Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


newtory
newtory 18.10.2019 v 18:43

Vox populi (aktivistom po "papuli" ?) vox dei.

Text příspěvku byl upraven 18.10.19 v 18:44

JáJejí
JáJejí 18.10.2019 v 18:45

Nikde se ale nezmiňuje to, oč jednodušší to má XR u nás, protože zvedněte ruce, vy, u nichž ve městě/vesnici funguje reálně Strana zelených?!

JáJejí
JáJejí 18.10.2019 v 18:47

Aktivismus je horší, než pasivita mlčící většiny?

Eicherik
Eicherik 18.10.2019 v 18:48

Když jsem byl mladý, tak jsem nechápal, proč se Zeleným říkalo melouni. :-D Dnes už tomu rozumím. ;-)

Text příspěvku byl upraven 18.10.19 v 18:49

mata57
mata57 18.10.2019 v 18:49

A když vědecky podložený argument k nebohé Grétě, tak tady:https://iowaclimate.org/2019/05/02/quote-of-the-week-greta-thunberg-claims-to-be-able-to-see-carbon-dioxide-in-the-air/

JáJejí
JáJejí 18.10.2019 v 18:55

Článek říká, že matka GT píše, že její dcera vidí kysličník uhličitý.
Tomu říkáte vědecky podložený argument?
Já ne.


Eicherik
Eicherik 18.10.2019 v 19:00

Od malička mám rád přírodu a neskutečně mě štve, když ji někdo ničí a nebo když někdo ubližuje zvířatům. Ale solární panely, větrníky, řepka olejka, elektromobily..... to všechno jsou jen hurá akce, aby si soudruzi v Bruselu udělali čárku.

Text příspěvku byl upraven 18.10.19 v 19:04

newtory
newtory 18.10.2019 v 19:02

Spočiatku som aktivistom držal palce, potom sa to slovo sprofanovalo. Dnes je v tom dávka exhibicionizmu, neukojenej frustrácie, pocit vlastnej dôležitosti, nenávisť k majorite a potreba zvyšku sveta niečo dokazovať.
V horšom prípade snaha obohatiť sa na "chorej" spoločnosti.
Ale sú aktivisti a aktivisti, tí sprofanovaní znehodnocujú status tých "normálnych".
Pssst a potom tu máme ľudí, ktorí to nerozlišujú, pre nich predstavujú všetci sakrálno.
P.S. Eicherik napísal si to presne tak, ako by som to napísal aj ja.

Text příspěvku byl upraven 18.10.19 v 19:08

mata57
mata57 18.10.2019 v 19:11

Když jsme u té vědy, existoval "Vědecký komunizmus". Co napáchal a kde skončil víme. Nastává však jeho reinkarnace. Naštěstí je vidět, že "občanská" společnost existuje a reaguje, někdy i s humorem, což je fajn...

Text příspěvku byl upraven 18.10.19 v 19:18

JáJejí
JáJejí 18.10.2019 v 19:25

Tak popořádku:

Solární panely, větrníky, řepka olejka, elektromobily nejsou špatné samy o sobě. To, že ve všech případech u nás byly nastaveny takové podmínky , které dovolily rýžovat na nich těm, kdo mají investiční kapitál, je vina všech polistopadových vlád, nikoliv EU.

Aktivismus je novinářská nálepka, nahraďte slovem činorodost a hned zrozpačíte TV diváka, protože nebude vědět, kolik "n" by tam měl napsat. A hle, negativní konotace zmizí.

Vědecký komunismus si tak pojmenovali sami komouši. Dopadli stejně jako, když chtěli poroučet větrům a dešťům.

Text příspěvku byl upraven 18.10.19 v 19:26

Dudu
Dudu 18.10.2019 v 19:32

Eicherik, jsi technik, že můžeš tvrdit, že solární panely aj. jsou hurá akce? Například Bosch teď investuje miliardu Eur do vývoje. Myslíš, ze to dělá jen pro srandu Bruselu? Tady končí pr..l, musí se šetřit, proto elektromobily se snaží využít rekuperaci atd. Věřím, i s vodíkem to časem vyjde.

mata57
mata57 18.10.2019 v 19:44

Lenin byl také činorodý a radoval se z práce lidí při Subotniku. Bude veselo, ale bude nás to přinejmenším stát nemalé peníze.

mata57
mata57 18.10.2019 v 19:46

Dík za inspiraci slovenskými pondělky. Jdu si pustit Vivat Beňovský...

tsal
tsal 18.10.2019 v 19:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 18.10.2019 v 20:07

tsal: Naprosto souhlasím a nemám co dodat. :-)

Jako ukázku "ekologického" myšlení uvedu plastový vánoční stromeček. Jak si někdo může myslet, že je to šetrné k přírodě???

