Knihy s cyrilometodějskou tématikou(?)

DISKUZE » Volná diskuze


majík1
R.E.M.
R.E.M. 06.07.2016 v 15:16

Díky za všechny odkazy na články a informace k hlavní tématické odbočce (Plútarchos snad promine - k Cyrilovi nic zajímavého nemám). S chutí jsem si je přečetla.

R.E.M.
R.E.M. 06.07.2016 v 15:18

Samozřejmě, díky i za odkazy na Metoděje.

HTO
HTO 09.07.2016 v 18:51

ad NATO: k ničemu se nezavázalo: http://zpravy.idnes.cz/dobrovsky-o-konci-varsavske-smlouvy-dsj-/zpr_nato.aspx?c=A160703_100212_zpr_nato_inc „Kreml neustále hovoří o jakýchsi rizicích a o nějaké hrozbě, spočívající v tom, že se NATO přibližuje k hranicím Ruské federace a že je to porušením jakési dohody, kterou údajně americký prezident Ronald Reagan učinil s tehdejším ruským prezidentem Gorbačovem. Dokumenty, které já jsem měl možnost sledovat i výroky těch, kdo by museli o takové dohodě něco vědět, tomu odporují. Ba dokonce ani Gorbačov netvrdí, že k něčemu takovému došlo. Jeho výroky, které se týkají té schůzky na Maltě, není možné interpretovat jako potvrzení takové dohody. Nic takového nebylo.“

K těm kostelům a mešitám: mám tureckého přítele, zbožného muslima, zrovna v jeho ulici si postavili křesťané kostel, nemá s tím nejmenší problém (ani nikdo z jeho známých). Za snoubenku má křesťanku, mimochodem.

Největší muslimská země na světě, Indonésie, si zvolila křesťana starostou svého hlavního města.

Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.

R.E.M.
R.E.M. 09.07.2016 v 19:16

O existenci dohody o zrušení nebo alespoň nerozšiřování NATO psali i Američané a jak si vzpomínám, minimálně jeden německý expolitik. Ale kdo ví, kde je skutečná pravda.

kní
kní 09.07.2016 v 19:31

Souhlasím s Púem! Má PRAVDU!
A doporučuju k přečtení detektivní sérii Jussiho Adler-Olsena - o policejním oddělení Q - kde je popsána příkladně krásná spolupráce, spolužití a přátelství muslima Asada s ďaurem Carlem, ačkoli politicky ne zcela korektně.


Richie1
Richie1 09.07.2016 v 19:51

HTO: zrovna Dobrovskému, kumpánu a poskoku Havla, bych nevěřil ani slovo. V armádě jsme mu říkali vzteklý skřet.

HTO
HTO 09.07.2016 v 22:59

„A nemáte náhodou kamarádku muslimku, která má za muže křesťana? Co křesťana, aktivního ateistu?“ Znám takové případy, v Egyptě a Turecku.

A pozor, Putin není ďaur! Ďaur znamená bezvěrec, křesťané a Židé jsou lidé knihy a ďaure jim říká jen špatný muslim.



Vložit příspěvek