Hledám knihy na téma...

DISKUZE » O knihách


kr_gr
kr_gr 15.06.2023 v 09:46

Dobrý den,

hledám pro kamaráda české knihy buď v angličtině nebo němčině. Ideálně od queer autorů. Nevíte o něčem?

Předem díky za rady a tipy!

cori
cori 17.06.2023 v 16:39

To Kropáček - zlodějská tématika série Páni parchanti
https://www.databazeknih.cz/knihy/pani-parchanti-lzi-lockeho-lamory-23992

Fiso
Fiso 18.06.2023 v 19:10

To Kropáček - jestli nevadí, že je to fantasy tak možná Šest vran od Leigh Bardugo

Kropáček
Kropáček 22.06.2023 v 08:21

Cori, Fiso děkuji za výborné náměty. To je přesně co hledám.

Andělský
Andělský 04.07.2023 v 07:13

Dobrý den všem,

dokázal by mi někdo poradit knihu na téma čarodějnictví? Nějaký hezký román o ženě žijící v lese, sbírající bylinky apod. Horor, fantasy, ani thriller nevadí.

Děkuju

gossipavlina
gossipavlina 04.07.2023 v 09:57

Andělský: mě napadají jen Žítkovské bohyně. Ale to už jste možná četl.

Ale hezké téma, jsem zvědavá, kdo co doporučí.


Andělský
Andělský 04.07.2023 v 10:44

gossipavlina: Díky moc, vůbec jsem tuhle knihu neznal. Existuje ještě Žítkovské čarování. Tak tu přidám, protože obě vypadají zajímavě. Mockrát děkuju!

gossipavlina
gossipavlina 04.07.2023 v 11:29

Andělský: rádo se stalo. Popravdě, mě ani nenapadlo, že by Žítkovské bohyně mohl někdo neznat. :o) Ale tak asi teda ano.
Tučková píše více beletrii, Jiljík má své bohyně více jako literaturu faktu. Uvidíte, co Vám sedne víc.

Venezia
Venezia 04.07.2023 v 14:07

A čo tak pozrieť štítok čarodejnice? Je tam veľa tipov.

Koka
Koka 06.07.2023 v 08:12

Andělský, doporučuji Gričskou čarodějnici - je to rozsáhlá série, čtení na dlouho:
https://www.databazeknih.cz/serie/gricska-carodejnice-gricska-carodejnica-426

Azizi
Azizi 22.07.2023 v 09:28

Ahojte všetci, nepoznáte prosím nejakú dobrú knihu odohrávajúcu sa v psychiatrickej liečebni? Pozerala som aj štítok, ale okrem "Neslibovala jsem ti procházku ružovým sadem", ma nič veľmi nezaujalo...

Koka
Azizi
Azizi 22.07.2023 v 10:46

Koka, nie som si istá, či zrovna tieto dve knihy ma zaujmú, ale ďakujem Ti moc za tipy! :)

Koka
Koka 22.07.2023 v 10:52

Nikdy, keď otváram neznámu knihu, netuším, či ma zaujme, ale často sa stane, že áno.
Bol som dlho preč možno poznáš ako Formanov film Přelet nad kukaččím hnízdem, a tak asi vieš uhádnuť, či "ísť do toho", alebo si ušetriť čas na niečo menej zúfalé ...

Azizi
Azizi 22.07.2023 v 11:03

Koka, aha jasné, Prelet nad kukučím hniezdom som videla viac krát, aj pred pár mesiacmi, je to skvelý film! Takže ale neviem, či sa oplatí čítať aj knihu, ale verím, že ide viac do hĺbky a je tam veľa vo filme nezobrazených scén a detailov, čo môže byť fajn.

A tá druhá knižka je, ak som to dobre pochopila, formou denníku pacienta. Preto niekto v komentároch písal, že ide skôr o neho samého, jeho myšlienky, a samotnej liečebni a ostatným pacientom sa tam moc nevenuje...

V každom prípade, nechám si to ešte uležať a uvidím :)

Text příspěvku byl upraven 22.07.23 v 11:04

phaenomenum
phaenomenum 10.09.2023 v 15:21

Ahojte. Rád by som si prečítal niečo na dve témy: smrť J. F. Kennedyho a atentát na newyorské "dvojičky". Nechcem iba strohý súhrn faktov. Chcem nahliadnuť do "zákulisia" - rozvinutie nejakých teórií, ideálne takých, ktoré nie sú úplne po chuti oficiálnej propagande, nejaké tie tzv. konšpirácie a podobne. Prosto náhľady na obe témy z viacerých strán a uhlov pohľadu. Tak trocha proti prúdu. V slovenčine alebo češtine. Odporučí niekto niečo? Vopred krásne ďakujem za tipy.

Marylaa
reader.007
janpokorny
janpokorny 14.09.2023 v 12:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Fiso
Fiso 25.09.2023 v 17:15

Dobrý den, ráda bych začala číst i něco jiného než fantasy, možná nějaké detektivky, kdyby mi někdo poradil kde začít byla bych vděčná, děkuji.

marlowe
marlowe 29.09.2023 v 11:36

Zdravím všechny - a obracím se na vás s prosbou.
Jeden "známý mojí známé" (pravděpodobně už starší ročník) hledá knihu, u níž si nepamatuje ani název ani autora. Četl ji údajně jako kluk. Indicie jsou následující:
- román vycházel v časopise (pravděpodobně týdeníku) snad za první republiky
- jednalo se o dobrodružnou knihu, která (teď už cituji) "pojednávala o soutěži letců téměř určitě dvojplošníků - soutěž spočívala v tom, kdo první obletí celý svět...taková knížka na motivy Verna cesta kolem světa za 80 dní, jenže se jednalo o letce, letadla byla nedokonalá, takže se pořád přistávalo, opravovalo, tu v Africe, tu v Asii, tu se vyráběla ručně vrtule, tu se opravoval motor..." (konec citátu)
Tak kdyby, prosím, někdo věděl, o jakou knihu se jedná, dejte mi vědět. Děkuji.

m.gray
m.gray 29.09.2023 v 13:23

Marlowe - možná by to mohla byt Aeroplánem kolem světa od Galopina.

marlowe
marlowe 29.09.2023 v 14:21

m.gray, děkuju mockrát, tohle vypadá HÓÓÓDNĚ nadějně - hned předávám dál. Dám ti vědět, zda tvůj tip zasáhl cíl.

alekis
alekis 29.09.2023 v 18:30

marlowe a m.gray
Vypadá to nadějně, ale pokud to náhodou není ono, je tu ještě přítel encyklopedie, který to bude určitě vědět :-).

marlowe
marlowe 30.09.2023 v 08:34

Encyklopedistu už jsem také kontaktoval. :-)



Vložit příspěvek