Literární rébusy (a sem tam šifra) - hra

DISKUZE » Volná diskuze


soukroma
soukroma 01.03.2022 v 09:56

Hledá se titul:

jednoslabičné psí jméno + naše rudonosné hory + partner reginy + půlka elektronu

soukroma
soukroma 01.03.2022 v 22:06

Hledá se titul:

jednoslabičné psí jméno + naše rudonosné hory + partner reginy + půlka elektronu (Egypt)

Nikdo nehádá a netipuje, ale nečekejte, moc nápověd už vám nepřidám: v titulu jsou dvě adjektiva a substantivum jen jedno, opakuje se a je popsané - pro zjednodušení - dvěma různými způsoby.

Text příspěvku byl upraven 01.03.22 v 22:07

m.gray
m.gray 01.03.2022 v 22:14

Král železný, král zlatý??
Ale nevím, co s tím Egyptem a elektronem.

soukroma
soukroma 01.03.2022 v 22:22

výborně, je to ono

zejména ve starém Egyptě se hojně používal elektron, tj. slitina zlata a stříbra

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.03.2022 v 22:26

Tak jo, ať ke důkaz, že přemýšlime, ale jenom nevíme, tak napíšu, kam jsem se dostala já, ať je sranda...
Hory jsou ty naše, potom mi tam taky straší král a Egypt mi napověděl stříbro, což je blbost.
Tak asi tak. Já jednoduše. Nebudu hádat, když nemám ani tušení. Hádám, když si myslím, že alespoň nějaké to tušení mám ;)

Edit: díky, že je vyřešeno a moje utrpení končí :D

Text příspěvku byl upraven 01.03.22 v 22:28

soukroma
soukroma 01.03.2022 v 22:32

Lenka.Vílka: utrpení? pěkně děkuju, to má být přece radost!
a když nevím, tak se vždycky můžu zeptat: takhle do prázdna se tu - u šifer a komplikovanějších hádanek - špatně napovídá


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.03.2022 v 07:12

Soukroma: nekomplikujte to :) podle mě je úplně normální, když někdo něco strašně dlouho neví a strašně dlouho nad něčím přemýšlí, během procesu si projde určitým utrpením. Proto ten smajlík na konci. Takže spíš děkuji já vám, já mám hádanky na úrovni dost nízký....
Ale je pravda, že mě by nenapadlo, každé ráno psát "Nevím", když to je jasný z výsledku, že se nikdo neozval. Myslím, že s námi...kolik...deseti lidmi, ne?...který jsou stálý, se prostě v tomhle vlákně prostě počítá :)

Pavlína197
Pavlína197 02.03.2022 v 07:42

S dovolením se přidám do diskuse.
Když zadávám hádanku já a nikdo se neozývá, předpokládám, že buď nikdo neví ( a pak dávám nápovědy) nebo nemá čas, protože tak to mám také - když nehádám a nedoptávám se, tak proto, že nemám čas nebo nevím. Ale rozhodně sleduju! :-)))
A jako Lenka.Vílka přidám důkaz k poslední hádance ( jestli jsou moje myšlenkové pochody pro pobavení nebo důkaz mé nedostatečné vzdělanosti, posuďte sami):
Jednoslabičné psí jméno - Ben, Don, Brok, Car .... je jich asi milion, tak nevím
Naše rudonosné hory - Krušné, Železná Ruda ? - zase nevím
Partner reginy - nějaká konkrétní Regina ( občas se tu nehledí na pravopis) nebo regina jako královna, takže král, vládce?
Půlka elektronu - tron, tar ( z jantar) ? , už jsem z toho jelen
Asi uznáte, že z toho Král železný, král zlatý opravdu vzejít nemohl. :-)))

A přidávám se s poděkováním všem zadávajícím. Pro mě to tu je zábava.

m.gray
m.gray 02.03.2022 v 08:30

Král byl celkem zřejmý, že tam bude, jeden možná dva, pokud je pes Rex.Ty hory mi teda zamotaly hlavu a hlavně ten elektron - Elek nebo tron, proton nebo co? Budem štěpit atom? A ještě Egypt :-).

Mě to tady moc baví, všechna hadankářská vlákna .Neumím vymyslet složité šifry, tak alespoň přesmyčku. Zkuste poznat název knihy z těchto slov:
čapka, cín, tichá

soukroma
soukroma 02.03.2022 v 10:41

Mrzí mne, že se moje hádanka nikomu z aktivních nelíbila. Mně jo a napovídala jsem fest.

