...třeba někoho zaujme v literatuře

DISKUZE » Volná diskuze


Marika Vanova
Marika Vanova 21.03.2020 v 22:58

Velký útěk 5* líbilo.

encyklopedie
encyklopedie 22.03.2020 v 12:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 22.03.2020 v 19:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 22.03.2020 v 19:41

encyklopedie: Teď jsem akorát dokoukal 4. díl (Zahalte jí tvář). :-D A jsem v půlce knihy Černá věž. A nejspíš až to dočtu, tak si asi pustím seriálové zpracování. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 22.03.2020 v 20:20

Eicheriku já mám rozečteno Zahalte jí tvář a přitom to sleduju, shlédla jsem třetí díl, když jsem dělala jablečný koláč.

Text příspěvku byl upraven 22.03.20 v 20:21

Marika Vanova
Marika Vanova 22.03.2020 v 20:22

A ještě jsem chtěla napsat, že se to dost liší, teda v začátku. To jsem zvědavá, jestli k těm věcem dojdu v knize taky, později a nebo je to čistě filmová záležitost?


Eicherik
Eicherik 22.03.2020 v 20:48

Začátek byl hodně jinej. :-)

encyklopedie
encyklopedie 22.03.2020 v 22:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 23.03.2020 v 12:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 23.03.2020 v 16:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.03.2020 v 16:43

Místo toho, aby vydělali alespoň něco prodejem na (svém) eshopu a ebooku, tak někteří nevydávají vůbec a potom brečí, že nemají peníze. Spousta lidí chodí dál do práce.
Akorát to posvítilo na dlouhodobý problém. Kdyby každé vydavatelství mohlo kopat za sebe, ne za velké molochy, tak mohou dál prodávat na svojich eshopech (ale nemají peníze na to být samy za sebe, což je vtipné, vzhledem k počtu titulů, ale nenažranost vydáním každé druhé blbosti podle zahraničí, ne česká selekce, s tím taky hodně hýbe), mslím, že ten, kdo nemá teď co číst, by koupil i za trochu víc peněz. Pro jednoho jsou knihy kravina, pro druhého způsob, jak se v téhle době nezblázbit. Co by bylo špatného na tom, vydávat knihy alespoň jako ebooky? Alespoň by se prodalo víc čteček. A pokud by na tom nechtěli prodělat, tak by ebooky do knihoven dali třeba až později. Všechno má svoje řešení. Jenom nesmíte mít peníze na prvním místě.
Dobře to jde vidět na filmovém průmyslu. A celkem logické rozhodnutí dát nějaké filmy dřív na dvd nebo na stream. Vydělají alespoň něco hned teď, kdy to potřebují. I kdyby to znamenalo, že polovina diváků si to stejně "půjčí". Tam jde sice stále jenom o peníze, ale alespoň se na první pohled snaží tvářit, že jim jde i o lidi, a aby zůstali pozitivní (duchem, ne covidem). To o českém knižním trhu říct nemohu :(
Jasně, na první pohled se může zdát, že knihy nejsou životně důležité. Ale to jenom v případě, že zatím máte doma co číst....

Text příspěvku byl upraven 23.03.20 v 16:49

encyklopedie
encyklopedie 23.03.2020 v 16:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 23.03.2020 v 17:03

encyklopedie: :)
Vycházky jsou zdravé a tak poutavou trasu lze opakovat pravidelně.

encyklopedie
encyklopedie 23.03.2020 v 17:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 23.03.2020 v 18:38

encyklopedie: Byl jsem v neděli na podobném výletě. :-D

R.E.M.
R.E.M. 23.03.2020 v 18:46

encyklopedie: Závidím ti. :-))
Můj pohled v cíli procházky bude mnohem všednější...
Můžu ho ale vylepšit změnou trasy s cílem u 180 cm vysoké bílé věci, která má uvnitř světýlko, příjemný chládek a hromadu inspirativních krabiček, válců a kvádrů.

encyklopedie
encyklopedie 23.03.2020 v 18:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

alekis
alekis 23.03.2020 v 18:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

keri.H
keri.H 23.03.2020 v 20:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 23.03.2020 v 20:33

pro Lenka.Vílka:

Souhlasím s jedinou vaší větou: "To by nesměli mít peníze na prvním místě:"

Ale samozřejmě to (asi) myslím jinak, než vy jste to myslela.

