Chápete lidi? A oni vás? Komunikace a porozumění - věčný problém

DISKUZE » Volná diskuze


siena
siena 06.02.2016 v 13:20

MichelleS, ukazuje se, že to byla od nás chyba...

woodward
woodward 06.02.2016 v 13:22

no dobře, ale polívka, to je vážná věc. naproti tomu diskuse čtenářů... jedna skončí jiná začne a velmi málokdy z ní vyplyne cokoliv natolik hutného a kvalitního, aby si na tom člověk pochutnal jako na polívce.

lugh
lugh 06.02.2016 v 13:22

Stává se vám že vás lidé nechápou?
Vypadá to, že původní otázka spustila poměrně divokou diskuzi. Proč ??

woodward
woodward 06.02.2016 v 13:23

těžko říct, zvlášť když po odpovědi na tu otázku se tu nikdo nijak zvlášť nepídí. ;)

lugh
lugh 06.02.2016 v 13:30

Nebo naprosto dokonale splnila účel.

woodward
woodward 06.02.2016 v 13:33

jakej? abychom se pohádali o to, jestli je třeba testera smazat nebo ne?


Azizi
Azizi 06.02.2016 v 13:38

No napríklad. Podľa mňa on si to tu číta a pekne sa na nás baví :D

lugh
lugh 06.02.2016 v 13:42

To určitě nebyl záměr. Jen to vše okolo vzniklo z nepochopení. Původní otázka byla upozaděna a začal se řešit tlakový, posléze pomalý hrnec. Následně se začalo s emocemi, urážkami a mazáním. V současné době se řeší kvalita a smysl příspěvků jednotlivců - snad se pomalu diskuze vrací k původnímu tématu.

woodward
woodward 06.02.2016 v 13:47

pokud jde o ten hrnec, je základní otázka nesmysl. kolegovi je vyčítáno teoretizování a tester teoretizuje taky. takže jediný, čemu kolega nerozumí je to, že tester chce mít pravdu. v tomto směru jsme zajisté často "nechápaní" všichni. není o čem diskutovat.

lugh
lugh 06.02.2016 v 13:51

Tak tedy konec emocím i diskuzím.

woodward
woodward 06.02.2016 v 13:53

a proč? nám se tu hezky povídá, zvlášť když se do toho tester nemontuje.

pajonek
pajonek 06.02.2016 v 13:54

lugh, původní otázka nebyla "upozazděna", stále visí v názvu topicu
Nebylo ani žádné napřed řešení hrnců a potom emoce, urážky a mazání.
Smazal jsem úplně první! příspěvek a ty se vrat na stranu jedna a přečti si můj první příspěvek, proč jsem ho smazal
...na nějaké hrnce kašlu, tady šlo o úplně jiné

R.E.M.
R.E.M. 06.02.2016 v 13:54

Tak tedy k původní otázce a tématu vlákna.

Nevím, jestli existuje člověk, kterého všichni chápou, jeho jednání, chování, jestli chápou přesně, co měl dotyčný svými slovy na mysli. Tipuji, že ne. Důkazem jsou i příspěvky a reakce na databázi. K nedorozumění dochází při komunikaci "z očí do očí", natožpak v písemném projevu, kde chybí tón hlasu, výška, rychlost řeči, pohled očí, výraz tváře... A to nemluvím o nechtěné dvojsmyslosti vyjádření.

PS: Internetoví trolové jsou jiná skupina lidí.

Text příspěvku byl upraven 06.02.16 v 15:13

woodward
woodward 06.02.2016 v 13:56

a to nemluvíme například o situacích, kdy někdo je chápán až moc dobře jenom to nechce přiznat...

lugh
lugh 06.02.2016 v 13:57

To nebyl příkaz jen konstatování. povídejte , povídejte, povídejte jak chcete, na testera ani na množství nehleďte.

lugh
lugh 06.02.2016 v 14:04

pajonek : tvé doporučení jsem provedl, vrátil se na stranu jedna i když jsem jí předtím pochopitelně začal. Dokonce i chápu proč jsi se tak zachoval. Jen mi to přišlo trošku nadhodnocené.

elfos
elfos 06.02.2016 v 15:13

Pajonku, k tomu, jak píšeš, že chceš smazat svůj účet na Databázi knih.. Doufám, že až tě přejde největší zlost, přehodnotíš svou prudkou reakci. Je tady (tím odpovím i na otázku v názvu této diskuse) zaregistrovaných spousta lidí, a je přirozené, pokud se stane, že se s někým míjím nebo ho v diskusi nepochopím nebo nepochopí on/ona mne. Ale odejít kvůli tomu z DK? Jsi přece knihovník.. Knihovníci neopouštějí knihy (a Databázi knih) kvůli malichernostem, dokonce ani když je magie promění v orangutany. Byla by to škoda.

woodward
woodward 06.02.2016 v 15:20

pajonkův profil je na svém místě tak snad nedošlo k nejhoršímu.

tester
tester 06.02.2016 v 15:32

Skoro všechno mimo mísu zadaného tématu. Chytá se snad jedině lugh a zdá se, že je zatím jediný, kdo chápe o co v otázce jde. Ale blýská se na lepší časy. Vstanou možná ještě další chápatelé. A toto je VOLNÁ DISKUZE. Nečekal jsem, že tímto tématem vyvolám takovou vřavu. Přece reakce na otázku může být úplně jednoduchá a snadná-stává/nestává se mně to, že mně lidi nechápou.

woodward
woodward 06.02.2016 v 15:33

k tématu už bylo řečeno všechno. o žádné nepochopení nejde - rozhodně ne ze strany tvého okolí.

tester
tester 06.02.2016 v 16:16

woodwarda plně chápu.

CallidusXM
CallidusXM 06.02.2016 v 16:49

Zajímavě. Z pozice pozorovatele můžu určitě říct, že celý ten spor tak či tak byl součástí tématu... Lidé někoho nepochopili, to se jim nelíbilo a začali obviňovat nepochopeného v bůh ví čem. Typický příklad nepochopení. Takže téma je alespoň trochu v tomto nesmyslném sporu obsaženo.
Ale vtipy stranou. Mohla bych se prosím dozvědět co způsobilo tuto vlnu nenávisti?

pavlinda
pavlinda 06.02.2016 v 18:50

Nesledovala jsem tuto diskuzi-jen jsem si momentálně vybavila citát R.Thákura:Porozumět člověku,to chvilku trvá!

woodward
woodward 06.02.2016 v 18:52

to jo, zvlášť pak některému. ;)

pajonek
pajonek 06.02.2016 v 19:06

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.



Vložit příspěvek