Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Eicherik
Eicherik 30.12.2022 v 15:49

PanPredseda: Do přísně utajené, odbojové skupiny Krkovička se též hlásím. :-)

keri.H
keri.H 31.12.2022 v 00:00

Marika Vanova: Mě se líbily obě, Odloučení zjara o něco méně, ale stojí určitě za přečtení. :) Proto mě tak mrzí, že Růže a tis je pro mě takovým zklamáním.

newtory
newtory 31.12.2022 v 02:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 31.12.2022 v 08:28

Je Švejk dobrý člověk? Tohle téma jsem asi dvakrát odložil. Dnes jsem si přečetl komentář jednoho knižního kamaráda a téma Švejka je venku. Já si myslím, že Švejk není dobrý člověk. Myslím si dokonce, že je to nebezpečný člověk, který dostává dobré lidi do problémů. Zejména v totalitních společnostech je v jeho okolí hodně nebezpečno. A jeden příklad jeho podlého chování. Když ho závodčí z Putimi odvádí na vojenskou posádku, tak se staví v hospodě, kde se závodčí ožere. Švejk ho poté odvede v tomhle stavu na onu vojenskou posádku. Je jasné, že závodčí bude mít problémy. Normální člověk by tohle neudělal. Švejk nikam nespěchá, může se závodčím na posádku dorazit, až ten bude zase v přijatelném stavu. Můj názor. Švejk je minimálně hajzlík. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 31.12.2022 v 08:31

keri.H - včera jsem Odloučeni zjara hledala v knihovně, měla tam být, ale nějak se mi nepodařilo ji najít, v které sekci je, to nevím a ptát se mi nechtělo, nechám to na jindy. Půjčila jsem si místo toho Sestřičky v nesnázích, kde jsem první díl četla už dávno a zajímalo mě, jak to bude pokračovat se studentkami ošetřovatelství v londýnské nemocnici Nightingale .

Marika Vanova
Marika Vanova 31.12.2022 v 08:32

Nějak se mi nepodařilo přečíst přes svátky ty vánoční knihy, tak jsem se do nich pustila teď (Jak si zamilovat Vánoce) aspoň si to období prodloužím až do nového roku.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.12.2022 v 08:58

Eicherik: škoda, že podobných příspěvků zde není víc. V době, kdy je skoro až sociálně zakázaná dobrá nálada, je toho třeba.

Kdyby se chtěl někdo pobavit též, doporučuji tenhle kanál :)
https://m.youtube.com/@TrashmanCZ/videos
Především kvůli nejmocnějším hrdinům Česka ;)

Text příspěvku byl upraven 31.12.22 v 09:11

Naias
Naias 31.12.2022 v 09:17

Švejk kradne psy, podvádza kupcov, keď vydáva krížencov za čistokrvných, hrozí násilím veriteľom, ktorí chcú späť svoje peniaze od feldkuráta, a vôbec celú dobu prezrádza nie práve obdivuhodné morálne zásady. Nepovedala by som, že je dobrý človek, ani že je zlý človek. Asi tak „približne stredná hodnota“.

Text příspěvku byl upraven 31.12.22 v 09:23

PanPredseda
PanPredseda 31.12.2022 v 09:24

Pokud se nemýlím, Švejk je úředně uznaný blb. A protože Hanlonova břitva praví: "Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost," tak možná Švejk není zlý. Je prostě jednoduchý, až hloupý.

Naias
Naias 31.12.2022 v 09:32

Taký hlúpy, aby nevedel, že kradnúť a klamať sa nemá, ani požičiavať si peniaze s úmyslom nevrátiť ich, nie je. A jednoduchý sa mi nezdal, vie byť vychytralý, keď sa mu to hodí.

alekis
alekis 31.12.2022 v 09:47

Švejk je můj sympaťák! Je to originál, proplouvá nesnadným životem v mocnářství a v první světové, a ta vůbec není tak legrační, jak vypadá v jeho podání.
A když si vzpomenu, jak paní, co přicestovala za šviháckým poručíkem Lukášem (??? - nemám ověřeno, píšu po paměti) a co ji pak přijel vyzvednout nešťastník manžel, dopřála Švejkovi roztomilou erotickou intimní chvilku... Bohužel pouze naznačeno, Hašku, je vidět, že jsi produkt z předminulého století, dnes se všechno píše na rovinu.

Moje srdce bije pro Švejka!

Tudíž, drahé milé přítelkyně a drazí milí přátelé tady na DK! Přeju vám hezkou oslavu Silvestra a v novém roce 2023 aby se nám podařilo přežít všechny nástrahy! A co jich přežil Švejk: uznání za blba, klystýry, dobrodružnou cestu do Putimi, zajetí, (skoro) popravu...
Žijme blaze. Dokud můžem!
:-)

Naias
Naias 31.12.2022 v 10:31

Ani slúžiť v PTP nebola taká zábava, ako sa to môže zdať vo Švandrlíkovom podaní, hoci ak človek pozorne číta, všimne si známky toho, aká bola tá doba krutá a absurdná.
Nemám nič proti Švejkovi, ani ho nezbožňujem. Knihu som čítala viackrát a ešte určite budem, má svoje jadrné kúzlo.

Eicherik
Eicherik 31.12.2022 v 13:12

Naias: Dočetl jsem Z neznámých důvodů. Celou dobu to bylo na čtyři hvězdy, ale poslední kapitola je tak ze života, že jsem musel dát hvězd pět. :-)

Azizi
Azizi 31.12.2022 v 16:42

Všetkým prajem veselého a čo najpríjemnejšieho Silvestra a všetko dobré v novom roku! :)

keri.H
keri.H 31.12.2022 v 17:33

Marika Vanova: Já se ptám vždy,když nemůžu najít, teda pokud není zrovna víc lidí u knihovnice. A vždy jsou moc ochotní poradit, nasměrovat a případně pomoct hledat. :)
To je taky hezký, prodloužit si to ještě. :)

Jinak všem přeji užijte si Silvestra a ať je ten příští rok, co nejlepší. :)

Eicherik
Eicherik 31.12.2022 v 17:39

Přeji všem mnoho dobrého do nového roku a spoustu pěkných knih. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.12.2022 v 17:58

Všechno nejlepší do Nového roku, štěstí, zdraví, ale především jenom samé hezké knihy :)

denib
denib 31.12.2022 v 18:09

Všem přeji hodně pohody a dobré nálady do příštího roku.

Naias
Naias 31.12.2022 v 18:28

Eicherik, ako sa ti páčil Forejt? Ten jeho výrok, či skôr výkrik: „Tak to drž!“ vraj povedala Zdene Frýbovej jej kamarátka, ktorá si s jeho rozhadzovačnosťou nezadala.

Eicherik
Eicherik 31.12.2022 v 18:39

Naias: Forejt byl dobrej. Povedenej exemplář skrblíka. :-)

Eicherik
Eicherik 31.12.2022 v 18:47

Lenka: Dobrej facelift. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.12.2022 v 19:52

Eicherik: děkuji. To je z Vánoční říše od Joe Hilla. Doporučuji, mimochodem, skvělý komiks :)

Eicherik
Eicherik 31.12.2022 v 20:12

Lenka: Komiks, který mě čeká zítra asi nebude v roce 2023 jediný. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.12.2022 v 20:38

Eicherik: mohu si dovolit být namyšlená, že jsem tě inspirovala? :)

Eicherik
Eicherik 31.12.2022 v 20:47

Lenka: A není to inspirace první. :-)



Vložit příspěvek