Čtečky e-knih

DISKUZE » Volná diskuze


pobijecmuch
pobijecmuch 21.06.2014 v 19:21

monika4651 - pokud nejseš omezena financemi, tak je to pravé pro mladé děvče.
Pro mně je to zbytečně drahé, mně stačí jednobarevná umělá kůže za polovinu ceny.

Miken008
Miken008 21.06.2014 v 20:04

Nevím kde jsi vzal že Kindle je jen aj.. mně ho dodali normálně v češtině :)

Text příspěvku byl upraven 21.06.14 v 20:04

pobijecmuch
pobijecmuch 22.06.2014 v 11:06

Miken008 - A máš opravdu Kindle ?
Amazon Kindle 5 je prodávána bez české podpory a menu (snad manuál je někdy dodávaný v cz), tedy jak píše většina uživatelé v různých recenzích - určeno pouze pro anglicky mluvící. Samozřejmě, že amatérská čeština lze do čtečky doinstalovat.
Měl jsem v ruce už několik Kindlů (od verze 3 až po 5) a ještě jsem se nesetkal s ovládáním v českém jazyce.

Miken008
Miken008 22.06.2014 v 20:07

Jojo Kindle Paperwhite, na prodejně mi tam nahráli češtinu. Zatím jsem žádný chyby nenašel, maximální spokojenost, i když ta angličtina by mi v menu taky nevadila, ale rodnej jazyk je rodnej jazyk :)

pobijecmuch
pobijecmuch 23.06.2014 v 10:09

Tak to potom ano.
Instalace češtiny zvládne každý nadprůměrný uživatel PC. Návodů a odkazů je ne netu plno. Dělal jsem to snad už do 5 Kindlů, ale je fakt, že majitelé těchto čteček byli starší čtenáři, kteří anglickému jazyku moc neholdují.

Text příspěvku byl upraven 23.06.14 v 10:10

bh69
bh69 08.10.2014 v 08:28

Mam cca 2 tydny PB Basic 2 a pres vsechny klady a navykovost takoveho zarizeni jsem pomerne dost zklamany z kvality displeje ... s beznym papirem se to vubec neda srovnat, jednak tam je pres antireflexni upravu porad patrne ochranne "plexisklo" a hlavne mi prijde dost spatny kontrast. Cekal jsem od e-ink technologie vetsi komfort a ergonomii. Na jednu stranu to neunavuje oci podsvicenim, ale na druhou stranu zase unavuje tim jak je nekontrastni, vysedle ..


markuc
markuc 08.10.2014 v 09:34

bh69: taky jsem mel driv tento dojem, ale presel jsem na podsvicene ctecky a je to mnohem lepsi a hlavne se da cist i po ranu v tramvaji ;)

bh69
bh69 08.10.2014 v 12:30

A neunavuje to podsviceni zase tim, ze to je neprijemne LEDkove svetlo ?
A je to lepsi i kdyz ctu doma, pod žárovkou ?

markuc
markuc 09.10.2014 v 11:10

bh69: neunavuje to a ani to netaha oci...neni to podsviceny displej jako v pripade jinych zarizeni, v tomto pripade jsou to LEDky umistene lehce nad displejem a jen osvetluji displej - naprosto neinvazivni
co se tyce cteni pod lampickou, osvetleni lze lehce vypnout uplne anebo snizit jas na minimum - displej nemusi byt osvetleni porad, zalezi na uzivateli

pozn: je mi 30 let, u starsich osob s horsim zrakem muzou byt zkusenosti jine - radeji doporucuji si podsvetlenou ctecku vyzkouset v nejakem obchodu

fantom12
fantom12 12.10.2014 v 11:31

Ja premyslim nad koupi kindle voyage. Ale prave ten jasnejsi displej ( o 30%) mi prijde jako blbost.

Aiwa
Aiwa 12.10.2014 v 12:46

Mám Kindle Paperwhite a fakt, že nejde úplně vypnout podsvícení (prý to vlastně není podsvícení, ale nasvícení - viz příspěvek uživatel markuc), mě pěkně štve - baterie ubývá rychleji. Výhodou svítících přístrojů je, že se dá číst opravdu kdekoliv a kdykoliv.
K svícení obecně - jas se má u těchto vychytávek (ale i u PC) co nejvíce srovnat s osvícením místnosti. Tj. čím více světla, tím vyšší jas a naopak. Jinak se oči rychleji unaví. Lampičce se člověk v důsledku asi nevyhne

fantom12
fantom12 12.10.2014 v 12:54

Jenomze u e-ink displeje by to melo byt jedno. Je pravda, ze u PW vyssi jas dela displej skutecne bilym papirem, ale ocim to muze byt jedno, nebo ne?

Aiwa
Aiwa 12.10.2014 v 13:28

Nejsem očař ani optik, tak nevím. Četla jsem, že jde o kontrast světlo-tma, který pro oči není úplně příjemný - fakt, že ve tmě zírám na svítící display. Jestli jsem to správně pochopila, tak nejde o e-ink (ten je bezpochyby k očím šetrný), ale o svícení obecně. Ze zkušenosti s Paperwhitem musím říci, že vyšší míra jasu je mi i za světla vyloženě nepříjemná (nebo jsem ještě nečetla v tak prudce osvětlené místnosti)

pajonek
pajonek 12.10.2014 v 13:30

fantom12, kdyby sis přečetl zdejší příspěvky, tak bys už dávno věděl, že jedno je jenom kolečko u trakaře - u podsvíceného displeje je to na oči pěkný svinstvo....

fantom12
fantom12 12.10.2014 v 13:42

Pajonek nepochopil :) Mam na mysli to, ze kdyz to podsviceni snizim na nejmensi mozny level, tak je to ocim jedno (nebo naopak jim to jeste prospeje), ze nic nesviti (i kdyz to trochu prece jen sviti).

