Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Marika Vanova
Marika Vanova 27.07.2024 v 15:26

Moje nejdelší přečtená série je od Marieluise von Ingenheim o císařovně Sisi, ta má 14 dílů.

keri.H
keri.H 27.07.2024 v 18:31

Co se týká sérii, nejradši mám trilogie, protože tam vím, že to bude třetím dílem ukončené. Když má kniha více dílů, tak je nejlepší, když jsou aspoň vydané všechny, protože když ne, dost často se mi stane, že už se k té sérii nevrátím, to je jeden důvod, proč sérii nedočtu, druhý důvod je ten, že mě série po nějakém díle přestala bavit. To, co mě baví i po pár přečtených dílech, tak dočtu.

Marika Vanova
Marika Vanova 30.07.2024 v 08:09

Dobré ráno, poddubáci, tak mě napadlo, když jsem od včera na dovolené a vzala jsem si s sebou knihu tištěnou rozečtenou a ještě čtečku, co si za knihu chystáte na dovolenou vy? Vím, že toto se už tady řešilo, ale jak to máte letos?
Rozečtenou mám lehké prvorepublikové čtení od Javořické a ve čtečce připravené Kdyby to věděla do ČV.

pavlinda
pavlinda 30.07.2024 v 08:22

Vzhledem k tomu, že já už jsem na dovolené vlastně pořád (na jednodenní výlety si beru do vlaku křížovky), tak mám už dost dlouho rozečtený Sudetský dům 2,na který jsem v knihovně tak dlouho čekala a ve výsledku čtu málo. Ale protože mám všude kolem sebe vidět svoje knihy v zasklených poličkách,tak mě lákají vybrat ke čtení znovu některou z nich(prověřené kvalitou). Také to tak někdo máte?

jana0400
jana0400 30.07.2024 v 14:54

Pro Marika Vanova:
Zrovna mi běží druhý den dovolené, ale nic zásadně jiného nečtu. Pokračuju ve čtení nachystaných knížeček "Žena v ohrožení". Poněkud jsem tyto děsivé horor-storky naředila laskavým humorem v podobě "Procházky pana Pipa" a "Námluvy pana Pipa".
Dneska ráno jsem si pro změnu zavzpomínala na dětství při čtení "Takový je Barbánek".

Eicherik
Eicherik 30.07.2024 v 17:12

Marika: Já si na dovolenou chystám Kariku. Jen ještě nevím, jestli to bude Hlubina, nebo Trhlina. :-)


Eicherik
Eicherik 30.07.2024 v 17:13

pavlinda: Já to tak nemám, domácí knihy zanedbávám. :-)

pavlinda
pavlinda 30.07.2024 v 18:47

Eicherik-já ve skutečnosti taky, protože si říkám, že mě z knihovniček neutečou, ale jen bych měla chuť si je číst. Ale to by den musel mít víc hodin, než jen 24 :-)))

denib
denib 30.07.2024 v 20:39

Nevím, kdy budu mít dovolenou. Tak za měsíc, za dva. Takže vůbec nevím, co v té době budu chtít číst.

keri.H
keri.H 30.07.2024 v 22:04

Zrovna jsem také na dovolené a měla jsem letos naplánované, co přesně si vezmu. Na dovolené většinou čtu něco odpočinkového a ideálně z letního období, letos jsem se rozhodla pro Nečekaný polibek od Petry Martiškové, ale musím říct, že mi na dovolené moc času nezbývá.

Marika, jana: Zajímalo by mě, kde jste na dovolené? (Teda pokud to není tajné :) )

jana0400
jana0400 31.07.2024 v 06:06

Pro keri.H:

Tajné to není, ale také ne zajímavé. Trávím dovolenou doma, zatím jsem se skoro nezastavila, na zahradě je tolik práce, že nevím, kam dřív skočit, ale nejvíc mě teď zaměstnává tvorba jezírka. Dneska by mi měla přijít jezírková fólie a chtěla bych se co nejdříve pustit do pokládky.
Vlastně jsem nikdy nebyla na dovolené jinde než doma.

Marika Vanova
Marika Vanova 31.07.2024 v 07:40

Díky za odpovědi.

keri. H - tajně to také není, my jsme skoro celá rodinka, jeden syn chybí, v kempu v chatičce na Hracholuskách, protože máme spolu jenom pět dní, tak jsme nechtěli jezdit nikam daleko. A tenhle kraj jsme ještě úplně neznali. Včera jsme si dali okruh na hrad Gutštejn a bylo to moc fajn, jen nás všechny zmohlo slunce.

Pavlinda - taky mě moje knihy lákají ke čtení, ale jak tu někdo napsal, na ně je čas, neutečou, tak taky využívám více knihovny veřejné.

A co ty keri.H kde se nacházíš?

jana0400
jana0400 31.07.2024 v 15:19

Osobně jsem udělala letitou pauzu v navštěvování knihoven, protože jsem si začala knihy vesměs nakupovat a vyloženě jsem se do nich potápěla.
Jsem mamce řekla, že až na něj přijde řada, tak ten Voynichův rukopis rozluštím :-D

R.E.M.
R.E.M. 31.07.2024 v 17:27

Marika Vanova - během jarní 14denní dovolené jsem zvládala číst jen časopisy.

V srpnu budu o dovolené asi doma. Kromě rozečtených knih to vypadá na sci-fi, mám z knihovny půjčené 3 kousky „asimova".

R.E.M.
R.E.M. 31.07.2024 v 17:29

Dovolenkující poddubačky a poddubáci, přeji vám hezkou dovolenou, ať je doma nebo „venku".

jana0400
jana0400 31.07.2024 v 18:14

Mám otázku na funkci stránek.
Přihlašuju se přes FB, ale poslední dobou je poměrně otravné, že "přihlášení nedrží", takže se musím přihlašovat opakovaně.
No, teď k tomu, na co se chci zeptat...
Pokud bych se chtěla registrovat napřímo, zachová se mi stávající profil nebo budu muset začít znovu?

keri.H
keri.H 31.07.2024 v 19:41

Marika Vanova: Hracholusky neznám, ale věřím, že je tam hezky. S tím sluníčkem se nedivím, také nám to dělá problémy, jsme zvyklí celý den jezdit po výletech. Já jsem s rodiči a mladšími bráchy v penzionu, jsme kousek od Bystřice pod Hostýnem. Chtěli jsme letos Moravu, protože tu neznáme skoro vůbec.

jana0400: Jezírko zní noc fajn.

R.E.M.: Díky. :)

Text příspěvku byl upraven 31.07.24 v 19:41

jana0400
jana0400 31.07.2024 v 19:51

keri.H
Ano, pokud se mi to podaří, bude to super. Ale dřina je to šílená. Hlavně, aby mi tam pak bráši tajně nepodstrčili nějaké ryby, naznačovali, že chtějí vykrmit vánočního kapra :-D

Marika Vanova
Marika Vanova 01.08.2024 v 09:31

keri - je to tu moc hezký kraj, plno možnosti něco navštívit a na přehradě jsme půjčili padlbord, šlapadlo a je tu i tobogán. Včera v tom vedru jsme zůstali v kempu.
jana - jakékoliv práce na zahradě obdivuji a smekám, já na to vůbec nejsem. Ať se daří.

Také všem pěknou dovolenou a hlavně si odpočiňte.

Eicherik
Eicherik 02.08.2024 v 15:39

Máme pátek a já mám opět stejnou otázku: Kde se právě nacházíte?
Já jsem v horském městečku Rozklava. Jenže Rozklava není jen tak nějaké obyčejné místo, spíš to vypadá, jako by se tady zastavil čas. Internetové připojení nefunguje, mobil je pro místní neznámé slovo, z rádia znějí jen provařené hity z osmdesátek – a v místních hlubokých lesích občas mizí lidé obětovaní podivnému kultu.
Jedná se opět o mysteriózní thriller. (Město v mlze) :-)

jana0400
jana0400 02.08.2024 v 18:01

V Londýně s Rickem Mastersem (Pronásledován všemi přízraky)

R.E.M.
R.E.M. 02.08.2024 v 19:10

Teď jsem v 19. stol. - Z dějin české každodennosti, právě čtu kapitolu o armádě (hygienické podmínky, vojenská strava, léčení).


V poddubáckém vláknu jsme doputovali k 1111. stránce.
To jde. :)

Text příspěvku byl upraven 02.08.24 v 19:15

pavlinda
pavlinda 02.08.2024 v 19:17

Včera jsem dočetla pohodovou knížečku Café Groll a dnes se těším na povídky Sobí hora(někdo to tu doporučoval).

Eicherik
Eicherik 02.08.2024 v 19:19

R.E.M.: Taky jsem si všiml té zajímavé číslovky. :-)

Eicherik
Eicherik 02.08.2024 v 19:35

Mimo jiné jsem se dnes dočetl, že existují dva druhy autorů, architekti a zahrádkáři. Architekti si vše promyslí a připraví dopředu. Osnovu, postavy, prostředí... Teprve po tom to vše hodí na papír. Zahrádkáři na to jdou obráceně. Usednou ke stolu a bez přípravy se pustí do psaní.
Já bych byl ten architekt. :-)



Vložit příspěvek