A pak nezbyl žádný

A pak nezbyl žádný
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486333/bmid_a-pak-nezbyl-zadny-SeX-486333.png 5 5840 5840

Důmyslné spojení zdánlivě nevinné slovní hříčky s vražednou zápletkou, dovedené k nepřekonatelnému vrcholu: detektivka Agathy Christie z roku 1939, vydávaná v češtině dosud pod titulem Deset malých černoušků, vychází v novém překladu a s novým názvem. Do moderního sídla na osamělém ostrově se sjíždí několik hostů. U večeře se dozvídají děsivou pravdu o tom, proč sem byli pozváni: desítka přítomných včetně sluhy a kuchařky zde má stanout před tváří spravedlnosti. A ta s nimi účtuje – den co den ubude na stole v jídelně figurka a s ní vyhasne život některého obviněného. Nikdo jiný na ostrově není. Vraždí tedy jeden z nich…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

Ten Little Niggers / And Then There Were None , 1939

zpevSusannah
31.01.2014 5 z 5

Vždycky jsem byla skeptická k detektivkám od Agathy. Je to asi tím, že je jí všude hodně. Ale 10 malých černoušků mi ukázalo, jak strašně jsem se mýlila :-)

KattyV.
27.01.2014 5 z 5

Nedivím se, že je to desátá nejlepší kniha. :-)

efka.saf
25.01.2014 5 z 5

Dodnes si pamatuji, jak jsem jako mladá žába četla tuto knihu poprvé. Tehdy mi ji s doporučením dala do ruky moje drahá maminka a četba mi trvala tak měsíc :D. Nakonec mi ale zajistila tak neuvěřitelný zážitek, že jsem začala hltat vše, co bylo od autorky k dispozici. Od té doby jsem pak knihu četla ještě několikrát, a přesto, že nic neztratila na svém kouzle, nikdy už to nebylo stejné, jako tehdy to mé "poprvé" :). Nápad s říkankou, deseti lidmi na ostrově, které nezvratně potkává jednoho po druhém na tomto místě smrt, dodnes patří mezi moje nejsrdcovější zápletky a knihu považuji za nejlepší počin Agathy Christie vůbec.

mkarajda
24.01.2014 4 z 5

Moje druhá kniha od autorky. první byla s povídkami, které mě úplně nenadchly, což se naštěstí neopakovalo u této knihy. Příběh je napínavý, psaný čtivě. Už mám na stole připravenou další.

IvcaK98
13.01.2014 5 z 5

Moje první (a rozhodně ne poslední) kniha od autorky, která mě příjemně překvapila. Příběh je napínavý, má spád a na rozuzlení jsem si musela počkat až do poslední kapitoly. Během čtení jsem co pár stránek střídala teorie, konec mě ale stejně dostal :)

pavucik
02.01.2014 5 z 5

Asi najznamesia a naoblubenejsia detektivka z pera kralovnej detektivneho zanru. Priznam sa, najradsej mam tie s Herculom Poirotom, ale musela som si ju precitat a treba povedat, je to brilatny pribeh, napatie az do poslednej strany. Z mojej strany nemozem dat menej ako 5 hviezdiciek, perfektne, Agatha to znova dokazala.

sewellia
01.01.2014 5 z 5

Mistrně napsaná detektivka! Agatha měla úžasnou představivost. Toto je jedna z nejlepších knih, které jsem kdy přečetla.

entita
28.12.2013 5 z 5

Vynikající dílo. Má spád, vtip, moc dobře se čte, byla jsem v napětí, jak, kdo a v jakém pořadí podle černouškovské básničky skončí. Pozoruhodné bylo, když se postavy postupně seznamovaly a začaly mít společný zájem (= přežít), hledaly si mezi sebou své spojence, kterým jakoby měly potřebu odůvodnit svoje činy, přestože si samy snažily vsugerovat, že jsou úplně bez viny. Autorčina představivost a důvtip, to je paráda.

geppi
27.12.2013 5 z 5

Parádní dektivka,psychologicke drama..moje první Agatha a zkusim další..Přečteno za den,to se mi snad ještě nikdy nestalo.

vercadole
27.12.2013 5 z 5

Klaním se královně detektivky!

namoki
26.12.2013 5 z 5

Uzasne napsana detektivka. Pribeh skoncil a ja porad nevedela, kdo byl tedy ten vrah :-) Jeste ze tam byl stranku epilog s vysvetlenim. Jedna z mych nejoblibenejsich detektivek od ACh

kacka29
16.12.2013 5 z 5

Velice napínavá detektivka. Až do konce nevíte, kdo je vrah.

Zidanek
15.12.2013 5 z 5

Neskutečné, kniha která doopravdy vezme dech. Původně jsem myslel, že je na ostrově někdo další, jenže naprosto geniální konec vyvrátil moje tvrzení.

Majdalenka
13.12.2013 5 z 5

Nejlepší kniha od Agathy Christie. Vřele doporučuji všem i těm, kteří zrovna neholdují detektivkám.

Hancza
10.12.2013 5 z 5

Výborná detektivka, od které je těžké se odtrhnout. A rozuzlení? Perfektní! Ještě na předposlední stránce jsem nevěděla, kdo je vrah...

ElisR1
24.11.2013 5 z 5

Výborně napsaná kniha od které se nedokážete odtrhnout. A musím uznat, že ve vrahovi jsem se úplně spletla.

Caddy
21.11.2013 5 z 5

Tak sem si říkal, co je to za knížku, že je to v top 10. A ještě od Agathy Christie. Nezbývalo než to zjistit :-) A chybu jsem neudělal. Výborné charakteristiky postav a opravdu promyšlený děj z tého knihy dělají čtivou detektivku, kterou doporučuji všem. Když bude nálada a venku škaredě, za jeden den nemáte co dělat.

dadako
18.11.2013 5 z 5

Detektivky jsem nikdy moc nečetl a toto byla moje první kniha od Agathy Christie. Byla úžasná a přečetl jsem jí jedním dechem. Od začátku jsem si myslel, že je to někdo z těch deseti, ale neodvažoval jsem se hádat kdo.

janekuba
12.11.2013 5 z 5

Nejlepší kniha,jakou jsem kdy četla

mauvais-ange
11.11.2013 5 z 5

Také moje první kniha od ní a byla super :-)