Hodnocení knih

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Eldar80
Eldar80 01.09.2024 v 19:35

maro47: Já s tím souhlasím. Taky bych si rád odfiltroval hodnocení žen. Fňukání nad tím, že někdo nerozumí učivu základní školy mě moc nezajímá. Podobně u některé naučné nebo duchovní literatury. A taky by mě zajímalo, jak by se hodnocení změnilo při odečtení ženských hlasů. Třeba by to nakonec vliv nemělo, třeba jo. Kdo ví.

siena
siena 01.09.2024 v 19:47

Jakože to fňukání je jen od žen? Teď jsem si projela přes 200 upozornění na komentáře k zaškrtnutým titulům, dlouho neudělala... jaj, tolik filtrů bych bývala použila, napříč pohlavím. Když jste tak zdatní čtenáři, tak snad zvládnete takový jednoduchý úkol, jako si vybrat knížku, kterou byste si chtěli přečíst, nebo?

Legens
Legens 01.09.2024 v 22:58

Občas jsem mile překvapen, že v komentáři ženy je něco, čeho si opravdu všimne spíše žena. A to mi rozšiřuje pohled na kvalitní knihu.

reader.007
reader.007 01.09.2024 v 23:34

Já bych zase třeba přála odfiltrovat ze sledovaných všechny hloupé komentáře, obzvlášť ty, které si stěžují na "nadměrnou délku" klasických děl. A že jich je čím dál tím víc, to vám teda řeknu... U některých knih už mě to přesvědčilo, aby sledování vypnula úplně.

Eldar80
Eldar80 01.09.2024 v 23:59

reader.007: Něco takového bohužel není snadné vyřešit, musely by se vymyslet nějaké fráze k filtrování a těžko říct jak by to fungovalo, ale filtrovat lidi podle pohlaví by neměl být žádný technický problém. Mě zase štvou příliš krátké komentáře, které nic neříkají, ale ani tohle očividně není zájem řešit. :(

Text příspěvku byl upraven 02.09.24 v 00:00

elfos
elfos 02.09.2024 v 08:38

Pořád si myslím, že by čtenáři měli své komentáře psát svobodně podle svých možností, naturelu a chuti. Jsou tu uživatelé všech věkových kategorií - a každý není RÉTOR. Ať si svůj dojem z knihy zaznamenají podle sebe.

Mimochodem, i komentář typu Krásná kniha, OK, Líbilo nebo Fuj mi jasně řekne názor na knihu :-) .. Ráda čtu všechny komentáře pod knihou.


Dela111
Dela111 02.09.2024 v 21:43

Chápu, že každý by chtěl něco odfiltrovat (taky bych měla pár námětů), ale tou ukázkou mužského šovinismu tady jsem naprosto znechucená.
Pánové, právě jste ukázali, že hloupé komentáře může napsat kdokoli a při vaší vysoké inteligenci a jedinečných schopnostech, jistě pochopíte, komu toto patří...

Jinak - souhlasím s elfos - každý je jiný, má jiné schopnosti, jiný vkus a píše dle svých možností. Nikdy by mne nenapadlo shazovat tu jiného uživatele natož skupinu uživatelů.
Trochu tolerance prosím....

Eldar80
Eldar80 02.09.2024 v 21:50

Dela111: Komu? Povězte. Žádného shazování jsem si nevšiml. Ale znám jedno přísloví o husách. :D

Adhara
Adhara 02.09.2024 v 22:10

maro47: Ja podľa vašich predstáv hodnotím ako muž. :-) Nie je dobré škatuľkovať ľudí podľa pohlavia. Mňa majú najväčšiu šancu zaujať horory, trilery a sci-fi a najmenšiu ženské romány. Medzi dvoma osobami rovnakého pohlavia môžu byť oveľa väčšie rozdiely ako medzi dvoma osobami rôzneho pohlavia.

Eldar80
Eldar80 02.09.2024 v 22:16

Adhara: Tady jde přece o statistiku. U jednotlivců to tak skutečně je, ale pokud se bude jednat o stovky lidí, tak už to bude jinak. Nelze přece popírat, že ženy a muži si vybírají odlišné knihy. Viděl jsem stovky profilů žen, kde byly romány o kterých vůbec nemám ponětí. A už dávno tady vzniklo třeba tohle vlákno:
https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/fantasy-pro-muze-4845

maro47
maro47 03.09.2024 v 01:29

Jaj, už sa tu každý cíti byť dotknutý. Opakujem - vôbec som to nemyslel ako útok, ani znevažovanie. Len som sa tu s tým odlišným mužsko-ženským pohľadom na knihy viackrát stretol a možno som kvôli tomu vynechal veľa dobrých (rozhodujem sa aj podľa recenzií).

Chápem, že existujú aj užívateľky ako napr. Adhara, ktoré majú väčší prienik s mužským čitateľom, no či sa nám to páči alebo nie - tie rozdielne pohľady medzi pohlaviami vo väčšine prípadov proste sú a naozaj nie je odveci, aby si muž, ak chce, vyfiltroval mužské názory na literatúru a žena ženské.

Mám rád ženy, vážim si ich a rešpektujem. Toto naozaj nemala byť a ani nie je debata o mizogýnii.

Dela111
Dela111 03.09.2024 v 06:14

Eldar80: děkuji za vaši výmluvnou reakci, vysvětluje vše. Na konverzaci této úrovně opravdu nestačím...

siena
siena 03.09.2024 v 06:29

Dela111, alespoň já, ani stačit nechci... Už jsem tu celkem dlouho, abych si nemohla nevšimnout, že těch, kteří nepochopili, co čtou, je proporčně stejně u obou pohlaví. A že i proporčně stejně jsou i tací, co si myslí, že ten druhý čte škvár, jen on hodnotnou literaturu. A jen ještě na okraj... už jsem tu poznala uživatele, co tu vystupoval jako žena, tak i muž, tož pak filtruj:)

Dela111
Dela111 03.09.2024 v 07:34

siena: děkuji za vlídnou reakci. Vidíme to stejně :-).

Eldar80
Eldar80 03.09.2024 v 18:54

siena: Proč lžete? U sci-fi to neplatí. V Přečtených máte ze sci-fi dvě knihy. Z fantasy 3. Jak si něčeho můžete všimnout, když čtete jinou literaturu než muži? Takže jste si nevšimla ničeho. Je to úplně stejná dojmologie jako má. V románech máte knihy, které já číst nikdy nebudu. To se týká i naučné a literatury faktu. Muži a ženy mají rozdílné čtenářské zájmy a o tom je debata. Otázka pak je, jestli se logicky liší hodnocení nebo ne. Už jsem tu celkem dlouho bla bla bla. Já můžu říct to stejné.

Dela111: To je smutné, že to vidíte stejně. Přitom máte větší čtenářský rozhled. Ale nesmíte to vzdávat. Ještě 5 příspěvků a dostanete Odznak! Já pokračuji opačným směrem. Včera jsem si díky vám smazal 40 příspěvků z diskusí a asi 50 jich přestal sledovat a budu v tom dál pokračovat. Jste mě inspirovala s nízkým počtem příspěvků v diskusi. :-) Když se totiž podíváte na počty příspěvků u sieny, tak zjistíte zvláštní věc. :-)
Vaše znechucení je přece vaše volba. Neberte kecy v diskusích tak vážně. Že jako autista jsem pro ženy zrůda jsem pochopil už dávno. Na moje ošklivé primitivní myšlení jsem zažil horší reakce. Něco takového vám nepřeju. Odpovídat nemusíte. Časem smažu i tohle. Přijde mi to celé dost nešťastné.

siena
siena 03.09.2024 v 19:28

Eldar80, na rozdíl od vás, jsem neměla důvod být osobní. Jestli si myslíte, že jste intelektuálně lepší čtenář, než já, nebudu vám to nijak vymlouvat, myslete si to dál. Bohužel nějak nejde to vaše výjimečné čtení v ruku v ruce s chováním, hulvát jste velký.

Eldar80
Eldar80 03.09.2024 v 20:03

siena: Neměla, ale byla. Já si nemyslím vůbec nic. Debata absolutně není o tom, kdo je intelektuálnější. Mě zajímá statistika. Že čteme jiné knihy je prostý fakt. Ano. Vy jste vždy lepší než ostatní. :-) Říká se tomu lepševik. :-) Sranda co. :D

siena
siena 03.09.2024 v 20:18

"Taky bych si rád odfiltroval hodnocení žen. Fňukání nad tím, že někdo nerozumí učivu základní školy mě moc nezajímá. Podobně u některé naučné nebo duchovní literatury. A taky by mě zajímalo, jak by se hodnocení změnilo při odečtení ženských hlasů."

Eldar80
Eldar80 03.09.2024 v 20:29

siena: A? Prostě by mě zajímala statistika bez ženských hodnocení. Nebo bez mužských. Abych věděl, jak danou knihu hodnotí muži a jak ženy a jaký je mezi tím rozdíl. Třeba vůbec žádný, to já nevím. U sci-fi, které NEČTETE se fňukání občas objevuje. Já tady sleduju komentáře u 16.000 knih. Upozornění kontroluju každý den. Já můžu za to, že si to berete osobně? Přečtěte si 4 dohody od Ruize. Znovu: mě zajímá statistika.

siena
siena 03.09.2024 v 20:40

Já si osobně nic nebrala. Od počátku tu píšu jen o tom, že to fňukání tu čtu jak od čtenářek, tak čtenářů. Jestli je to 50:50, 60:40, je mi jedno. A vám by, když už tedy jako muž čtete něco jiného, mohlo také být. Jak může taková siena, a jí podobné, znehodnotit hodnocení, když to nečte? :) Pokusím se i nadále nepronikat, za ty dva kousky se omlouvám:)

Eldar80
Eldar80 03.09.2024 v 21:09

siena: Ale u jiných knih než čtu já. Ženy čtou 2x víc než muži. Ženy 13 knih, muži 7 ročně. Čtou i jiné věci: současná odechová literatura ženy 58%, muži 30%; literatura faktu ženy 21%, muži 30%; klasická beletrie ženy 34%; sci-fi, fantasy, horory muži 36%. Navíc 27% lidí nečte vůbec. :( Uvádí Národní knihovna ČR, 25. října 2023 na jejich FB. Není to můj výmysl a občas se to nutně prolíná. A právě rozdíl toho prolnutí by mě zajímal. (Navíc 19% mužů nečte vůbec. To je z jiné statistiky.)



Vložit příspěvek