Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


PanPredseda
PanPredseda 23.11.2022 v 10:23

Eicherik: Ale žere čas, peníze a místo ve skříních a poličkách.

Sarah01
Sarah01 24.11.2022 v 11:03

Eicherik - já narážím na různé lidi .........občas na takové ty sebevědomé, kteří si myslí, že jsou jediní a nejlepší čtenáři na světě a když náhodou mají příležitost spatřit moji knihovnu, tak jim spadne brada. :-) A někdy zase na takové, kteří když ji vidí, tak mi řeknou, že až se jí budu zbavovat, tak ji berou, protože ji chtějí jen jako dekoraci, knihy jsou jim fuk. :-) Knihy mně naštěstí nikdo nenabízí.

Ad předsevzetí - od jisté doby si nedávám žádná, beru život a všechno tak, jak to jde. Ale občas plánuju. Třeba si řeknu, že to a to bych mohla stihnout v příštím roce. A pak už záleží na konstelaci různých faktorů, jestli se mi to podaří nebo ne.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.11.2022 v 11:53

Ok, všem se omlouvám za užité slovo předsevzetí. Asi to evokuje povinnost nebo svázané ruce. Pro mě je to něco, co když se povede tak ok. Když ne, taky ok. S knihami to je...zábava :)
(Jsem zvědavá, co si tam dám do roku 2023.)
Já si letos řekla, že chci přečíst víc od toho, toho a toho. No, a vyšlo to. Od každého autora jsem si vybrala a byla potěšená. Na Vánoce si pustím sice Ramba, ale přečtu i něco milého zasněženého. Je to navíc úplně poprvé, co nejdu na Štědrý den do práce, tak se to musí oslavit. A že jsem v tom pracovním procesu už nějakou dobu :D

Marika Vanova
Marika Vanova 24.11.2022 v 13:37

Lenka.Vílka - to máš pravdu, že slovo předsevzetí zavání povinností a když to nedáš, tak bububu. Já jsem si, aniž bych o tom nějak víc přemýšlela, předvybrala na letošní vánoční období knihy s vánoční tématikou a budu ráda, když to vyjde.

keri.H
keri.H 24.11.2022 v 13:59

Lenka.Vílka: Když nad tím přemýšlím, tak jediný, co tak u mě je, že před Vánoci si vybírám knihy s vánoční tématikou, protože to mě vždycky baví ta atmosféra. :) Ale spíš, že vždy mám zrovna na tu knihu náladu než že bych vyloženě si je plánovala.
I když teda letos mám vybráno Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a chci číst každý den jednu a pokud budou neteře chtít, tak klidně si je přečíst s nimi. :)

Ale jinak, co přečtu za ten rok je mi jedno, dopředu to neřeším. Prostě beru knihy tak, jak mi přijdou do nálady a občas pod ruku (když zrovna na nějakou narazím úplně náhodně :D)

Marika Vanova
Marika Vanova 24.11.2022 v 14:09

Objednala jsem si v knihovně knížky od Karen Schaler - Láska k Vánocům a Jak si zamilovat Vánoce.


Raksa.A
Raksa.A 24.11.2022 v 20:05

Vaše starosti s knihama na mou hlavu... Vyřizuju dědictví po sestře, asi se budeme stěhovat do jejího bytu, neb jsme nájemníci, kterým stále zvyšují nájem a poplatky, kdežto sestřin byt je v osobním vlastnictví a poplatky jsou cca poloviční. Mám velkou knihovnu - u sestry je velká knihovna. A tak koukám na narvané regály a mám depresi, protože jsem vždycky myslela, že s tou knihovnou si poradí pozůstalí a něco si vezme ona. A teď musím ze dvou velkých knihoven udělat jednu menší knihovnu já...

Eicherik
Eicherik 24.11.2022 v 21:29

Já si chtěl k Vánocům objednat sbírku povídek Tenkrát o Vánocích, ale v knihovně je na ni fronta 10 čtenářů. :-( Takže bych přišel na řadu až někdy o Velikonocích. :-D

Marika Vanova
Marika Vanova 24.11.2022 v 23:09

Raksa.A - ale to je těžký úkol, ale to zvládnete, já vám věřím. Je mi líto, že musíte něco takového řešit, ale to je život.

