A pak nezbyl žádný

A pak nezbyl žádný
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486333/bmid_a-pak-nezbyl-zadny-SeX-486333.png 5 5912 5912

Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou, dovedené k nepřekonatelnému vrcholu: detektivka Agathy Christie z roku 1939, vydávaná v češtině dosud pod titulem Deset malých černoušků, vychází v novém překladu a s novým názvem. Do moderního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni: desítka přítomných včetně sluhy a kuchařky zde má stanout před tváří spravedlnosti. A ta s nimi účtuje – den co den ubude na stole v jídelně figurka a s ní vyhasne život některého obviněného. Nikdo jiný na ostrově není. Vraždí tedy jeden z nich…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

Ten Little Niggers / And Then There Were None, 1939

Sebasti
01.02.2015 5 z 5

Detektivka?! Mně to v mnoha ohledech přišlo jako horor! Každou chvíli se bojíte, jak zemře další "černoušek"! Naprosto geniální!! Všechny postavy byly skvělé a do posledních stránek nebudete vůbec tušit, kdo a jak vraždí! Podle mne jedna z nejlepších a nejpromyšlenějších knih od královny detektivek.
A musím dodat - líbí se mi ten štítek Plánovití a inteligentní vrazi :))

Lenourt
27.01.2015 5 z 5

Uáá, uáá, to je prostě tak moc geniální a přitom TAK prosté a jednoduché!
No že mě to rozřešení nenapadlo hned...
K tomu je to i napínák jak něco poslední čtvrtinu jsem četla za chůze na procházce se psem! :-)

exitus
18.01.2015 5 z 5

Viděla jsem jako divadelní hru, naštěstí jsem zapomněla, kdo byl vrahem, takže jsem si knihu mohla naplno užít. Opravdu skvělá detektivka, napínavá a velmi zábavná. Postavy dobře vykreslené, ačkoliv mi nikoho z nich nebylo moc líto. Že by to byl účel?

marca_m
17.01.2015 4 z 5

Svěží vítr mezi občas lehce fádními detektivkami Agathy Christie :)

Mikik
04.01.2015 5 z 5

Perfektní kniha. Agatha Christie prostě neměla a nemá konkurenci, propracování postav, celé zápletky a nakonec vyřešení na poslední straně bylo prostě úžasné:-)

matej6254
26.12.2014 5 z 5

Keby nebolo zbytočne natiahnutej expozície poviem, že táto kniha je to najlepšie čo som kedy čítal. Dokonalo vymyslený a prepracovaný dej s nezabudnuteľnými charaktermi, ekdy si nemôžte byť istí žiadnou vetou... BRAVO AGATHA!

kiokio
19.12.2014 4 z 5

Moje první kniha od Christie. Moc se mi líbila. Opravdu poetická zápletka. Přečetla jsem ji jedním dechem.

minimonisek
18.12.2014 4 z 5

Tohle je moje nejoblíbenější kniha od Agathy Christie, čtu ji už asi po destáté a pořád mě baví její skvěle propracovaná zápletka.

Aingeal
16.12.2014 4 z 5

Brilantně napsaná detektivka! Agatha je rozhodně královnou tohoto žánru. Ač jinak detektivní příběhy čtu nerada, tohle byla výjimka ;).

tess.de.veles
11.12.2014 3 z 5

...tohle mě teda moc neba......Agátu nemusím.....:(
třeba k ní dozraju věkem......a třeba ne....
Ale můj obdiv má!!!

Harold
03.12.2014 5 z 5

Skvělé, brilantní. Agathu Christie mám moc rád, ale tato kniha je skvost. Má asi 4 filmové zpracování, pouze v jednom se jedná o ostrov, jinak opuštěná místa jsou dána africkou buší, hotelem uprostřed pouště v Persii, nebo hotelem na vrcholcích Alp. Přesto jen málokterý film dokázal zachytit atmosféru knižní předlohy.
Kdo je vrah? Smyčka se kolem deseti lidí na ostrově postupně stahuje. Odpadává jeden za druhým, když už máte podezřelého je záhy zavražděn....Skvělé. Osobně mě zaujal i způsob, jakým byli účastníci této vražedné inscenaci pozváni na tento ostrov....

surface
03.12.2014 5 z 5

Ke konci jsem se opravdu nemohla odtrhnout, cítila jsem nefalšované napětí a jako by na mě i zdi koukaly :) Kniha je dobře propracovaná a má rychlý spád, nudit se nikdo zaručeně nebude. A můj tip na vraha se vyplnil, což mě potěšilo :D

Ben Nevis
24.11.2014 5 z 5

I u mě tato kniha patří mezi nejlepší od Agathy. Nepřítomnost detektivů není na škodu, spíš naopak. Vraždy podle říkanky jsou mrazivé, i když občas mají moc rychlý spád. Je těžké uhodnout pachatele, protože chybí motiv a pachatel nedělá chyby. Tudíž vrahem mohl být kdokoliv z nich nebo někdo cizí.
Proto Černoušky nepovažuji ani tak za detektivku jako za vydařený skorohoror.

Verunka289
23.11.2014 5 z 5

Bravo! Nemohla jsem se odtrhnout!

Phenomenon
14.11.2014 5 z 5

Pro mě asi nejlepší kniha od Christie

Ankavi
04.11.2014 5 z 5

Skvělá klasická detektivka. Autorka je opravdu mistryní tohoto žánru, klobouk dolů! Kniha mě uchvátila především svou stručností a úderností, účinkem na čtenáře...přitom žádné příliš morbidní nebo komplikované zápletky. Bravo. Jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

jana3526
03.11.2014 5 z 5

naprosto skvělá kniha s pohlcující atmosférou, jedna z nejlepších co jsem kdy četla.

Manyna
26.10.2014 5 z 5

Ze začátku jsem vrhla podezření na úplně jinou osobu, ovšem, když poté zemřela..tak jsem si myslela, že mám celkem jasnou představu, kdo by mohl opravdovým vrahem být, a to zejména podle jeho dosavadního vystupování (zřejmé psychické nemoci). I přesto byl závěr mocný, a to i přes to, že jsem si jen potvrdila, že mé domněnky o pachateli byly správné. Výborná kniha, od které jsem se nemohla odlepit a přečetla ji za jedno odpoledne. A ta dusivá atmosféra, kdy nikdo nemůže věřit nikomu, je na jedničku! :)

andulicka
22.10.2014

moje první Agatha....ta říkanka mi bude v uších znít dlouho :D .Skvělá knížka.

matas888
21.10.2014 5 z 5

Při první kapitole jsem si říkala, co jsem si to zase vybrala :-D Ale vzápětí jsem došla k závěru, že to bude to pravé ořechové... První třetinu jsem četla trošku rozvláčněji, ale pak příběh nabral spád a já jsem zbytek musela dát na jeden zátah, protože jsem prostě potřebovala vědět kdo za tím vším je :-)