Falda
Falda 01.11.2014 v 20:34

Má někdo zkušenosti se čtečkami knih? Chtěla bych si jednu pořídit a nevím, do jaké značky jít.

Koka
Koka 01.11.2014 v 21:49

Falda, před tvojí otázkou je 9 stran příspěvků o zkušenostech se čtečkami. Copak to nestačí? Je tam rad a názorů, že i nečtečkáři si užijou :=))

siena
siena 02.11.2014 v 12:27

A kdyby nestačilo, další informace se můžete dočíst i zde:
http://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/zrak-a-ctecky-e-knih-1389/str-1#new
http://www.databazeknih.cz/diskuze/o-knihach-7/tistene-knihy-vs-e-knihy-1340/str-12#new
...
a určitě jsem ještě nějaká další vlákna nenašla:)

ritterqa
ritterqa 10.02.2015 v 07:07

Zdravím,
rozhoduji se mezi dvěma čtečkami
http://www.ebook-ctecky.cz/amazon-kindle-paperwhite-2-special-offers-2014-4gb-zdarma-3000-eknih-a-program-na-konverzi-formatu-voucher-na-100-knih-p573

http://www.ebook-ctecky.cz/amazon-kindle-6-touch-p576

Zdá se mi to nebo čtečky jsou úplně stejné jen ta první má navíc podsvícení? A která by byla teda lepší? Máte zkušenosti s a bez podsvícení? Poradíte prosím? :)

Atuin
Atuin 10.02.2015 v 08:32

Zdravím,

Tak z těchto dvou které jste uvedla, je to ohledně paměti jedno, ale přeci jen lepší by asi byla Paperwhite ( první odkaz)

Ale možná by stálo za to zamyslet se nad čtečkami PocketBook, už jen kvůli kvůli velké podpoře formátu.

maphiosso
maphiosso 10.02.2015 v 11:46

ritterqa: Ahoj, kindle paperwhite má proti základnímu modelu lepší displej (rozlišení, kontrast), to ale neznamená, že by byl ten základní špatný. Zkušenosti mám s oběma verzemi (Kindle 4 a Kindle paperwhite) S Kindle 4 jsem byl spokojen ale když jsem vyzkoušel Paperwhite, tak už jsem nechtěl měnit. Ještě doplním, že se nejedná o podsvícení (diody nesvítí z pod displeje) ale nasvícení, kdy jsou diody umístěny po obvodu a displej nasvěcují - nebolí z něj oči. Pokud bys chtěla ušetřit, tak je možnost objednat čtečku z německého Amazonu, Paperwhite momentálně za 99 euro a základní model za 49 euro, navíc se jedná o verze bez reklam. Případně, jak píše Atuin, pokud bys chtěla větší podporu formátů, tak se podívej po čtečkách PocketBook

ritterqa
ritterqa 10.02.2015 v 13:03

No a mám větší dilema :D .... je fakt, že ke koupi mě hlavně donutila škola, kde mám velké množství skript a všechno tahat a kupovat se mi nechce. Takže hlavně soubory ve formátu pdf a doc, což zvládá ten PocketBook, ale zase u Kindlu je možné tyto soubory zkonvertovat (či jak se tomu říká :D).
Možná, že by byl lepší i tablet, ale o ten nějak nestojím,
Nevím no ... asi se zeptám v prodejně co by mi doporučili. :)

Text příspěvku byl upraven 10.02.15 v 13:53

eraserhead
eraserhead 10.02.2015 v 15:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

paulhunter
paulhunter 10.02.2015 v 15:17

Čtečka se nabízí ve dvou variantách - s reklamou (levnější) a bez ní. Reklama se zobrazuje ve formě úzkého banneru pouze v menu (v dolní části) a jako spořič (reklama se týká knižních titulů), není to nic rušivého. Při čtení se samotná reklama nikde nezobrazuje.

pajonek
pajonek 10.02.2015 v 16:17

ritterqa - mohl bych ti určitě fundovaně odpovědět, ale neodpovím....na předchozích 8 stranách tohoto fora je dost mých příspěvků ke čtečkám....
Takže jen upozornění - pokud jsi studentka a chceš se učit ze čtečky, tak na to zapoměň a kup si tablet! pokud si čtenářka tak si kup čtečku ....
Kup si Kindla /nechej si zkonvertovat něco z pdf, abys to mohla v kindlu přečíst a potom mi napiš, jak dlouho jsi nad tou hrůzou plakala .....
______________________________________________________
Třeba 6 kindle - Formát PDF sice tato čtečka podporuje, ale na PDF se vůbec nehodí. Neumožňuje režim reflow, tzn. že neumožňuje přeformátování a tím pádem zvětšení velikosti písma u souborů formátu PDF. Čtečka Vám tak jednu stranu A4 zobrazí na displeji najednou - ve velmi prťavém a tedy nečitelném písmu. Pokud je pro vás důležitá dobrá podpora PDF, hledejte čtečku s podporou PDF reflow, např. čtečky značky PocketBook, u kterých máte možnost volby menu v češtině!!!
To že nepodporuje pamětové karty a má prakticky pouze dva dobře čitelné formáty - hovoří za vše ....



Vložit příspěvek