Tudorovci

DISKUZE » O knihách


studienka
studienka 13.02.2016 v 21:58

Chcela by som prestudovat historiu Tudorovcov a natrafila som na spisovatelku ktora sa tejto tematike venuje ( Alison Weir ). Pomoze niekto v akom poradi by som mala jej knihy cistat aby sa nestalo ze zacnem od konca. Dakujem

woodward
woodward 14.02.2016 v 00:01

Přečtěte si Dědictví od Susan Kayové. To je o Alžbětě I. ti ostatní Tudorovci stejně nestáli za nic. ;)

tester
tester 14.02.2016 v 08:21

Při sebevraždě podléhá člověk sugesci chvíle. Chce se od toho odpoutat třeba procházkou nebo četbou nějaké humorné knížky atp. Nebo zavraždit někoho jiného.

woodward
woodward 14.02.2016 v 08:30

to je dobrej nápad. rozhodně se jdi projít.

Alienor
Alienor 15.02.2016 v 08:22

Tudorovci šli za sebou takto: Henry VII, Henry VIII, Edward VI, Mary I, Elizabeth I. Medzi Edwardom a Mary bola ešte deväťdňová kráľovná lady Jane Grey. Vyberaj podľa toho, o kom je tá ktorá kniha, ak to chceš chronologicky.

studienka
studienka 15.02.2016 v 21:36

To Akienor a woodward : dakujem velmi pekne


quendery
quendery 18.02.2016 v 17:38

Historie Anglie a právě i tento úsek mě už dlouho zajímá....knížek s touto tématikou mám docela dost....doporučuji k přečtení např. příjemně napsané knihy britského historika Roberta Hutchinsona : Dynastie Zrady nebo Poslední dny Jindřicha VIII., od Paula Rivala : Šest žen Jindřicha VIII. , román Carolly Erickson Třetí královna, Philippy Gregory : Královský slib nebo knihy Jean Plaidy/ je jich z této doby několik/. Já osobně mám ráda i takové, jako je Královna bez koruny od M.C.Barnesové o Anne de Cleves. A. Weirová má všechny knihy velmi dobré, zakládá si na historických faktech ....výborná kniha je Děti Anglie. A zapomněla jsem na knihu G. J. Meyera : Tudorovci....tam je to od začátku do konce.

Text příspěvku byl upraven 18.02.16 v 17:48

nikca0568
nikca0568 12.08.2016 v 20:12

Spisovatelka co píše o Tudorovcích je i Robin Maxwell, četla jsem od ní knihu o Anně Boleynové nebo Brandy Purdy taktéž o Boleynové,Seymorové,Howardové a Klévské (kniha Paní Boleynová)



Vložit příspěvek