Pod platanem (aneb chvála diskusi, je-li diskusí)

DISKUZE » Volná diskuze


Viki9
Viki9 18.07.2016 v 00:22

Pro Richie1 ... S tvým "posledním" příspěvkem nejsem nikterak v rozporu. V tom co říkáš máš naprostou pravdu. Jen vnímám trochu rozpor v tom, že píšeš (cituji) ... "Byl jsem zastáncem toho, že by zde mohlo být obojí - volné diskuze o všem možném a moderované diskuze o konkrétním problému. V tomto názoru jsem ale neměl velkou podporu". ... a pak vstoupíš do vlákna které má zjevně snahu býti moderováno a nerespektuješ to.
Je to rozpor, nebo to jen špatně vnímám?

Viki9
Viki9 18.07.2016 v 00:27

Pro Woodwarda ... omlouvám se, ale nepochopil jsem, v čem byl tvůj poslední příspěvek odpovědí na mojí otázku "Co ti přijde na takovém požadavku nelogické nebo scestné?"
Těžko pak mohu reagovat ... pokud příspěvek přeformuluješ, rád zareaguji ...

Richie1
Richie1 18.07.2016 v 00:32

Viki, tvou výtku si zasloužím a kaju se. :-)
Ve chvíli, kdy jsem ten příspěvek napsal, jsem si uvědomil, že jsem porušil ta pravidla. A je pravda, že jsem čekal, zda zasáhneš a budeš diskuzi moderovat. Pak bych nesprávný příspěvek hned smazal.
Tedy - rozpor vnímáš správně. Nerespektoval jsem pravidla, za což se dodatečně omlouvám.
Zkusím se polepšit. Snad i budu mít co říci k budoucím vymezeným tématům.
A jsem docela zvědav, zda se diskuze rozproudí, pokud se budou diskutéři přísně držet pouze stanoveného tématu.

Viki9
Viki9 18.07.2016 v 00:36

Pro Richie1 ... smekám před tvou sebereflexí ... budu rád, když nalezneš v budoucnu (či nyní) nějaký podobný rozpor u mě a upozorníš mě na něj ... snad se mi povede zareagovat stejně statečně ...

TakySimona
TakySimona 18.07.2016 v 08:38

Napsala bych něco, ale vnášela bych sem emoce...
:-)
No, a teď vážně. Na diskusích vedených mezi kultivovanými lidmi mě přitahují právě ti diskutéři, kteří dokážou od úzce specializovaného předmětu diskuse poodstoupit a podívat se na něj z nadhledu, zvenčí, případně z hlubiny.
Co by přineslo, kdyby každý z diskutujících uvedl akorát odkaz na konkrétní knihu a ve 3-5 větách zdůvodnil svou volbu?
Sestavil by se nějaký alternativní literární kánon? Ale k čemu, když na každé škole nebo dokonce každý vyučující mám právo sestavit pro své žáky studenty ten vlastní?
Dali bychom si vzájemně za pravdu, že ten náš titul je ten "jediný správný"? Myslím, že právě naopak, sešlo by se x titulů s poměrně malou vahou, protože každý by vybíral podle svého vkusu, přesvědčení, názoru.
Podle mě smyslem doporučené literatury na ZŠ je POKUSIT se dětem nabídnout tu jednu z mnoha alternativ trávení volného času, ovšem zrovna tu, jejíž "řemeslný základ" je DOPOSUD převažujícím způsobem nabývání informací, znalostí a tzv. soft-skills.
Na všeobecně zaměřených SŠ pak vytváření základu kulturního niveau.
Ovšem forma, jakou se to provozuje na školách dnes, je kontraproduktivní, ale to se už opakuji.
HOWGH.

Text příspěvku byl upraven 18.07.16 v 08:39

woodward
woodward 18.07.2016 v 09:52

viki9: nemá to smysl. kup si ostrov, zvi si na něj diskutéry a ty, kdo budou utíkat od tématu, házej zpátky do vody. sice nevím, k čemu ti to poslouží, ale totéž platí o tomto vláknu, jehož významná část sestává z tvých nářků, že se diskutéři nedrží pokynů.



Vložit příspěvek