Pro většinové čtenáře ( ti a vánoční nakupovačí dárků knižní trh sytili doposud) je cena tím hlavním rozhodovacím kritériem, kde knihu koupit/objednat. A tu nejnižší najdou opravdu u knižních velko(pře)prodejců. (Teď myslím u knižních novinek, pomíjím existenci kanibalských Levných knih).


Tímto prosím všechny ty student(k)y, co sem dávali/y i v minulých měsících své dotazníky ohledně nákupního chování na knižním trhu, aby ZVEŘEJNILI své výsledky a dokázali/y, že se zase mýlím já.

To máte samé cenové srovnávače, akce na dopravu zdarma, záložky, nálepky a hrnečky, že?
:-(
****
A nechci vás strašit, ale dominový efekt, který jako první postihl knižní trh, restaurace a další "malá odvětví", dopadne i na ta velká - kam chodíme do práce my, co se zatím NENUDÍME doma.

Teprve pak se budeme krutě rozhodovat co si můžeme, chceme a musíme koupit.

"Knihu? Ne, raději avokádo!"

Text příspěvku byl upraven 23.03.20 v 20:40

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.03.2020 v 21:05

JáJejí: no, on je problém v tom, že oni si to vyberou potom. Nejenom knihkupci, ale i všichni ostatní. Až nám nezbyde už vůbec nic. Nemohu zde psát, díky komu mám na nájem a jak dlouho mi na ten nájem bude platit, je taky ve hvězdách, třeba nás hodí přes palubu. Ale jo, já se nudím v práci, nenudím se v home ofícu, kde lidi skutečně i nadále pracují. Na nás to už taky dolehlo a nedivím se lidem, že nemají náladu k nám chodit. Já bych taky jako zákazník nepřišla...

Nevím, nepochytila jsem, zda stále děláte v knihovně, ale pochybuji, že třeba tam mají prázdniny. Je mi líto všech lidí, kteří dělají třeba v oblečení, kvůli snížení příjmu. Ale možná tak lidem dojde, že je rozdíl mezi věci chtít a potřebovat, ve větším měřítku než těm mimoňům, kterým se za to dřív posmívali...

Ale kniha, hudba a veškeré umění je, pardon za ten můj trapný názor, pro mě strašně důležité. Jasně, spousta lidí neměla nic z toho ani před touhle krizí. A když vám chytré hlavy neustále dokola opakují, jak máte dál žít svůj život, pracovat a doufat, že to bude lepší, já si potom připadám ochuzena. Dělám všechno, jak to po mě chtěli, tak sorry, že doufám, že to nebude tak špatný, jak mi za to slíbili...

Uvědomuju si, že je moje představa hloupá a naivní, ale nepíšu to poprvé. Nejsem připravená doma brečet do polštáře a doufat, že zítra na řadu nepřijdu já, ale ten vedle. Když to má přijít, přijde to.

encyklopedie
encyklopedie 23.03.2020 v 21:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marika Vanova
Marika Vanova 24.03.2020 v 08:18

encyklopedie - tak to já jsem si udělala v neděli taky výlet, ale opravdu kolem řeky a v lese, s pejskem s potkáním minima lidí. Ale tvůj výlet taky zkusím, s tím cílem, že to celé projdu a na konci mě čeká výhled na scenérii jsem vlastně ještě neměla :-)

Janadvorackova
Janadvorackova 24.03.2020 v 10:16

encyklopedie: Nebo tahle:
https://www.databazeknih.cz/knihy/atlasova-vzpoura-218344
Znám jen z doslechu, zatím jsem nečetla.

Text příspěvku byl upraven 24.03.20 v 10:18

encyklopedie
encyklopedie 24.03.2020 v 10:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek