Hádejte autory:)

DISKUZE » Volná diskuze


makika
makika 04.03.2018 v 22:59

Henry James: Anglické hodiny, Italské hodiny

Hun
Hun 05.03.2018 v 01:09

Jo jo, Henryho Jamese jsem měl na mysli. Kromě těhle dvou psal ještě o Francii.

Novou hádanku zadává Makika.

makika
makika 05.03.2018 v 09:17

Autor miloval prírodu a v jej lone aj skonal

soukroma
soukroma 05.03.2018 v 10:38

Tady mě taky napadá víc možností kvůli stručnosti zadání: především Ernest Thompson Seton, Henry David Thoreau, z těch zahraničních, kdož milovali přírodu a jistě neskonali daleko od ní...

Hun
Hun 05.03.2018 v 10:40

No, pokud vím, Seton umřel normálně ve městě. Podle formulace hádanky tipuju, že to bude někdo, kdo opravdu doslova umřel někde v lese nebo tak...

soukroma
soukroma 05.03.2018 v 10:44

Seton umřel na nějakém svém lesním sídle, chajdě. Podle toho zadání se dá těžko hádat - přírodu milují snad všichni autoři (jako správní umělci), jde o to, zda se jí zabývali nějak výrazněji v díle (extrémně jako výše zmínění), zrovna tak ten skon, kdo to přesně ví...?


makika
makika 05.03.2018 v 21:00

Fakt pardon, všetci. Chcela som to postupne dopĺňať, fakt som netušila, že ostanem celý deň mimo net. Soukroma, ale o tom to predsa je, hľadame a hadame. A že dávam ťažké indície... Veď som medzi profikmi, aspoň dúfam. Vieš, keď napíšem, že sa autor rád prechádzal, a na jednej z prechádzok ho trafil šľak, tak to máš do dvoch minút. Rozumies, čo myslím...;-)

encyklopedie
encyklopedie 05.03.2018 v 21:21

makika, kdes přišla na takovou blbinu, že jsi tady mezi profíkama....všechny soutěže byly původně založeny pro normální čtenáře.... co aspoň něco znají a ví.... a ne aby seděli půl dne u gůgla a lovili na wikipedii
Těch profíků - čtenářů - je tu pár .....a ti normální už raději ani nehádají....

intelektuálka
intelektuálka 05.03.2018 v 21:26

Encyklopedie - myslím, že kvalitních čtenářů je tu dost - mám je ve svých oblíbených. Ale je to tak, přestávám mít radost ze hry.

encyklopedie
encyklopedie 05.03.2018 v 21:28

intelektuálka....kvalitní čtenář neznamená profík .... za profíka se mohu považovat třeba já ..... kolik je tu dalších, kteří s knihami pracují 50 roků a víc? kolik je tu těch profíků....

intelektuálka
intelektuálka 05.03.2018 v 21:30

Ale to já nevím - já se za profíka nepovažuji - jsem jen milovník knih

encyklopedie
encyklopedie 05.03.2018 v 21:40

intelektuálka...tak mi pověz, když jsi milovník knih, co ti říká většina posledních otázek v hadačských tématech? ..řekl bych, že nic ...třeba otázky od Huna ....co ti říkají?

soukroma
soukroma 05.03.2018 v 21:44

makika: Tak máme hledat autora, koho trefil na procházce v přírodě šlak, nebo bude jiný doplněk k hledanému autorovi? Už tomu po dalších komentářích (irelevantních k aktuální hádance) vůbec nerozumím. Ještě se přece nikdo neuhádl (ani nevyloučil).

Jinak těžkým indiciím se rozhodně nevyhýbám, mně (obecně) vadí příliš otevřené (typicky kratičké) zadání, případně rovnou slibující potřebné doplňky, kde se prostě nemám moc čeho chytit a jedině můžu střílet od boku.
Těžké zadání odpovídající jedinému výsledku je - pro mne - ideální (ale to samozřejmě povětšinou nejde, nikdo nezná všechno: autory, knihy, postavy a všechny zápletky, aby si byl jedinečností své hádanky v rámci krátkého zadání jistý, navíc s ohledem na ostatní čtenáře, co tak asi všechno mohou znát - zájmy jsou různé, ale jsme tu kupodivu schopni vyluštit i knihy, které četlo minimum zdejších uživatelů - i jeden, zadavatel ;-)).)
Ale rozumím (a dovedu ocenit) hádanky směřující stále znovu k té hrstce většinově oblíbených a hlavně extra známých knih, stále dokola, protože každý zadavatel přijde s trochu jiným způsobem, jak dostat z hadačů to nejlepší a přitom rychle.
Na druhou stranu spousta hadačů nechce nic hledat, jen zapátrat v paměti a bingo; takže je taková "složitá" hádanka okamžitě odradí a nechají ji ladem (mně to ale většinou nedá, takže se dozvím spoustu nového. A proto se taky dostávám ke slovu tak často, tak je to prosté.)
Mně sice taky řada hádanek z velice různých důvodů nesedí, ale kvůli tomu se nevzdám. Pro mě je cílem aktivní účasti zde se dozvědět něco nového, nejen provětrat to, co znám.