Eicherik
Eicherik 18.10.2019 v 20:15

Dudu: V minulosti jsem taky hodně sázel na auta na vodík, ale dnes už jsem hodně skeptický. :-) Co se týče těch solárních panelů, tak už na to v podstatě odpověděla tsal. Někdo je musí vyrobit. Nikdo neví, jak je ekologicky zlikvidovat. Udělat z nich elektrárnu na poli považuji téměř za zločin. Jak je to finančně "výhodné" všichni cítíme na svých peněženkách. Jedině na budovách jsem ochoten je tolerovat, ale jako o ekologickém počinu se o nich hovořit nedá. :-)

Skallarix
Skallarix 18.10.2019 v 21:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

newtory
newtory 18.10.2019 v 21:50

Sú témy, ktoré niektorým "zelenáčikom" (snáď mi to Červenáčik odpustí) zaváňajú sírou.

Marika Vanova
Marika Vanova 18.10.2019 v 22:01

Eicherik - těším se na odezvu po přečtení a díky, že na mě myslíš :-)

Eicherik
Eicherik 18.10.2019 v 22:23

Marika: Čte se to dobře a stále netuším, jakým směrem se bude příběh ubírat. :-)

denib
denib 18.10.2019 v 22:45

Marika, Eicherik: Jednou se k vám přidám a konečně si přečtu Stalo se prvního září. Jen na to zatím ještě nedošlo. Ale když se vrháte na další knihu autora, láká mě to o to víc.

Eicherik
Eicherik 18.10.2019 v 22:54

denib: Stalo se prvního září je moc pěkná kniha. :-)

braunerova
braunerova 19.10.2019 v 00:41

mata57: Nedávno jsem si tento výborný seriál oživil četbou románu Beniowski. Je zajímavé, že tento nejslavnější Slovák se narodil maďarským rodičům, byl francouzským důstojníkem a sám se považoval za Poláka. Ty pondělky jsem měl fakt rád.

JáJejí
JáJejí 19.10.2019 v 01:00

pro tsal:
Jen technická poznámka: Výčet je Eicherikův, ne můj. Jen jsem chtěla být přesnější v tom komu na co odpovídíám na jeho eurofobii, nebo spíše antieuropropagandu.

Nálepky "zelenáčka" či "hrdinná" pacifistka mi velmi výjimečně sluší, konzultovala jsem to ve všech dvou zrcadlech, co doma mám!
:-)

Píseň od Kolektivní halucinace jsem sdílela jak pro ten název, Na čí straně stojíš, tak pro přiznanou ambivalenci textu. Ovšem k pochopení je skutečně potřeba píseň vyslechnout, což je pro některé zaujaté asi příliš maximalistický požadavek.

Plastové vánoční stromky někdo označuje jako ekologické? Nemyslím reklamu, protože přece máme snad dost rozumu svého, abychom uvěřili tomu, čím nás chce krmit. Plastové vánočné stromky jsou zase jen úlitbou místní pohodlnosti, resp. domnělé hospodárnosti.

Text příspěvku byl upraven 19.10.19 v 02:21

Eicherik
Eicherik 19.10.2019 v 09:35

Ještě se vrátím k té ekologii. Můj názor je, že největšími problémy naší planety a jsou to zároveň problémy ekologické, jsou přelidněnost, ekonomický růst a stoupající spotřeba. Lidí je moc a docházejí nám zdroje.
Nechci přikazovat lidem, kolik mají mít dětí, ale zároveň je nechci k tomu nabádat a ekonomicky podporovat. Chceš děti? V pořádku, ale musíš je uživit.
Zároveň je potřeba se uskromnit. Začít vyrábět věci, tak jak se vyráběli dříve, aby vydrželi co nejdéle. Nemusíme mít každý rok nový mobilní telefon a každý třetí rok nové auto. Je taky potřeba přestat stavět na polích solární elektrárny, skladové haly a pěstovat na nich přísady do paliva. To je jen pár příkladů, možností je hodně.
Tohle je jediná cesta, protože žádnou zázračnou energii nenalezneme.
Času už moc nezbývá.



Vložit příspěvek