Otázky
Napadlo, že je škoda, že se nějaké věci prostě nezachovají takové, jaké jsou, a prostě zmizí. Jako v nějakej sci-fi filmu...
Klidně sem dávejte dotazy, jak jste byli dřív zvyklí. Na lidi kolem sebe, na knihy. Co vás zajímá. Volná diskuse a tak ;)
Tohle vždycky zajímalo mě:
Co se stane, až přečtu všechny knihy světa?
(Exploduje mi hlava? Přijdu do pekla? Přijdu do nebe a tam všem exploduje hlava, protože o tom budu neustále dokola žvanit? Budu schopná zabít všechny lidi na zemi, aby už nikdo nikdy nic nenapsal, abych zachovala onen stav všech přečtených knih?)
Já si myslím, že 99% knih bych četl jedině pod pohrůžkou smrti. To zbylé procento bych si rád přečetl, bohužel to nestihnu ani kdybych žil tisíc let.
Kdyby jednoho dne všechny knihy z mého vyvoleného procenta zmizely, jaký postoj bych zaujal ke zbylým devadesáti devíti procentům knih? Stále by bylo potřeba hrozit mi smrtí, abych některou z nich četl? Anebo bych s radostí četl třeba příručku pro opraváře vysavačů vydanou v roce 1952?
Kdybych ale přece jen přečetl všechny knihy světa a zároveň by zmizely všechny psací potřeby, aby náhodou nějakou další někdo nenapsal, tak bych udělal toto: vytrhal bych všechny listy ze všech knih, dobře je promíchal a složil úplně novou sérii knih. Stal bych se největším čtenářem a zároveň největším "spisovatelem" světa.
Zajímavá otázka:
Proč se tedy nemůžu spolehnout na to, že budou fungovat jednoduché, známé, zažité, dříve běžné věci?
To je jako v těch marketech. Jak si zvyknete, že někde něco je, tak nám to renomovaní psychologové prodeje přesunou. Hlavně v době, kdy člověk jde do krámu na jistotu, protože se v něm nemá moc zdržovat...
Sice ho ta mouka stála 600 kč. A vlastně jí tam ani nekoupil, protože jí nenašel. Ale ve večerce naproti jo, protože tam to furt nepředělávaj. Ale přece kvůli tomu psycholog nepřijde o práci!
Text příspěvku byl upraven 21.04.21 v 19:05
" Co se stane, až přečtu všechny knihy světa? "
Nastane jev popsaný profesorem A. Doundou. https://www.databazeknih.cz/povidky/profesor-a-dounda-5905
Dneska je Den Země, takže otázka:
Chováte se tady tak, aby jste se nemuseli stydět za to, v jakém stavu Zemi necháte svým dětem?
(Přeci jen, my jsme tady jenom hosté, ale ne každý si to uvědomuje.)
Text příspěvku byl upraven 22.04.21 v 10:08
Ano, chovám se tak, nikdy neodhodím nic venku na zem a to fakt opravdu nikdy nic. Naše firma dnes organizuje v rámci firmy úklid v areálu a kolem něj, já se ale neúčastním, protože chci uklidit ve svém bydlišti.
Chovám se k Zemi normálně. Spíš by mě zajímalo, kdo uklidí všechny ty roušky. A kam? A proč si pejskaři myslí, že hovna jsou součástí chodníku?
Dneska je Světový den knihy a autorských práv, takže otázka:
Jak speciálně tento den oslavíte, když ho svým způsobem oslabujete každý den?
(Jinak bychom tady přeci nebyly. Na knižní databázi. Proč jinak, že?)
PanPrededa: zapomněla jsem, že moje špatné gramatiky a překepy mohou vyvolat přesně podobnou reakci :D
Ano, muži dnes budou oslabovat a ženy oslavovat, jinak by tady nebyly ;)
Ale abych byl i konstruktivní, tak snad nebude vadit, když si na Světový den knihy a autorských práv "přihřeju svoji polívčičku", která se právě těchto témat týká:
https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/recenze-zaujateho-ctenare-mrtvi-se-prichazeji-nekdy-rozloucit-79241
---
edit:
Autorských práv se dotýká i můj komentář u této knihy: https://www.databazeknih.cz/knihy/jama-a-kyvadlo-a-jine-fantasticke-povidky-72802
Budu rád za vaše názory, ať už k povídkám pana Pocha, tak i překladu Poea od XYZ.
Text příspěvku byl upraven 23.04.21 v 09:39
Bigale, vy jste John Snow téhle databáze. Vy prostě nic nevíte... :(
A je jedno, že svůj příspěvek potom smažete, historie o něm zůstane :/
Text příspěvku byl upraven 23.04.21 v 12:33
Otázka - sú čítania románov na českom rozhlase kompletné, alebo skrátené?
Na príklad román Život pred sebou, ktorý má 150 strán, má 10x30 minút, ale podobne aj Prěd povodní, ktorý má 250 strán, má rovnako 10x30 minút. Viem že počet strán nevypovedá vždy presne o počte slov, ale aj tak sa mi to akosi nezdá.
Ad smazenaryba:
Mám zkušenost s Chestertonovou Létající hospodou. Ta je v rozhlasové verzi zkrácena.
Nebyl jsem v odstranění příspěvku dostatečně rychlý. Jsem už takový pomalejší v mnoha ohledech. Nyní již (po četbě uvedených odkazů, v druhém otevřeném okně mého monitoru) všemu zcela rozumím a názory druhých plně respektuji. Děkuji též za vhodné přirovnání. To by tak bylo asi všechno...
Ad smazenaryba:
Ještě doplním, že jsem nejdříve poslouchal a až pak četl a kdybych nečetl, nejspíš bych nepoznal, že byl onen román zkrácen, protože to zkrácení bylo provedeno velmi dobře a s citem.
(A jde o konkrétní případ, možná jsou krátké romány nezkracované.)
Vložit příspěvek