Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


keri.H
keri.H 22.09.2023 v 18:41

Měnit nick nebudu, tenhle už používám dlouho a skoro všude a pořád se mi nick líbí. Jen někde ho používám bez H :)

Já se pohybuji v New Yorku, byla jsem i v New Jersey, tak uvidím, kam mě cesta zavede dál, cestuji se skupinou a sleduji, jaký by byl život bez nás (První den mého života).

Text příspěvku byl upraven 22.09.23 v 18:42

Terror
Terror 22.09.2023 v 20:05

Víkend strávím ve virtuálním Oasis (Ready Player Two).

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.09.2023 v 20:52

Terror: dej vědět, jak se líbilo. S každým novým komentářem u knihy si připadám divně. Že se mi to líbilo...

R.E.M.
R.E.M. 22.09.2023 v 21:00

Příští týden mi končí výpůjční lhůta a já nemám 3 knihy dočtené a jednu jsem ještě ani neotevřela. Devátá nejhorší věc, která se může čtenáři stát, co se týká knih. Nebo pátá nejhorší?


Třetí? Po shoření celé knihovny a ztrátě knihy s následkem ztráty důvěry instituce jménem Knihovna. :)

Vaše názory?

R.E.M.
R.E.M. 22.09.2023 v 21:13

Eicherik - po informací sdělené v minulém příspěvku je zřejmé, že mě čeká čtenářský velmi náročný víkend, a to v Antarktidě, pak budu Cestovat za kačku po Řecku, Itálii, Egyptu... I do minulosti se podívám za Ciceronem...
No a taky do světa rock'n'rollu, ztichlého, s Kamenem a moukou Vladimíra Kouřila.

Text příspěvku byl upraven 23.09.23 v 21:03

keri.H
keri.H 22.09.2023 v 22:20

Terror: Taky jsem zvědavá na tvůj názor. :)

Lenka.Vílka: Mě se kniha taky líbila, sice o něco míň, než první díl, ale i tak pořád to bylo dost dobrý. :)

R.E.M.: Tak tohle je případ, který se mi stává poslední dobou často, většinou pak knihy prodloužím, což se ale snažím nedělat u knihy kde je rezervace, ty se snažím dočíst a vrátit přednostně.
Myslím, že tenhle problém ale u mě patří mezi spodní nejhorší.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.09.2023 v 07:08

Já o víkendu asi nic číst nebudu. Plánuji pokračovat v seriálu Píseň banditů. Tohle se totiž moc povedlo :)

Keri.H: chápu, že pro autora bylo těžké navázat na něco, co působilo ukončeně. A to pokračování po letech asi muselo být náročný. A pokud to sfilmují taky, půjdu do kina ráda :)

denib
denib 23.09.2023 v 10:21

Tak nakonec se chystám podívat někam do jiného světa. Jelikož ale tuhle Pohádku napsal King, určitě to nebude tak poklidné jako Fiškus :-))

Eicherik
Eicherik 23.09.2023 v 10:38

R.E.M.: Přeju Ti, aby jsi tuhle, pro čtenáře nezáviděníhodnou situaci, zvládla co nejlépe. :-)

Eicherik
Eicherik 23.09.2023 v 10:44

Já jsem dneska ulovil v knihobudce Obrázky z lesů a polí. Hned mě zaujala obálka, na které starý fořt opřený o borovici hledí do hustých lesů. Navíc je kniha ještě o zvířatech, která jsme tu probírali. A aby toho nebylo málo, tak knihu ještě nikdo neohodnotil. :-)

denib
denib 23.09.2023 v 10:49

R.E.M.: Já si pořád půjčovala další a další knížky, až mě termín vrácení tak tlačil, že to přispělo ke čtenářskému bloku. Tak jsem je cca před 14 dny vrátila a s vypětím všech sil si nepůjčila žádnou další. A tak se mi ulevilo, že teď mám zase chuť číst - ty hromady nepřečtených z vlastní knihovny :-) Samozřejmě to takhle nevydržím dlouho a za chvíli už určitě budu zase v knihovně :-) Uvidím podle toho, jak mi to čtení půjde.

