Knižní šifra - pomůže někdo?

DISKUZE » Volná diskuze


Vencio
Vencio 23.11.2018 v 19:37

tanky neřeš jako takové, ale spíše to, co obecně představují a jsou namalované - také obecně :) osobně se mi tenhle obrázek líbil zatím asi nejvíc, byť jsem ho bez nápovědy také neuhodl, asi už deformace z toho, že většina obrázku znamená přesně to, co je na nich zobrazeno :D

s kytkou jsi na dobré cestě, jen urči její část a jaká ta část je, no... to je složitější, už tu padlo, že není dřevěná a je z neobvyklého materiálu, zkus se zaměřit na barvu toho materiálu a pak, kde se ten materiál nachází... jinak mě pomohlo spíše, že se jedná o nevratný, bolestivý (a já bych doplnil zbytečný) chirurgický zákrok na ženách (ale i mužích) + část květiny a Google... tentokrát funguje, ne jako s těmi detektivy v minulém bonusu :D

JAnD
JAnD 23.11.2018 v 21:31

Problém je, že emoji (emotikony) může každý prohlížeč interpretovat jinak, viz ta vlajka/písmenka

Navíc jsou dost mrňavé, takže bych bez nápovědy ty dvě instantní gramové slečny nevyluštil.

BTW, mám uhodnuto, ale 6. knihu jsem ani z nápověd nepochopil (z těch 8 jsem četl jen číslo 5)

Angerine
Angerine 23.11.2018 v 22:16

To není prohlížečem - v malých emotikonech mám NO, ve velkých vlajku.

JAnD
JAnD 23.11.2018 v 22:53

velké jsou obrázek.

RennyWest
RennyWest 23.11.2018 v 23:06

Ta 6. kniha je trošku nefér, protože tam do toho tahají i scénu z filmu. Ale když se na to pořádně podíváte, tak je to celkem jasné (i když i mě to nějakou dobu trvalo, než jsem si to uvědomila): Rodina s jedním synem + jedou do hotelu (kvůli ohni) + na zimu + psaní + dvojčata (dívky) + někdo přihází o rozum + bere zbraň/kladivo + ostatní jsou zděšení + někdo zemře
Dodám jenom: král hororu
b.t.w. Já jsem četla 3, 5 a 8.

reader.007
reader.007 23.11.2018 v 23:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Angerine
Angerine 23.11.2018 v 23:20

Tak kdybychom měli být důslední, tak podle obrázku to není hotel, ale nemocnice, na chvilku mě to vyvedlo z míry:o))) Ale myslím, že autor s materiálem dělal, co mohl, nakonec jsme přece na všechno přišli. Hezký bonus. (Jen ten instagram nechápu, tenhle typ reklamy mi připadá trochu násilný, ale co už.)

JAnD
JAnD 23.11.2018 v 23:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

RennyWest
RennyWest 23.11.2018 v 23:58

No jo - taky mě ta nemocnice mátla, než jsem si uvědomila, že to má být hotel.

lagareta
lagareta 24.11.2018 v 00:08

Tak písmenka mám, ty jo, 4 mi teda potrápila, ne a ne najít správnou knihu...no a ted tu tu trčím neschopna sestavit autorku....prosím trochu nakopnout....ať už můžu jít spát

lagareta
lagareta 24.11.2018 v 00:17

Ha, mám to!!!! Jupí! Dámu vůbec neznám, dobrou noc!

ddkk
ddkk 24.11.2018 v 02:30

Tak přátelé, to se mi ještě nestalo, bonus vyluštěn během cca 3 minut formou ",přišel, viděl, zvítězil"! Dílo jsem nedávno kompletně přečetla, takže zadání mi bylo dosti povědomé. Zkusila jsem to rovnou zadat a co byste řekli- bylo to tam! Akorát jsem si nezaluštila.A přiznám se, že mi to tentokrát ani moc nevadí. Gratulace úspěšným a hodně štěstí ostatním.A dobrou noc všem :-)

zizvk
zizvk 24.11.2018 v 08:54

No jo, ale co budeme dneska luštit? Bonus máme, a další okýnko se otevře až v pondělí... (já vím, že to zajímá jen ty z nás, kteří to ještě nevyvěštili z fleků, ale stejně..)

tinka99
tinka99 24.11.2018 v 09:26

Ahoj, knižní šifru luštím poprvé. Doteď jsem ignorovala tajné bonusy, ale řekl jsem si, že to teď zkusím... Myslím, že jsem něco rozluštila, ale nemůžu u knihy najít písmeno. Kde konkrétně ho mám hledat? V popisu knihy? Někde blízko názvu? Kde? Prosím, poraďte ????

zizvk
zizvk 24.11.2018 v 09:29

Tinka - po rozkliknutí "čti více" je výrazný řádek. Prý to chce ale vypnout adblock.
Kdyžtak mi klidně pošlete do zpráv, jakou máte knihu, jestli chcete mít jistotu, že je to ta správná.

gossipavlina
gossipavlina 24.11.2018 v 09:51

Dobré ráno, chybí mi to velké ovoce. Poradíte prosím? Nápovědy v historii jsem četla, ale pořád nic :-/

Isserley
Isserley 24.11.2018 v 10:01

Mně se poslední bonus vůbec nelíbí. Klikání na Instagram mě nebavi, navíc zadání bonusu je špatně, knihu s názvem svého rodného města autorka nenapsala.
Celá Šifra mi proti minulým ročníkům připadá taková nějaká odbytá.

Angerine
Angerine 24.11.2018 v 10:11

Gossi - je to takové chlupaté.

gossipavlina
gossipavlina 24.11.2018 v 10:17

Angerine - (palecnahoru) děkuji.

viktor2677
viktor2677 24.11.2018 v 10:20

BTW. ta 8. kniha je pokud se nemýlím povina literatura , je to od českého nemecky píšoucího autora. My sme to meli povinné na strední (jakožto se jedná o jednoho z literárne nejvlivnejších spisovatelu 20. století) ale nevím jak je to v česku.

ddkk
ddkk 24.11.2018 v 10:49

zizvk: No, budeme kooperovat, kdyz bude cas :-) se priznam, ze i kdyz je venku hnusne a do prace nechodim, mam casu nejak porad mene...a taky bychom asi meli cist ty knizky ;-)

ddkk
ddkk 24.11.2018 v 10:51

Isserley: Ono neni ani jiste, jestli vubec autorka z tobo mesta pochazela, ze ;-)

zizvk
zizvk 24.11.2018 v 10:51

ddkk: knížek se nevzdám - právě jsme si koupila novou (předchozí díl jsem včera dočetla a dneska bych v metru už neměla co číst :-)
A s časem... no, radši nemluvit :-) Je sice víkend, ale práce mám stejně nad hlavu.

Kataaas
Kataaas 24.11.2018 v 12:13

Poradíte mi prosím někdo s tím Králem co má toho ptáčka ve vousech a toho muže s křidly?

ddkk
ddkk 24.11.2018 v 12:15

zizvk: Já se zas aktuálně topím v knížkách, které jsem až doteď vůbec neměla čas číst a do toho pořád nové, kategorie "chci se přečíst" je nafouklá jak gondolfiera...ale to je vlastně si dobře, je z čeho vybírat :-)



Vložit příspěvek