Man
Shirreffs, Gordon D. - Poslední vlak z Gun Hillu
Kathleen Winsor - Poutníci / Wanderers eastward, wanderers west

Text příspěvku byl upraven 25.07.14 v 22:28

Storm.b
Storm.b 27.07.2014 v 12:42

pajonek, Koka: díky za tipy :)

tomasus
tomasus 28.07.2014 v 19:57

Dobrý den a ahoj,
jak pročítám fórum, zjišťuji, že se tu příliš literatura faktu neprobírá, ale přesto se zkusím zeptat na nějakou kvalitní knihu, souhrnně o dějinách politických, sociálních i hospodářských, knihu, která zkrátka hezky pohromadě prochází dějinami větších států, či celků včetně náboženství, vystihuje nejen významné události a milníky a přitom je "relativně stručná". Pídím se hlavně po vývoji společnosti a o příčinách rozdělení světa takového jaký je, to vše zasazeno do historického, hospodářského, náboženského, i psychologického a sociologického kontextu. Ačkoliv to tak může vypadat, nehledám žádná deseti tisíci stránková díla.

Předem díky za jakýkoliv ohlas,
Tomáš

pajonek
pajonek 28.07.2014 v 20:01

...myslím, že úplně nejlepší je
Paul Johnson - Dějiny 20. století / History of the 20th century
http://www.databazeknih.cz/knihy/dejiny-20-stoleti-34609

Raksa.A
Raksa.A 28.07.2014 v 20:40

Pajonku, nečetla jsem to, ale to je jen 20.století. Jinak o tom, co chce Tomasus, jsem v životě neslyšela. Myslím, že to bude chtít víc než jednu knihu...

pajonek
pajonek 28.07.2014 v 20:46

..tyhle dějiny jsou opravdu asi nejlepší, ale Paula Johnsona jsem vzpomenul kvůli úplně něčemu jinému - jeho knihy jsou obrazem společnosti...od do...
* Civilizace starého Egypta (Academia 2005)
* Dějiny 20. století (Rozmluvy 1991)
* Dějiny amerického národa (Academia 2000)
* Dějiny anglického národa (Rozmluvy)
* Dějiny civilizací Svaté země (Barrister & Principal 2003)
* Dějiny křesťanství (CDK 1999)
* Dějiny renesance (Barrister & Principal 2004)
* Dějiny umění (Academia 2006)
* Dějiny židovského národa (Rozmluvy 1995)
* Hledání Boha, osobní pouť (Panevropa 1997)
* Intelektuálové (Návrat domů 2002)
* Napoleon (Barrister & Principal 2003)
* Nepřátelé společnosti (Rozmluvy 1999)
* Zrození moderní doby (Academia 1998)

Text příspěvku byl upraven 28.07.14 v 20:46

pajonek
pajonek 28.07.2014 v 20:48

Koka, ( jsou o všem, a proto o ničem).......moc bych tomu nevěřil .....

pajonek
pajonek 28.07.2014 v 20:52

...ještě bych ti doporučil k nahlédnutí
Kronika lidstva - to je unikum v kostce

pajonek
pajonek 28.07.2014 v 21:08

....spíše by mne ted zajímalo, jestli sem tomasus ještě někdy nahlédne..................

tomasus
tomasus 28.07.2014 v 22:14

Teda omlouvám se, že to možná chvíli vypadalo, že snad opravdu už na fórum nezavítám. Jsem tu nový a z fór podobného typu ale rozdílného zaměření jsem zvyklý obdržet odpověď v řádu několika dnů.
Moc díky za tipy.

to Pajonek: Paul Johnoson mě zaujal a jeho 20.stoletím nejspíš na tvé doporučení začnu. A doufám, že mě 20.století navnadí na některý jeho další titul, vypadají zajímavě. Kronika lidstva už mě trochu straší, jak "tloušťkou", tak širokým rozpětím událostí, které se snaží obsáhnout.

Zapoměl jsem zmínit, že vznik civilizací, Egypt, Řim, atd., není úplně mé hobby, a poohlížím se tedy po novodobějších dějinách.

to Koka: přihláška prošla ale nakonec jsem, ačkoliv přijat, dal přednost studiu ekonomie, dodnes si nejsem jistý, jestli to byla správná volba :)
Ani jsem vlastně nečekal, že mé požadavky splní jedna kniha, je to přece jen pěkná řádka let. Doufat v dílo, které by bylo přesně podle mých představ, zároveň bylo stručné a čtivé by bylo naivní.

to Pajonek a Koka: myslím, že vím co tím Koka chtěla říct ("o všem a o ničem"). Již jsem se s takovými knihami, nutno dodat že na trochu jiné téma, setkal, a taková kniha mě dovede nudit již od první stránky. Připomínají spíš osnovu a vyvolávají víc otázek než jich zodpovídají. :)

Všem moc děkuju za rychlou odpověď, opravdu jste mě překvapili.

Lector
Lector 29.07.2014 v 07:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek