Pár úprav...

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Dan
Dan 07.11.2010 v 14:09

v profilu jsem rozčlenil komentáře (na knihy, autory, povídky a novinky)

a k oblíbeným citátům (na profilu) jsem přidal fotky autorů.

elfos
elfos 15.11.2010 v 16:46

Ti klikací překladatelé jsou bezva udělátko, díky, Danielsone. Už jsem to vyzkoušela - a zjistila, u kolika svých přeložených knih nejsou překladatelé uvedeni. No, pořád je co doplňovat. :-)

Dan
Dan 15.11.2010 v 18:38

Díky, to jsem rád, že se to hodí :)

Dan
Dan 29.01.2011 v 20:42

Spuštěna nová funkce na webu - edice. Stačí po přihlášení kliknout na detail knihy, a nahoře v liště je odkaz "edice", kterým můžete knihy přidávat do edicí...

pajonek
pajonek 29.01.2011 v 20:50

funguje, to je dobré , pokud bude fungovat i vyhledávání podle edicí - tak to bude skvělé

elfos
elfos 30.01.2011 v 11:12

Edice jsou skvěle udělané, moc chválím!


selviskhed
selviskhed 30.01.2011 v 13:18

tak před dvěma, třema dny jsem málem začal knížky ze "Světové knihovny" (Odeon) názvem edice štítkovat (abych je měl hezky pohormadě) a teď tady je tady na to zvláštní kolonka včetně pořadovýho čísla knihy. jsem úplně nadšenej, z tohohle prostě bude nejlepší databáze na světě, takže díky danielsone!:)

teď bych si asi ze všeho nejvíce přál, aby bylo ke knize možné do zvláštní kolonky přidat rok prvního vydání (u zahraničních autorů rok vydání cizojazyčnýho originálu) a aby se knihy na profilu autora automaticky řadily podle roku prvního vydání originálu (tak jak je autor publikoval - od nejnovějšího díla po nejstarší). to, jak dnes vypadá seznam knih na základní stránce profilu autorů (že jsou knihy seřazeny naprosto zmateně) je podle mě nejslabší místo celýho webu.

u zahraničních autorů čtenáře totiž asi zajímá spíše to, v kterém roce autor knihu napsal (může si dopočítat v kolik měl let, představit si jaká byla doba etc.), než to, kdy mu kniha vyšla v ČR. podobně ho spíš zajímá to, v jakém pořadí knihy psal, než to, v jakém pořádí mu v češtině vycházely. časem bysme si s tímhle údajem mohli užít spoustu legrace - mohly by třeba vzniout žebříčky nejlepších knih, které ve světě vyšli v určitém roce atd.

Dan
Dan 31.08.2012 v 11:44

Když teď budete chtít někomu poslat soukromou zprávu, není potřeba si vyhledávat jeho přezdívku a pak klikat na "poslat uživateli soukromou zprávu", ale stačí, když jste ve svých soukromých zprávách a kliknete na "Napsat zprávu" a přezdívku příjemce zadáte (s našeptávačem) tam.

Woro
Woro 31.08.2012 v 16:08

Výtečně, díky.

Minas
Minas 17.10.2012 v 22:05

Dane, díky moc za upravení palců :)) Konečně vidím, komu se mé komentáře líbí, případně komu se líbí komentáře jiných uživatelů.
Kdyby se dalo stejně dohledat, komu jsem já osobně dal palec, výskal bych si radostí úplně ;-)

pet-kyval
pet-kyval 17.10.2012 v 22:58

Také díky. Konečně vidím, kdo je toho příčinou a opravdu se někdy nestačím divit. :)

Woro
Woro 18.10.2012 v 00:30

Tak tady si zaoponuju, i když tím nic nezměním. Osobně se mi víc zamlouvalo anonymní palcování.

Dan
Dan 18.10.2012 v 09:24

to Woro: Osobně nevidím důvod, proč by to mělo být anonymní. Když se mi líbí nějaký komentář, nevidím v tom problém, že ostatní o tom budou vědět.

Gnomo
Gnomo 18.10.2012 v 10:47

Tak tedy novinka "zveřejnění hodnocení bodů", proč ne?
Pokud mohu za sebe, pár bodů jsem rozdal, když jsem si zrovinka vzpomněl a nějak tomu nepřikládám zvlášť velkou důležitost, ale je to tak. Jsou zde čtenáři se svými komentáři, které bych mohl bodovat stále dokolečka a neboduji je. Tady musím vzít do "huby" zase "HTO", za což se omlouvám (protože si to určitě přečte), ale jako příklad se jistě hodí. Prostě a jednoduše, někdo na to má... :-)
Také mohu říct, že nejsem sběratelem bodů. Píší zde komentáře víceméně pro zábavu a jsem rád, když někoho zaujmou a třebas i pobaví. Ale dřív než se někdo chytne předchozí věty, abych si tady pěkně nezaprotiřečil, musím určitě souhlasit s tím, že je v pořádku, že zde nějaké hodnocení je, protože jakým jiným způsobem, když ne právě takto, motivovat komentátory knih.
Odkryté hodnocení přinejmenším povede k tomu, že čtenáři určitě skočí na profil svých voličů... :-)

Spíš se ptám, proč tato změna až teď? To mě zajímá. Ne každý to asi ocení... :-)

Dan
Dan 18.10.2012 v 12:37

to Gnomo: Proč až teď? To je jednoduché - pořád je zde na webu co dělat a postupně to tedy dělám :-)

nightlybird
nightlybird 18.10.2012 v 14:35

Dane - je to bezesporu zajímavé a přínosné vylepšení ke komentářům. Každý má vlastní systém jejich hodnocení - já osobně "opalcuji" komentář ke knize, kterou jsem sám četl a který je totožný s mým hodnocením knihy a nebo je napsaný vtipně nebo způsobem, který je mi blízký. Takhle uvidím líp, kdo je t.ř. "moje krevní skupina".
Za co bych se ale přimlouval, je změna hodnocení komentářů i komentátorů. Za komentář bych navrhl nepřidělovat žádné body - je pravdou že to mnohé motivuje (ale koho to baví, tak je bude psát stejně i bez bodů), na druhou stranu to ale produkuje řadu komentářů buď s nulovou hodnotou nebo dokonce nesmyslných. A body přidělovat jen za "palce" a podle toho také hodnotit komentátory. Mám dojem, že by to bylo optimálnější (a správnější). Nech si to projít hlavou.

Valerian
Valerian 18.10.2012 v 16:09

Zdravím. Jenom bych chtěl upozornit na podivné chování nové funkce filtrování podle žánrů v žebříčku nejlépe hodnocených knih. Bez použití filtru je na prvním místě Zelená míle s 95,4 %, ale když do filtru nastavím Sci-fi a fantasy, tak se před ní objeví Bouře mečů s 96,8 %.

paulhunter
paulhunter 18.10.2012 v 16:48

Valerian: Není to úplně divné chování, funguje to správně. Jde jen o to, že u celkového žebříčku je ten limit minimálního počtu hodnocení, aby se daná kniha mohla dostat do TOPky, daleko vyšší, než u těch žebříčků po odfiltrování. Tam je ta hranice minimálního počtu o něco nižší a časem se to určitě vyrovná.

Text příspěvku byl upraven 18.10.12 v 17:01

Woro
Woro 18.10.2012 v 22:34

danielson: Možná proto, že to začalo jako anonymní. Nerad bych, aby to došlo do stádia, kdy uživatelé budou dávat palce komentářům s největším počtem palců jen pro "zviditelnění se". Možná v tom hledám mouchy, ale anonymní palce, mi přijdou jako lepší výpovědní hodnota o komentáři.

HTO
HTO 21.10.2012 v 15:04

Gnomo: děkuju krásně.

Danielsone, dalo by se prosím do nastavení přidat, aby mi upozornění na udělené palce nechodilo do mejlu? Dávám přednost anonymním.

Dan
Dan 02.12.2012 v 15:41

Do Vašeho uživatelského profilu (sekce Oblíbení uživatelé) jsem přidal odkaz "Mají mě v oblíbených", kde jak již název vypovídá zjistíte, kteří uživatelé mají v Oblíbených Vás :-)

Dan
Dan 08.07.2013 v 09:09

Provedl jsem několik úprav:

1.) Po ohodnocení knihy či povídky se Vaše hodnocení bude objevovat opět v pravém sloupci (pokud danou knihu či povídku hodnotil už i někdo z vašich známých)

2.) Do žánrů přidána kategorie Literatura slovenská

3.) Odteď se všem automaticky po ohodnocení přidá kniha do Přečtených (lze vypnout po kliknutí vpravo nahoře na "Nastavení" a poté na "Další nastavení".

eraserhead
eraserhead 08.07.2013 v 09:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

elfos
elfos 08.07.2013 v 12:08

Skvělé úpravy, děkujeme, Dane.

Venezia
Venezia 08.07.2013 v 13:23

Dik za slovenskú literatúru. To bude roboty to poopravovať... :-)
Už mi k šťastiu chýbajú len tie "spriaznené duše". (Sama si ich akosi neviem nájsť.)
A rebríčky podľa žánrov, resp. tu podžánrov.

Text příspěvku byl upraven 10.07.13 v 07:30



Vložit příspěvek