Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145969/bmid_alchymista-CYJ-145969.jpg 4 7363 7363

Príbeh o pastierovi Santiagovi, ktorý cestuje zo španielskej domoviny do egyptských púští, aby našiel poklad pochovaný v pyramídach, očarí svojou jednoduchosťou a múdrosťou. Svieži, inšpiratívny, hlboko ľudský príbeh Santiaga je večným svedectvom o tom, ako sila snov môže meniť svet a aké dôležité je načúvať svojmu srdcu. Lebo nezabúdajte: Tvoje srdce je tam, kde je tvoj poklad.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Ikar (SK)

O Alquimista , 1988

betička
21.03.2020 4 z 5

Spousta hezkých a inspirativních myšlenek.
... Když člověk opravdu něco chce, celý vesmír se spojí, aby svůj sen dokázal uskutečnit ...
... Strach z utrpení je horší, než utrpení samo ...

Kalgrim
16.03.2020 2 z 5

Knížku jsem četl jako povinnou četbu a dost se mi líbila, jediné co bych snad mohl vytknout je nekonečné opakování několika myšlenek, vím, že o tom je ta kniha, ale když to bylo na každé druhé stránce trošku mi to vadilo

marhoul
16.03.2020 5 z 5

Nevím, jak to mají mládežníci dnes, ale za nás se o Alchymistovi mluvilo jako o jakési Bibli mladých. Mnoho krásných myšlenek, některé používám běžně. "Největší tma nastane před úsvitem."

xsvem25
12.03.2020 4 z 5

Některé části hodně dobré, některé slabší. Celkové vyznění o něco menší, než bych od knihy s takovouto pověstí očekával. Vzhledem k malému rozsahu se ale příběh určitě vyplatí přečíst.

Páájinka
09.03.2020 4 z 5

Dobré na zamyšlení.

Abroš
06.03.2020 5 z 5

Krásná kniha s moudrem a poučením na konec.Může se číst pořád a vždy se v ní najde něco nového.Skvělý konec :-)Nic v životě není zadarmo.Ale osobně se mi více líbí Putovanie Ibn Fatumu od Nagíba Mahfúze.

kuceju
27.02.2020 4 z 5

„To my živíme Duši světa, a země, kde žijeme, bude lepší nebo horší podle toho, jací budeme my. A záleží na díle Lásky, protože když milujeme, vždycky si přejeme být lepší než jsme.“

Stejně tak mě má Láska k této knize nutí být lepším člověkem, pokaždé, když ji čtu. Prostá a přece nese důležité poselství, je pohlazením na Duši. Takový Malý Princ v brazilském hávu.

Lizard
25.02.2020 4 z 5

Poprvé jsem tuto knihu četla někdy na střední škole a vzpomínám si, že se mi líbila. Teď jsem se ke knize více než po deseti letech vrátila a opět mě nezklamala. Pohádková kniha s duchovní a filosofickou tématikou o vnímání znameních, které nám pomáhají žít svůj životní příběh... Myslím si, že kdo "hledá", tak v této knize "to své najde" :-)

Padicek
15.02.2020 4 z 5

Kniha se čte skoro sama. Děj pěkně plyne a já osobně jsem až do konce čekal jak to bude s tím pokladem :)

Kllara
02.02.2020 5 z 5

Každý si z této knihy vezme to, co si vzít chce. Za mě rozhodně krásný příběh, který stojí za to ne jen přečíst, ale i zamyslet se nad tím, co se skrývá mezi řádky.

ElizabethB
30.01.2020 4 z 5

Veľmi krásna kniha. Myšlienky v nej má však nijako nedostali, pretože ich všetky poznám a v podstate tak žijem. Ale verím, že pre niekoho, kto sa hľadá, to môže byť prínosné. I tak sa mi kniha dosť páčila.

bashca
29.01.2020 5 z 5

Krasna kniha o zmysle zivota a zivotnej ceste.

IvčaKraťaska
20.01.2020 4 z 5

Jedna z prvních knih, které jsem četla. Příběh zajímavý, ale žádné hlubší poselství jsem si z něho nevzala. Jako pohadku-oddychovku jsem na ni nedávno narazila jako na audioknihu, kterou jsem si pustila k uklízení, proč ne.

Samar
19.01.2020 5 z 5

Pohádka.

Cageyy
09.01.2020 4 z 5

Výborná kniha, kterou jsem četla kdysi dávno a hodně mě ovlivnila????❤️

Knihobolka
06.01.2020 5 z 5

Filozofie je velmi těžký obor, a tak tleskám všem, kteří píšou takové knihy.

Co člověk, to názor...nejlepší život je mnohdy ten, který právě prožíváme.

AnjaBo
04.01.2020 4 z 5

Čteno v angličtině, která ponechává větší prostor k interpretaci Coelhových myšlenek. Krásné.

Jac20
03.01.2020 1 z 5

I bez této knihy jsme všichni vybízeni neustále, abychom byli více žádostiví. Abychom chtěli, snili, toužili, naplňovali tyto vzniklé potřeby. Protože smyslem života je \"být šťastní\", žít \"osobní příběh\". Asi to všichni chceme slyšet někdy.

I tak krátká kniha je překvapivě zdlouhavá. Čte se dobře, ale točí se na pětikoruně dokola. Zbytečná palba \"mouder\", která.. to slovo asi ještě nevymysleli. :D Je to jako číst knihu s názvem: \"Někdy musíš prohrát, aby jsi mohl zvítězit\".

„Duše světa se živí štěstím lidí. Anebo naopak neštěstím, závistí, žárlivostí. Splnit svůj Osobní příběh je jedinou povinností člověka. Vše je jedno. A když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys své přání uskutečnil.“ - Co to jako sakra je..

Některé věci si protiřečí.
Vyberu například: Alchymista říká, že se umí proměnit ve vítr. Když Santiago s tím samým osloví Vítr, ten se diví, že by měl umět něco jako proměnit člověka ve vítr. Takže to Alchymista dělá jinak? Třeba za pomoci vody? :D

Teď budu čekat, jestli mi dojde, proč je někdy kniha zmiňována jako duchovní, či filozofická.

DreamerX9
02.01.2020 5 z 5

Tahle kniha byla cestou a jednou velkou pouští plnou písku moudrosti. Jedna z nejlepších knih od tohoto autora

malagreta
28.12.2019 1 z 5

Nedočetla jsem, absolutně nezaujala, dostane druhou šanci někdy příště.