Hledám knihy na téma...

DISKUZE » O knihách


patas0199
patas0199 19.07.2016 v 00:41

Chtěl bych se zeptat, zda-li někdo znáte dobré knihy se zajímavými fil. myšlenkami. Např. podobné Obraz Doriana Graye, Alchymita apod.

Luvák
Luvák 19.07.2016 v 08:23

Že by knihy, které napsali filosofové? Případně zkuste Cizince nebo Proces. Ačkoli, pokud považujete výše uvedené knihy za knihy filosofické, pak začněte Malým princem a Citadelou.

TakySimona
kenedu
kenedu 19.07.2016 v 11:50

Nevím, jestli je to přesně ono co máš na mysli:
http://www.databazeknih.cz/knihy/tajemstvi-papezovy-knihovny-osudove-proroctvi-154829

timelady
timelady 05.08.2016 v 20:59

Nemáte někdo tip na knihu, která by byla stylem i tématikou podobná Prima sezóně? Mám chuť na něco humorného a odlehčeného :) Předem děkuji

timelady
timelady 05.08.2016 v 21:05

patas0199: Zkus Nesnesitelnou lehkost bytí. Trycyho tygra, Klub rváčů, Norské dřevo (nebo jakoukoliv jinou knihu od Murakamiho), Jonathan Livingston Racek od Bacha (pokud máš radši něco deistického), Muž, který sázel stromy... Snad tě něco z titulů osloví :)


Monadowa
Monadowa 10.08.2016 v 01:50

Zdravím, dobří lidé. Potřebovala bych nějakou knížku, která mi opravdu vyrazí dech. Už hodně dlouhou dobu se snažím najít nějakou knihu, která by mne opravdu zaujala. Je mi patnáct let - což ale neznamená, aby jste mě šetřili. Chtěla bych nějakou sečtělou četbu, ztrhující příběh - tragédii, romantiku, uměleckou bombu - cokoli, co by mne totálně překvapilo. Něco pravdivého ze života, ale aby to mělo říz! Jako když jíte chleba s máslem a narazíte na tvarůžek.
Děkuji pěkně za všechny doporučené díla! Pokud je to možné - prosila bych zahraniční autory, poněvadž k těm našim - čest Vieweghovi - jsem si nějak nevybudovala náklonnost.

Hun
Hun 10.08.2016 v 09:58

No mám-li nakombinovat tragédii, romantiku a nejvyšší uměleckou úroveň, doporučím třeba Húrinovy děti nebo Netrpělivost srdce. Jejich autoři patří mezi největší klasiky 20. století. Ale pozor, ani jedna z obou knih nekončí dobře. :-)

cecetka
cecetka 10.08.2016 v 12:19

Premyslim, co bych byla schopna precist v 15. Tajna dcera (S.S.Gowda), Zahrada lzi (E.Goudge), Vyhnani Gerty Schmirch (K.Tuckova), ma srdecni zalezitost Pycha a predsudek (J.Austen), mozna bys dala Dite c.44 (T.R.Smith). A pak skutecne pribehy jsou vetsinou z valky, takze drsne obdobi a drsme prostredi bojove fronty nebo koncentracnich taboru. Ale tyhle knihy zamavaji i s dospelymi, takze bych je odlozila na pozdeji.
Drsne jsou pry Kvety z pudy, ale to jsem necetla.
Jsem zvedava, co ti bude doporuceno, rada se necham inspirovat :)

Hun: To se nedela, prozrazovat, ze to nekonci dobre.

Haniii
Haniii 10.08.2016 v 13:14

zkus Ve službách zla od Roberta Galbraitha a Syna od Jo Nesba. :)

Raksa.A
Raksa.A 10.08.2016 v 13:22

Já v té době četla knihu, na kterou jsem nezapomněla za 55 let. Zapomněla jsem autora i název, ale knihu ne. A po všech těch letech mi tu poradili název a autorku.
Ruby Ferguson - Vrcholná chvíle, vyšlo v roce 1947 - zkus si sehnat a nech se překvapit.

Text příspěvku byl upraven 10.08.16 v 13:23

Hun
Hun 10.08.2016 v 13:49

cecetka: To je pravda. :-) Ale bál jsem se o křehkou duši patnáctileté dívčiny, již by mohl silně zasáhnout skon hlavních hrdinů. :-)

cecetka
cecetka 10.08.2016 v 14:05

Hun: Tu druhou Netrpelivost srdce jsem si zaradila mezi tipy na cteni a ted uz vim, ze umrou :D))))))))))))) Ale i tak si ji prectu :)

Modanowa: Kdyz odbocim od tezkych temat, tak pro pohodu a fantasii doporucuji serii Sedmy smysl od Ilky Pacovske. Je to sice fantasy pro mladez, ale psana tak, ze se do toho dokazou zakousnout i dospeli. Ja jsem z ni byla pri cteni unesena.

