...třeba někoho zaujme v literatuře

DISKUZE » Volná diskuze


encyklopedie
encyklopedie 14.02.2020 v 21:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 14.02.2020 v 21:33

Paní alekis, mě to prostě baví. Baví mě dělat si, co chci. A neméně mě baví vaše jistota v tom, co by měli raději dělat druzí.
Co jsem si odnesla ze své někdejší profese programátorky je zásada nenazývat stejné objekty různě, a naopak, různé objekty stejně. Proto se snažím pochopit, proč se používá přídavné jméno výživný, když tu máme dostatečně zavedené zajímavý. Dobře,chcete-li dát světu najevo, jak jste tzv. kreativní, použijte třeba už lehce archaické interesantní. Ale dělat něco jen proto, že to dělají ostatní, to je stádní chování. Neprovozuju ho.

Anglický termín buzzword zatím český jednoslovný ekvivalent nemá, proto ho používám.

Já momentálně klid mám v míře, který převyšuje můj celoživotní průměr. A to jak klid vnější, tak ten vnitřní. A tuhle jemnou a křehkou rovnováhu si kalibruju mimo jiné i právě takovýmito diskusemi na DK. Může se vám to nelíbit, nic víc. Můžete se cítit být poučována a napomínána, já to vnímám jako komentování, dotazování a naopak vysvětlování postojů a názorů mých.

Mýlí se i paní Raksa.A. Zapomínám toho spoustu, ale nemám jediný důvod proč tady zapírat, že jsem tu dířve fungovala pod přezdívkou takysimona. Vysvětlovala jsem ten důvod už mnohokrát, nebudu tedy plevelit.

Text příspěvku byl upraven 14.02.20 v 21:36

encyklopedie
encyklopedie 14.02.2020 v 21:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 14.02.2020 v 21:41

Vy mi nemáte co tykat, encyklopedie.
To, že jste tohle vlákno založil vám nedává žádná vyšší práva.
Neporučuju žádné pravidlo platné na DK, tedy mohu přispívat do každé diskuse. A taky to budu nadále dělat, kdy a jak se mi zlíbí.

encyklopedie
encyklopedie 14.02.2020 v 21:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 14.02.2020 v 22:00

Hulvát si vždycky myslí, že má navrch.


alekis
alekis 14.02.2020 v 22:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 14.02.2020 v 22:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 14.02.2020 v 23:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

triatlet
triatlet 15.02.2020 v 10:19

Seriál Učitel? No... Poláci se diví českému filmu, já jsem se usmíval překombinované akčnosti. Míň by bylo víc.
Předchozí páteční série Hříšnice mi přišla podstatně zajímavější.

encyklopedie
encyklopedie 15.02.2020 v 10:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Raksa.A
Raksa.A 15.02.2020 v 12:47

encyklopedie, kromě advokátů. Znáš to, dva advokáti, tři různé názory...

mata57
mata57 15.02.2020 v 13:48

Jájejí: nevím jaký etalon používáte pro svou kalibraci a jaké schéma jeho návaznosti, ale se znalostí a výkladem pojmu pseudo máte zásadní problém. Pseudo není negace. Český ekvivalent je "jako". Pseudogotika neni "negotika", ale "jakogotika". Pseudonadřazenost tedy značí "jakonadřazenost", tedy něco co se tváří jako nadřazenost, ale ve skutečnosti to je jen blafování (kulisa). Vaše profesní deformace ze světa nul a jedniček vás uvrhává do černo-bílého vidění a mnoha zdejších sporů. Doporučuji na váš objekt použití Destructoru, neboť tu už působíte svou "kultivační snahou" spíš jak teta Kateřina nebo pan Fajst (mohou být vaší další přezdívkou při pokusu o opětovnou reinkarnaci).
Encyklopedie, omlouvám se za plevelení vlákna, ve vztahu k entitě Jájejí snad naposledy. Divadlo mám rád, ale rozmluva s kulisami není fakt výživná :-)

stju
stju 15.02.2020 v 17:37

...třeba někoho zaujme - tak zajímavé bylo do jisté doby toto vlákno sledovat. Ale toto už vážně nezaujme, mne určitě tedy ne.

alekis
alekis 15.02.2020 v 17:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 15.02.2020 v 18:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 15.02.2020 v 18:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

stju
stju 15.02.2020 v 18:17

encyklopedie: dokonce mi připadá, že by se sem už i hodil druhý citát z Vašeho profilu...

encyklopedie
encyklopedie 15.02.2020 v 18:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 15.02.2020 v 18:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 15.02.2020 v 19:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Sarah01
Sarah01 15.02.2020 v 22:34

Nevíte náhodou někdo, jestli je na nádraží v Olomouci nebo v Hranicích knihobudka? Mám tady hromádku starších vyřazených knížek, tak bych ji tam vzala.

JáJejí
JáJejí 15.02.2020 v 23:50

V Olomouci ne, v Hranicích nevím.

Ale zkuste je nabídnout třeba kavárně Druhý domov v Olomouci. Doporučovala bych předem jim poslat seznam, protože nemají rigidní otevírací dobu.

hankapimi
hankapimi 16.02.2020 v 00:21

Souhlasím s Alexis, Také jsem tu na DK potkala chlapíka, co skoro všechno ví a kde může, tak pomůže ...A na toto vlákno chodím hlavně zásluhou Encyklopedie načerpat novinky z oblasti knih, nových seriálů i filmů. Velmi ti děkuji, Encyklopedie, za tvůj čas i energii ! I když se málokdy zapojím do diskuze, tak věřím, že je nás hodně, co tvé příspěvky sledují ! Ale je fakt, že hašteření a osočování je tu ve vláknech čím dál tím víc... My ostatní se, doufám, nenecháme otrávit a plevelení přejdeme bez komentáře... Přeji všem pohodový večer, toleranci a nadhled a "slunce v duši" .

keri.H
keri.H 16.02.2020 v 06:46

Encyklopedie: k A. Christie, název jsem neznala, pak jsem zjistila, že jí mám jako čtenou a zjistila jsem, že byla vydána jako Čas přílivu, pod kterou jsem jí četla. Ale nějak tohle vydání nemohu na internetu dohledat.



Vložit příspěvek