Ohledně nápověd: u přesmyček to ani vůbec nejde! A já v tom - zatím nic nevidím.
Objevila jsem slibné slovo "kapitán", ale se zbytkem se pracovat nedá ;-(

Text příspěvku byl upraven 02.03.22 v 10:50

m.gray
m.gray 02.03.2022 v 10:55

Nikdo přece neříká, že se mu nelíbila. Naopak, byla pěkně zapeklitá a donutila nás přemýšlet a kombinovat.

U přesmyčky tentokrát sedí i diakritika.

PanPredseda
PanPredseda 02.03.2022 v 11:21

Čachtická paní?

m.gray
m.gray 02.03.2022 v 11:30

Je odhalena PanemPredsedou.

PanPredseda
PanPredseda 02.03.2022 v 11:51

Vzhledem k jejím ehm... choutkám bych se u ní nerad pouštěl do nějakého většího odhalování.
Dejte mi prosím trochu času, pokusím se nějaký rébus či šifru vymyslet (žádnou nachystanou, kterou bych nosil v hlavě, nemám).

Pavlína197
Pavlína197 02.03.2022 v 11:59

Souhlas s m.gray. Mě se taky líbila.

Mám ráda hádanky, šifry, rébusy a pod., u kterých se musí trochu přemýšlet a výsledek není úplně zadarmo.
Někdo vyluští rychleji, jiný přijde s křížkem po funuse, každému jde lépe něco jiného. Důležité je, že nás to baví a máme radost. Jen tak dál!

PanPredseda
PanPredseda 02.03.2022 v 12:00

Já jsem v půlce elektronu furt hledal nějaké kvarky, tak mi to vyjít ani nemohlo. O:-)

PanPredseda
PanPredseda 02.03.2022 v 12:07

A snad nebude nevhodné, když sem dám odkaz na šifrovací, rébusovou a hádankovou hru, která probíhá online: https://www.hrasendvic.cz/2022/index.php
S kamarády jsem se účastnil některých minulých ročníků, jestli budu i letos ještě nevím. Pokud někoho z Vás zaujme, je třeba neváhat protože tuším že za 10 dní je uzávěrka registrací.

EliskaD
EliskaD 02.03.2022 v 14:43

Ono těch šifrovacích her je daleko více - v různých městech nebo i doma u počítače (což v době covidu bylo v minulých dvou letech především). Některé jsou denní, některé noční (na ty jsem se nikdy neodvážila). Koukněte na kalendář her: https://sifrovacky.cz/kalendar/

Text příspěvku byl upraven 02.03.22 v 14:46

PanPredseda
PanPredseda 03.03.2022 v 07:38

Přijde takhle dvojka za čtyřkou, šestkou, osmičkou, devítkou, desítkou atakdále a zeptá se jich: "Čtyřko, šestko, osmičko, devítko, desítko atakdále mohu s vámi kamarádit?"
A čtyřka, šestka, osmička, devítka, desítka atakdále dvojce odpoví: "Ne."
Poté takhle trojka za čtyřkou, šestkou, osmičkou, devítkou, desítkou atakdále a zeptá se jich: "Čtyřko, šestko, osmičko, devítko, desítko atakdále mohu s vámi kamarádit?"
A čtyřka, šestka, osmička, devítka, desítka atakdále trojce odpoví: "Ne."
A tak se trojka zeptá alespoň dvojky: "Dvojko, mohu s tebou kamarádit?" A dvojka jí odpoví: "Ne, taky ne."
Atakadále...

Hledáme název knihy.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.03.2022 v 09:44

Tohle mi nikdy moc nešlo, takže asi plácnu blbost...Osamělost prvočísel?

PanPredseda
PanPredseda 03.03.2022 v 09:55

Ta "blbost" je správně. ;-)

KristinTj
KristinTj 03.03.2022 v 10:02

Já už se neudržím: Jste fakt skvělí! Krásný hádanky, bystří řešitelé… Mrzí mě, že nestíhám luštit, ale i tak se bavím! Sleduju a děkuju :)

PanPredseda
PanPredseda 03.03.2022 v 10:05

Děkuji. A jsem rád, že to lidi baví. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.03.2022 v 10:06

Děkuji, já jsem se v těch číslech ztratila :D a ono je to správně. Dejte mi odpoledne :)

EliskaD
EliskaD 03.03.2022 v 10:56

PanePředsedo, to bylo krásné zadání. To se opravdu povedlo.



Vložit příspěvek