Martinn95
Martinn95 10.08.2016 v 16:38

Tak to si rozhodně přečti Velkýho Gatsbyho. Má to sice jen něco kolem 200 stránek, ale je to tak čtivé, že to přečteš klidně během jednoho, či dvou dnů. Co se týče požadavků, tak knížka bohužel není podle skutečného příběhu, ale je hodně charakteristická svou dobou (první polovina 20. století), ale jinak lze říct, že splňuje požadavky, ale to nebudu prozrazovat. Každopádně za mě 100% doporučuju Gatsbyho a když se ti nebude líbit (jakože určitě bude), tak 200 stránek přece není moc.:)

Knížku jsem četl v 19. letech, takže se nemusíš bát, že bys nerozuměla.

Atuin
Atuin 10.08.2016 v 16:39

Odvedu vás do Sierry Madre, to je velice silný zážitek......Na Větrné Hůrce....Dánská dívka...Tři kamárádi, Jiskra života....Bílé noci...

Ulriška
Ulriška 10.08.2016 v 18:17

Řekni vlkům, že jsem doma.

reader.007
cecetka
cecetka 10.08.2016 v 19:52

Raksa.A: Bych si tu knihu i precetla, prestoze tady na DK o ni nic neni. Jen jedna veta. Ale bohuzel ji v nasi knihovne nemaji. Zkusim pohledat i v jinych a udelat meziknihovni vypujcku. Lakaji me starsi knihy, ktere v okoli nikdo necetl.
Ale vite, jak to byva. V mladi nas neco nadchne a v dospelosti nechapeme, jak se nam to mohlo libit.
Reader.007: S Betsy Bowovou se mi to samozrejme nestalo :) Tu miluji porad :)

Atuin
kolda46
kolda46 11.08.2016 v 21:30

Pro Monadowa:
Co zkusit klasiku? "Tři kamarádi" od Remarqua....

R.E.M.
R.E.M. 11.08.2016 v 21:41

Monadowa: Mně se v 15-17 líbila mj. kniha http://www.databazeknih.cz/knihy/ditta-dcera-cloveka-48873
knihy od E. Zoly, E. M. Remarqua...

cecetka
cecetka 12.08.2016 v 08:54

Koka: To teprve prijde. Je ve veku, kdy se hleda. Pamatuji si na cestinarku na gymplu, kdyz jsem o jedne knize rekla, ze me to nebavilo, jak me servala, ze ve svem veku nemam pravo si knihy vybirat, ze jeste nemam ty spravne ctenarske zkusenosti. A to me neodpuzovala povinna cetba a v 17 jsem precetla i vsechny dily F.L.Veka. Ani dnes, po 25 letech me ta kniha nebavi :)
Osobne Viewegha, Nesvadbovou nebo Monyovou nikomu nedoporucuji. Ale mam oblibene uplne jine ceske spisovatele.

Dotaz beru tak, ze slecna prechazi z mladeznicke na literaturu pro dospele a v tom obrovskem mnozstvi knih se tezko hleda.

jitvav
jitvav 12.08.2016 v 10:17

Každý jsme jiný. Já jsem v 15 - 19 letech nejraději četla Remarqua. Přečetla jsem ho celého a nejvíc se mi líbila Noc v Lisabonu a Tři kamarádi. Přestože uznávám, že je to úžasný spisovatel, dnes už ho číst nemůžu (je to na mne moc depresivní). Někdo má rád fantasy, to já moc nemusím, ale krásných historických knih je nepřeberné množství - u mne asi vyhrává Egypťan Sinuhet a Řeka bohů.

Text příspěvku byl upraven 12.08.16 v 10:22

cecetka
cecetka 12.08.2016 v 10:46

Koka: Spise jsem to myslela tak, ze v tom velkem mnozstvi knih se ztraci. A i kdyz je ji jen 15, tak uz ma narok na vlastni nazor. Za 10 let bude mit pohled na knizni tvorbu zase jiny. Ted zrejme hleda emocne silne knihy. Jen z titulu a anotace nepozna, zda kniha emoce vyvola.
Jitvav: Ano, i ja mam v pameti knihy z obdobi dospivani. Kdo vi, jak by na me pusobily dnes.

cecetka
cecetka 12.08.2016 v 10:49

Osobne mam rada vlakno Jakou knihu prave ctete? Uz jsem tam narazila na velmi zajimave tipy.



Vložit příspěvek