Text příspěvku byl upraven 05.03.18 v 21:52

intelektuálka
intelektuálka 05.03.2018 v 21:44

Řeknu to upřímně - mám pocit, že si pinkají navzájem.. Málo čtenářů se podle mne zapojuje...ale i já mám pocit, že ty knihy, co zadám, moc neznají..
A pojďme pryč z autorů- to sem nepatří...

Text příspěvku byl upraven 05.03.18 v 21:45

makika
makika 05.03.2018 v 21:48

Áno,beriem soukroma, všetko čo si napísala. Popracujem na tých zadaniach. A áno hľadáme autora, ktorého doslovne trafil šľak na prechadzke. Dokonca si to sám predpovedal.

soukroma
soukroma 05.03.2018 v 21:56

Tak to by pro mě mohl být "nový" autor:
Robert Walser
Pokud jsou jeho slova:
„Jednoho dne mě trefí šlak, opravdu zničující a smrtící, a pak bude všem těmhle zmatkům, vší té touze, neznalosti, vděčnosti a nevděčnosti, všem těm lžím a sebeklamům, tomu rádobyvědění a marnosti nevědění jednou provždy konec.“

makika
makika 05.03.2018 v 22:14

Áno, je to on.
Samozrejme, nezabúdam,že je to hra, pre mňa je to ale tiež super spôsob ako objaviť nové zalezitosti a súvislosti.

soukroma
soukroma 05.03.2018 v 22:22

Tak teď možná něco na zamotání hlavy (pro mě objev, ale třeba zase pro někoho jiného velice prosté):

HÁDANKA
Nejdůležitější růže v literární historii měla svoji předlohu z masa a kostí, kdo to byl?

(A ano, stále na tomto vlákně hledáme autory :-)

soukroma
soukroma 05.03.2018 v 22:34

To jsou věci, a dokonce o sobě a malém princi napsala svůj Příběh/paměti růže - dvacet let po její smrti (1979) se teprve našel rukopis a na úsvitu nového milénia ho teprve vydali
Consuelo de Saint Exupéry (Consuelo Suncín, comtesse de Saint Exupéry) z Arménie, ovšem v El Salvadoru...(dvojnásobná vdova svého třetího manžela přežila o 35 let, které strávila v příjemném voňavém prostředí Grasse)

Text příspěvku byl upraven 05.03.18 v 22:40

soukroma
soukroma
soukroma 05.03.2018 v 23:33

Velkolepý muž, světoobčan, velice aktivní dobrovolník na různých potřebných místech světa, angažovaný humanista a propagátor mezinárodní spolupráce, vizionář, vážený i za hranicemi, autor obsáhlé historické knihy o válce...
My ho dnes známe ale úplně pro něco jiného...

Hun
Hun 06.03.2018 v 00:03

Tak tady sazím na Arthura Conana Doyla, protože búrské války mě docela zajímají a vím, že o nich napsal.

soukroma
soukroma 06.03.2018 v 00:46

Ano, Sir Arthur Conan Doyle, podle Francouzů "Le bon géant", „Dobrý obr“, je až neuvěřitelné, jak se angažoval jako lékař i humanista.
http://www.epochtimes.cz/2017011723507/Sir-Arthur-Conan-Doyle-Dobry-obr-kym-byl-jak-zil-a-co-dokazal.html
https://www.arthur-conan-doyle.com/index.php/A_French_View_of_Conan_Doyle

Text příspěvku byl upraven 06.03.18 v 13:45

Lenka27
Lenka27 06.03.2018 v 08:47

Ráda bych ještě dodala, že jsem vděčna za každou novou informaci, nejsem žádný profík, mám své oblíbené žánry a přiznám se, že zcela odlišné od "profíků" Encyklopedie, Hun. Ale hlavně nechápu, kde berete tolik času, já se dostanu na internet tak jednou za den a to na chvíli. Ale samozřejmě to neberte jako nějakou výtku, mnohdy mě to mrzí, protože jsem propásla něco, co je mi blízké (např. manželka Saint Exupéryho). Snad se tady ještě stihnu podívat na zadání od VlKa.

soukroma
soukroma 06.03.2018 v 10:23

zadává Hun



Vložit příspěvek