Terror
Terror 25.11.2022 v 11:07

Koukám, že se to zvrhlo v debatu, co budeme číst o Vánocích... Jako každý rok mám i letos velké oči (cca 3,5 cm) a přejíždím po hřbetech knih, na které se dlouho chystám. Ne, nehledám vánoční tématiku. Vánoce jsou pro mne už jen dny volna, kdy je potřeba topit a vařit čaj. A číst, samozřejmě. Takže jaký je plán? Praví bastardi od Frenche (konečně, vynikající první díl mám sice ještě zarytý v mozku, ale už to nějaký pátek od četby je), Simmonsovy Black Hills (jsou první nepřečtené v dlouhé řadě jeho knih v poličce) a něco od Petra Heteši (to je jedno co, všechno bude dobré). Není to předsevzetí, spíš přání... Všechny ty knihy jsou objemnější a může se stát, že budu více usínat u nějakého seriálu (jak to, že jsem ještě neviděl poslední Stranger Things? A co nová Hra o trůny, blboune!), než u právě zmíněných knih. Takže tak.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.11.2022 v 11:52

Terror: já nedávno udělala životní chybu. Podívala jsem se na tématické top 20 video na YT. Neskutečně se mi ulevilo, že jsem většinu těch seriálů viděla, ale dva ne. Tak hádej, co bude v prosinci :D jo, bude konec světa, jak ho známe :)

Eicherik
Eicherik 25.11.2022 v 20:56

Já budu o Vánocích číst to, na co tou dobou vyjde řada. :-) A na rozdíl od Terrora Vánoce miluju. :-)
Viděl jsem, že už prodávají stromečky. Musím se podívat, jestli už mají jmelí. :-)

Text příspěvku byl upraven 25.11.22 v 21:12

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.11.2022 v 21:14

Eicherik: No, už jsou trhy, tak ho mít určitě budou. U nás už měli :)

Eicherik
Eicherik 25.11.2022 v 21:52

Lenka: Podívám se po něm zítra, cestou z práce. :-)

Eicherik
Eicherik 26.11.2022 v 15:25

Jmelí už visí na lustru. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 26.11.2022 v 17:05

Eicheriku - jsem zrovna na Kroměřížsku a ráno jsme byli na trhu, kde už také jmelí různých barev měli.

Eicherik
Eicherik 27.11.2022 v 17:15

Marika: Já jedině zelené. :-) Dnes jsem narazil na knihu, která by mohla zaujmout i Tebe. Jde o román Nevinný Iana McEwana a jde o příběh z rozděleného Berlína. :-)

Naias
Naias 28.11.2022 v 14:06

Prečítala som si nejaké knihy z edície Príšerná veda/Děsivá věda a nenadchlo ma to. Uvedomujem si, že je to pre mládež, ale naozaj je nutné servírovať im základné informácie až tak prehnane hravou formou? Veď je to akoby určené pre deti predškolského veku. Keď som bola žiačkou ZŠ, čítala som Zamarovského alebo knihy ako Zachránili husi Rím?, čo som považovala za diela písané pútavou formou. Žiadne výkriky, bláznivé ilustrované vtipy a každá kapitola, či skôr kapitolka, podaná iným spôsobom, len aby sa čitateľ nebodaj nezačal nudiť. To sú dnešné deti také neschopné sústrediť sa, alebo ja som taká skostnatená?

Eicherik
Eicherik 28.11.2022 v 21:41

Třetí série Případů 1. oddělení měla pěkný konec. :-)

keri.H
keri.H 28.11.2022 v 21:44

Eicherik: Souhlasím, taky se mi to líbilo. :)

Text příspěvku byl upraven 28.11.22 v 21:44

Eicherik
Eicherik 28.11.2022 v 21:54

keri.H: Pozor SPOILER! Bylo to dojemné. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 28.11.2022 v 23:10

Zítra to snad zkouknu na íčku, ale celá série byla povedená.

keri.H
keri.H 29.11.2022 v 09:46

Marika: Koukám, że kniha Než vystydne káva se ti líbila. Jsem zvědavá, jak se ti budou líbit další díly. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.11.2022 v 15:05

Jinak, už jsem zjistila, jak je to s tou změnou účtu v bazaru. Tak kdyby někdo řešil to samé, co já :)

Automaticky se přepíše podle toho, z jakého účtu si koupíte kredity. Takže trochu nepříjemný, když si koupíte třeba 20 kreditů, ale za rok prodáte jenom pět knih, ale jste zapomínavý, tak toho chcete mít víc do budoucna, a za týden na to změníte účet, tak máte dvě možnosti:
1) koupit si minimum, aby jste tam ručně nemuseli účet dopisovat sami, jak to bylo dřív...
2) dopisovat sami ručně, jak to bylo dřív, protože jinak to nejde, než vyplácáte těch svých 20 kreditů...

Je to spíš do vlákna "Legrace v bazaru", ale kdyby to někoho zajímalo, tak přece nebudu sledovat o vlákno navíc!!! ;)

Naias
Naias 30.11.2022 v 16:19

Už ste (si) kúpili nejaký vianočný knižný darček?



Vložit příspěvek