Illuminae

Illuminae
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325600/mid_illuminae-Umf-325600.png 4 1367 1367

Akta Illuminae série

Píše se rok 2575 a těžební kolonie Kerenza IV která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem, je napadena korporací BeiTech Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží a pro BeiTech jsou jen potenciálními svědky jejich zločinu. Kady Grantové, jejímu bývalému příteli Ezrovi a několika tisícům dalších se podaří uniknout díky intervenci lodě pozemské vlády. Jenže na planetu byl při útoku vypuštěn neznámý virus. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem. A jedna z lodí BeiTechu se přibližuje, odhodlaná dokončit svůj úkol.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , CooBoo

Illuminae , 2015

Attia
21.12.2016 5 z 5

Ačkoliv sci - fi nečtu zase tak často, s Illuminae jsem rozhodně nesáhla vedle. Jakmile jsem se jednou začetla, nemohla jsem přestat. Nezvyklá forma zápisu příběhu mě uchvátila, navíc udělala knihu neuvěřitelně čtivou. Většího počtu stran se tudíž nemusíte obávat. Illuminae vnímám jako jednu z nejvýraznějších novinek roku 2016 a upřímně se těším na pokračování.

SPIRO bylo nejlepší!

Lokina
12.12.2016 5 z 5

Kniha roku! Dokonale propracované prostředí, postavy, situace dokonce i terorizující "ochranitelsky" smýšlející AI, ke které jsem i nakonec pocítila ždibec lítosti. Děj vás vcucne a na konci nechce nechat pustit. Po dočtení jsem jenom seděla na židli a hlavou mi prosvištělo jedno velké WAU i velká úleva z toho, jak to dopadlo a že tam jsou otevřená vrátka pro další díl. Nechť ať pokračující příběh je takovým skvostem jako tento. ;-)

Sorrow
09.12.2016 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, že mě něco takového může skutečně tak dostat! Nečtu ani sci-fi ani YA, ale spojení těchto dvou žánrů mi evidentně nevadí. Možná proto, že ani jeden z těch žánrů tady rozhodně není zpracován úplně klasicky.
Formu knihy jsem si opravdu vychutnala a skláním klobouk před autory, že i přes novinové články, dokumentaci, e-maily apod. dokázali vystavět plnohodnotný, napínavý příběh s postavami, které si zamilujete už snad po první jejich konverzaci.
Dějová linka mi úplně předvídatelná nepřipadala, jasně, plánovaná je trilogie, takže asi tušíte, že to nedopadne úplně zle, ale hodně mě bavily ty věci okolo SPIRA a jak říkám, většinu věci jsem tedy předpovědět nedokázala.
Závěrem dodám, že knížka rozhodně není jen pro náctileté, ocenit ji určitě dokáže i "dospělák" :)

lneste.giovans
04.12.2016 4 z 5

Nejlépe zpracovaná kniha ever! Popravdě jsem si to užívala a ke konci jsem byla napnutá jak struny, přestože na mě dopadl opar faktu, že čtu YA. Námět pro mně zatím neokoukaný a přesto tomu něco chybělo. Nějaké ,,něco", co mohlo z knihy udělat Bestseller s velkým B. Svým způsobem je těžké knihu zařadit. Podprůměrná rozhodně není. Řekla bych, že dokonce maže rozdíl mezi průměrem a nadprůměrem. Představte si nejdokonalejší knihu, kterou si dokážete představit a následně ji osekejte o následující body:
1. Žádný vztah k hlavním postavám?! - Styl, kterým je kniha napsaná, plně neumožňuje aby si čtenář k postavám vytvořil plnhodnotný vztah. Chybí tu myšlenky a emoce jsou nám zdělovány zkresleně z pohledu jiných postav. A přesto nějakým záhadným způsobem si vytvoříte názor koho mít rád a koho ne a tak to i budete praktikovat.
2. Předvídatelnost. - Ne, každému všechno hned dojde. Ale když dojde a vcelku tak poměrně brzy, máte chuť nechápajícímu hl. hrdinovi zatřást rameny, profackovat ho, nechat ho ležet na místě a dodělat to za něj. (Beru v potaz, že tento bod, může být v celku zavádějící, názor od názoru.)
3. Konec. - popravdě mám ráda Happy Endy, kterých se nám v knihách moc nedostává. (Nebo alespoň ne mně v těch, které čtu.) Konec knihy mi přijde zvláštní. Nevím, jestli za to může uplně hl. hrdinka, u které do teď nemám jasno jestli jí mám ráda nebo ne, neboť její chatovací vyjadřování mě... Každopádně myslím, že touhle knihou to klidně mohlo skončit.
4. YA - Tento žánr je skvělý! Ale je pro mnohé i majákem, že se těmto knihám mají vyhnout a přiznejme si stačila špetka a měli jsme tu krvelačné, drastické sci-fi a druhou Millu Jovovich.
5. Série. - Vyjde celá? Nevyjde celá? Vyjde celá? - S nakladatelství CooBoo a knižními sériemi mám prozatím jen dobrou zkušenost s dovydáváním celých sérií a doufám že to tak i zůstane. Pak je tu ještě otázka nekonečných sérií a potenciál dalších dílů udržet kvalitu.