Pavlína197
Pavlína197 23.09.2023 v 15:29

Právě jsem se vrátila z Klárova, kde jsem s Jindrou a jeho kamarády přišla na to, jak to bylo s Tomášem Winklerem ( Po stopách ztraceného syna od Šlika; kdo máte děti s dobrodružným srdcem, vřele doporučuji celou tuto sérii i ostatní knihy autora) a kam se vydám dál, ještě nevím. Mám tady z knihovny Karneval zvířat, Paví hody, Sloní paměť a Hájovnu a do žádné z nich se mi z různých důvodů nechce.

alekis
alekis 23.09.2023 v 16:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 23.09.2023 v 16:49

Děkuji Alekis za připomenutí. Podzimní rovnodennost nastala dnes v 8:50 hodin. Už včera večer jsem poprvé letos použil keramický svícínek, který používám pro toto období. Je ve tvaru vydlabané halloweenovské dýně. :-)

Eicherik
Eicherik 23.09.2023 v 21:30

Přemýšlel o tom, že komplex středověkých budov a staveb ze šestnáctého století byl téměř jistě vystavěn na místě dokonce ještě starší náboženské tradice - předkřesťanské. Tak tomu ostatně bylo u většiny opatství a klášterů v celé Anglii.
(G. M. Malliet - Zlověstný podzim)

Eicherik
Eicherik 24.09.2023 v 21:00

Právě jsem zjistil, že Kyselé třešně jsou knižní série a dokonce již třídílná a také nejspíš povedená. :-)

Terror
Terror 25.09.2023 v 16:49

Holky, máte tam koment na RP2. Asi jsme se moc neshodli... :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.09.2023 v 17:00

Terror: každý názor kromě: "Je to pi^#*píp*a, kterou se autor zaprodal." je vítán. Pokud někdo napíše to, co ty, jsem s tím v pohodě. Vadí mi, když někdo hodnotí knihu z principu jako pi^#píp*u, ale už ten "hrdina" nenapíše proč. Proto tvůj názor respektuju a cením si ho.
Dík :)

PS: asi mi nejvíc vadily názory, že je kniha špatná z důvodu, že někdo zrovna tenhle odkaz nezná, proto si daný quest pořádně neužil. Jenže to není důvod hodnotit knihu hůř, k tomu jsou jiné důvody. Tím chci říct, že já třeba od Prince znám asi dva songy a to nejspíš přeháním. Ale třeba pro brat pack mám slabost. Takže jsem si tohle prostě automatocky užít musela

Text příspěvku byl upraven 25.09.23 v 17:19

Eicherik
Eicherik 26.09.2023 v 21:44

Pražská knihovna zase čaruje. Už jsem se chystal, že si půjdu brzy pro knihu Pád titánů, protože už několik dní jsem ji měl ve statusu "řeší se" a dneska už jsem zase v pořadí až druhý. :-D

denib
denib 27.09.2023 v 05:44

Eicherik: Už tě vyřešili :-))

Eicherik
Eicherik 28.09.2023 v 10:20

romusak: Koukám, že série Století u Tebe zabodovala a Sudetenland Tě taky zaujal. :-)

Eicherik
Eicherik 28.09.2023 v 10:32

Koukal jsem, že některá knihkupectví uvádějí, že již mají Sudetenlad skladem. Já teď každý den zkoumám, zdali tuhle knihu už nekoupila Městská knihovna v Praze. Zkusím ji ihned zarezervovat. Vzhledem k tomu, že se k (domácímu) internetu dostanu většinou až večer, tak si šanci na dobré místo ve frontě nedávám. Inu Kotleta je Kotleta. :-)

R.E.M.
R.E.M. 28.09.2023 v 13:57

K odpolední kávě. Nebo čaji... :)

https://www.nespechej.cz/clanky/kviz-dejepis-zs-9-trida-20230926-1990.html?b=hf&;utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context
(10/10)

https://www.novinky.cz/clanek/zena-styl-kviz-jak-dobre-znate-oblibena-latinska-prislovi-a-rceni-40444302 (8/10)

Marika Vanova
Marika Vanova 28.09.2023 v 15:04

Díky za kvízy -
dějepis 8/10
latinská přísloví 9/10, ve škole jsme měli latinu a asi tam něco málo zůstalo.

Eicherik
Eicherik 28.09.2023 v 15:05

Opravdu mám vedle sebe odpolední kávu. :-)
dějepis 7/10
latina 9/10



Vložit příspěvek