A neostal ani jeden

A neostal ani jeden
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463959/bmid_a-neostal-ani-jeden-t6U-463959.jpg 5 5912 5912

A neostal ani jeden je azda najslávnejšia kniha kráľovnej detektívky Agathy Christie – na celom svete sa z nej predalo vyše sto miliónov výtlačkov. Obľubu si získala aj jej divadelná adaptácia a niekoľkokrát bola úspešne sfilmovaná. Majstrovské dielo Agathy Christie. Spectator Dej románu nás zavedie na neobývaný skalnatý ostrov pri pobreží Devonu, kam skupinu desiatich ľudí pozval majiteľ prepychového sídla pán Amis. Tajomný hostiteľ sa však neukáže a hostia čoskoro pochopia, že na ostrove sú ako v pasci. Situácia sa dramaticky vyhrotí, keď neznámy hlas z gramofónu každého z nich obviní, že zapríčinil smrť človeka. A tak ako ubúda vojačikov v detskej riekanke, vo vile postupne ubúda hostí, ktorých vraždí chladnokrvný šialenec. Najdesivejšie však je, že vrahom je jeden z nich...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

Enolain
21.11.2011 3 z 5

Precteno za 24 hodin :) knizka je tenoucka, takze zadny problem. Dej velmi pusobivy.. v knizce neni nic k tomu aby jste se 'baly", leda ze by jste byli uplni poserove;]

bend-ik
10.10.2011 3 z 5

Odmalička som cez Slávnu päťku a Troch pátračoch vyrastala na detektívkach a doposiaľ sú takí hviezdni autori ako M.Connely, J.Deaver či C.McFadyen mojimi NAJ.. Po Agathe som siahla na základe jej ospevovania ako autorky detektívok a, logicky, siahla som po jej "naj". A dojem? Žiadny strach, žiadne stotožnenie sa s postavami, žiadna prekvapivosť, len, našťastie, krátko trvajúca nuda :(
Akceptujem názory iných, že je to pre nich naj, čo čítali, no mne to jednoducho nestačilo.. škoda..

Vernika
20.09.2011 5 z 5

Tuto knihu jsem četla, protože jsme ji měli na seznamu doporučené četby k maturitě. Již předtím jsem jednu knížku od této autorky četla, ale nijak mě nenadchla. Zato tato byla zajímavá a napínavá, téměř jsem se od ní nemohla odtrhnout. Navíc má nečekané rozuzlení.

ice.cool
17.08.2011 5 z 5

Úžasná kniha, nevstal jsem z postele dokud jsem jí celou nedočetl, bezesporu nejlepší detektivní román Agathy Chrisie!

Jitulka
01.08.2011 5 z 5

Moje první kniha od Agathy, musela jsem mít další ... tento příběh je podle mě nepřekonatelný.

audrey
19.07.2011 5 z 5

nejlepší dílo autorky, doporučuji představení brněnského Hadivadla.

-Áďa-
08.07.2011 5 z 5

Obdivuji autorku, že napsala tuto nádhernou knížku, kde je všechno vymyšlené do posledního písmena :) Knížka se čte úplně sama :) Navždy pro mě zůstane jednou z nejoblíbenějších knih vůbec :)

Lady_Ef
11.06.2011 5 z 5

První knížka od A.Ch., kterou jsem četla. Zároveň úplně první detektivka v mém životě, ale rozhodně ne poslední. Čtivá, napínavá kniha s naprosto nečekaným závěrem - takhle by to mělo být vždycky..

Patrika T.
16.05.2011

Já se bála jen trošku. Nechtěla jsem si představovat, že jsem s nima na ostrově a že někde řádí neznámý vrah. Ale stejně jsem si to představila:-))) Začala jsme se bát, když bylo jasný, že vraždí někdo z nich, nooo. A pak mi lezl mráz po zádech, když to vypadalo, SPOILER že to není nikdo z nich, protože jsou všichni mrtví. Takže jo, připadalo mi to strašidelný. Jinak se u knížek moc nebojím.

Alinore
13.05.2011 5 z 5

Píšete, že jste se báli, že se ještě bojíte, že se všichni, kteří to přečtou budou bát...Proč? Čeho, sakra?
Možná jsem tvrdá jak kámen, možná mám špatnou "vtahovatelnost" do děje, ale stejně nechápu, proč bych se měla bát při čtení knížky...

Viděla jsem tři horory a u každého jsem se málem počůrala strachy, večer se bojím usnout, protože se bojím, že se nade mnou nahne stěna... Ano, bojím se naprosto všeho, ale tahle knížka ve mě nezanechala ani náznak strachu...

Ačkoliv jsem neprožívala při knížce to co ostatní, tak se mi vážně líbila....Nemám slov....

Kunstábl
06.05.2011 5 z 5

Její nejlepší!!! Škoda, že filmová zpracování se od originálu liší. Budete se bát od začátku do konce, zaručeně

Beranka66
06.05.2011 5 z 5

Bezvadná knížka! Napínavá, strhující, strašidelná a nijak rozvleklá. Ta se povedla A. Ch. nejvíc!

Dorotka5950
28.04.2011 5 z 5

Ještě teď se bojím! Nejlepší detektivka!

Vendiii1
05.04.2011 5 z 5

Bože! Po celou knihu jsem měla strach ! A na konci mi běhal mráz po zádech ! To se mi u knížek většinou nestává :))
Je to první knížka, kterou jsem od Agathy Christie četla, a po pár stránkách "černoušků" jsem věděla, že neskončím jen u téhle jediné :))

mariana
31.03.2011 5 z 5

Napínavé, strašidelné a bezvadný konec. Filmové předělávky jsou trapné - hlavně pokud se nedrží scénáře. SPOILER Umřít mají všichni černoušci a ne že se dva dají dohromady. V originále se všichni provinili, tak mají být všichni potrestáni. Nejlepší detektivka všech dob!

Lenka Kadeřáb
31.03.2011 5 z 5

Nejlepší knížka od Agathy!!! Tuhle nepřekoná vůbec nic. Schválně si přečtěte novinku od Moby Noc, kdy jsem měla zemřít - v něčem mi Agathu připomíná:-))

Vojslava
31.03.2011 5 z 5

Dokonalý thriller! :-) Málokdy se u knížky skoro bojím, ale u téhle tedy ano!

Clash
22.03.2011 5 z 5

Spolu s Orient-Expresem největší a nejlepší klasika od Agathy. Mrazivost na každé stránce a to završení! Geniální kniha.

kedalch
21.03.2011 4 z 5

nádherná klasika, Agatha nikdy nezklame....

wharewind
19.03.2011 3 z 5

Hodně dobrá zápletka, která čtenáře dokonale zmate. Typické vysvětlení na několika posledních stránkách. Napínavý děj, ale co by na to řekl páter Knox?