Možná jsem, ale jen moc kritická :D Tahle kniha je skvělá a věřím, že se hoooodně lidem bude líbit. Mě se líbí. Splnila moje očekávání! Dostala jsem dva hlavní hrdin - žádný milostný trojúhelník. ,,Dokonalou" umělou inteligenci, která si mě ke konci naprosto získala. Trošku podezřele okoukanou nemoc, která tady perfektně zafungovala a vytvořila prostor pro famózní survival. Vesmír. Vedlejší postavy, které jsem si hned zamilovala (většinou dřív než ty hlavní). Hodnotím čtyři a půl hvězdičky. Kdyby ta půlka šla dát...

BarBarBar
27.11.2016 4 z 5

Naprosto TOP!! Bylo by super kdyby měla ještě tak o sto stran víc. Naprosto jsem si to užila, super jízda :-)

TerkaM
26.11.2016 4 z 5

Já vlastně nevím, co si o této knize myslet. Díky formě, jakou je psaná, je i čtivá, jen jen jsem se do ní kvůli tomu vlastně nedokázala pořádně zažrat a i proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Druhý díl si určitě přečtu, těším se na něj a troufám si tvrdit, že když jsem si na to zvykla, budu ho hodnotit lépe... :) Teď jen, aby ho Cooboo přeložilo. :)
Více se dozvíte v recenzi na blogu, tady nechci mé dojmy moc rozvádět, aby mi něco zbylo i na potom. :) (Lépe řečeno si všechno potřebuji nejdříve utřídit v hlavě...)

vojta9193
22.11.2016 5 z 5

Wau. Zamrzl mi mozek. Ke konci jsem chtěl více a více a nemohl jsem se dočkat toho, co bude dále. Naprostý výbuch všeho. Začíná se to hustit, začínáte se prodírat všemi těmi věcmi a chcete více.

Neotřelý styl psaní. Chatové konverzace byly asi to nejlepší na knize a to nemluvím o kamerových záznamech, které byly taky neskutečné. Nemám knize, co vytknout. Nejspíš se k ní ještě vrátím a celé si to dám ještě jednou. Grafická úprava je špičková a ty kresby... wau.

Sapy
17.11.2016 5 z 5

Kniha, která zaujme hned, jak ji vezmete do rukou. Illuminae změní vše, co jste si dosud o knihách mysleli. Mou první otázkou bylo, zda je vůbec možné, aby mě kniha, která nemá žádného vyprávěče a celistvý text, bavila a vtáhla do děje. Ale ona má vypravěče. Má jich desítky a ti všichni vytváří téměř dokonalou mozaiku událostí a krystalizují do nádherného příběhu na pozadí nul a jedniček. Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších knih tohoto roku. Úžasný zážitek.

kalinkacz
15.11.2016 5 z 5

Naprostá scifi exploze, která rozproudí vaši fantazii i smysly! Kniha, která i přes svou formu je psána tak zajímavě a originálně, že vás do sebe vcucne a vyplivne v úplně jiném stavu, než v jakém jste byli na začátku... Za mě obrovské doporučení a jednoduše jedna z nejlepších knih letošního podzimu!