Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145969/bmid_alchymista-CYJ-145969.jpg 4 7365 7365

Príbeh o pastierovi Santiagovi, ktorý cestuje zo španielskej domoviny do egyptských púští, aby našiel poklad pochovaný v pyramídach, očarí svojou jednoduchosťou a múdrosťou. Svieži, inšpiratívny, hlboko ľudský príbeh Santiaga je večným svedectvom o tom, ako sila snov môže meniť svet a aké dôležité je načúvať svojmu srdcu. Lebo nezabúdajte: Tvoje srdce je tam, kde je tvoj poklad.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Ikar (SK)

O Alquimista , 1988

Jakubac
27.12.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Anetidlo
27.12.2019 1 z 5

Jak bych tuto knihu okomentovala?
Prvně bych chtěla přiznat, že splnila (zpětně) mou knižní výzvu zde na DK. Právě proto jsem ji také dokončila - nemohu říct, že dočetla, jelikož jsem měla k dispozici skvěle namluvenou audioknihu. Ač byla audiokniha nádherná, příběh byl pro mě neatraktivní. Možná bych tuto knihu vůbec nepřečetla, ani bych o ní neuvažovala, kdybych si dala pozor na to, co si půjčuji z knihovny.
Nějak si neholduji v esoterice a ve větách: Celý vesmír se spojí, abys Ty sis mohl splnit sen. Ne, nejsem žádný skeptik, právě naopak. Ale tohle je na mě dost. Ale nebudu tady vypisovat svůj pohled na věc. Pouze jsem chtěla zdůraznit, že tohle opravdu nebylo čtivo pro mě. Což znamená, že byla chyba tuto knihu číst? Upřímně řečeno nevím - kniha mi nic nedala, nevzala. Zanechala mě chladnou, což je dle mého názoru u knih to nejhorší.
Ráda bych se vyjádřila i ke konci. Očekávala jsem alespoň, že ten poklad, za kterým se hlavní hrdina honí a pro který se vzdal všeho, bude něco více hlubokého. A ony to nakonec byly peníze nebo něco na ten způsob.
Člověk se občas snaží najít něco víc ve svém životě. Hledáme nějakou vyšší duchovní sílu. Sama se o tohle zajímám, ale tohle metodické poučování nebylo nic pro mě.

MikulášV
10.12.2019 5 z 5

Skvěle napsaná, čtivá kniha. Používá velmi sugestivní symboliku a jednoduše se čte. Příběh se odehrává v příjemném duchu a i když je hlavní hrdina zrovna v útrapách stále se nad celou knihou nese uvolněná a klidná atmosférá.
Myšlenka plnění životního příběhu je blízká každému. Dělníkovi i generálnímu řediteli a proto je to skvělá kniha pro každého.

Micha-Él
10.12.2019 3 z 5

Motivační příručky a alegorie dvakrát nemusím, ale tohle byla milá knížka. Našla jsem v ní spoustu pěkných myšlenek, krásné poselství a prostředí, v němž se příběh odehrával, se mi také líbilo. Pro mě je plus i v tom, že mě samotnou "nakopla" k uskutečnění Osobního příběhu. 3,5*

mataj
10.12.2019 4 z 5

Hezká knížka plná myšlenek o životě a o tom, jak má člověk naslouchat svému srdci a jít za svým snem. Moc příjemné čtení.

cluci
04.12.2019 4 z 5

Nejspíš nemá smysl číst recenze od ostatních, zaplétáme se zde do dvou protichůdných táborů, a přesto každý máme svůj pohled na danou věc a k tomu se snažíme předčit svůj názor. Knihu bych nehodnotila nijak záporně, kdo bude chtít si své najde, a pro koho je ničím nenaplnitelná, ten bude hlasitě mručet. Určité pasáže jsou jemně přehnané, ale to přesně vystihuje naši představivost a snění. S některými shledáte, že vás potkávají na vaší životní cestě a budete zažívat malé Dejavu. Neodsoudila bych ji, je to kniha, jež se vyskytuje ve čtenářském deníku maturantů. Je to milé čtení a pohádky nám byly čteny od mala. A malé zamyšlení rozhodně neublíží. Obecně nad myšlenkou, že pro to, co opravdu chceme, uděláme co bude v našich silách, jen aby se to naplnilo.
"Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit"

Irsaf
29.11.2019 4 z 5

Další poslouchaná audiokniha... Par pěkných myšlenek a celkem pěkný příběh...

Tms636
21.11.2019 4 z 5

To se dalo, když mi bylo 20.

Kopretina
17.11.2019 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha čtená Markem Ebenem. I když moje životní filozofie to není, pár myšlenek jsem si odnesla:
- Strach z utrpení je horší než utrpení samo.
- Šťastný člověk je ten, kdo má v nitru Boha.
- Každý člověk, i bezvýznamný, hraje hlavní roli v historii světa.
- Dávej pozor, kde se rozpláčeš. Tam je tvé srdce.

Anna27
10.11.2019 3 z 5

Myšlenka a poselství knihy je zajímavé a určitě je to jedna z autorových lepších knih. Jeho knihy jsou často duchovně založené, tady jsem jeho prosazování náboženství do knihy cítila nejméně a bylo to dobře.

Ronnie68
04.11.2019 5 z 5

Na tuto knihu bych nenarazila, nebýt mé kamarádky, která mi ji doporučila ... nevěřila bych, že pod tímto názvem se bude skrývat tak skvělý děj, který mě ihned zaujal ... také doporučuji ... není zas tak silná na přečtení ... ale obsah je nádherný ...

Netopyr07
04.11.2019 5 z 5

Hezký, takřka pohádkový příběh :-) mile filosofické, nutí k zamyšlení. Vřele doporučuji.

sarsevcikova
03.11.2019 1 z 5

Nedokázala jsem se do ní začíst, prokousala jsem se jí, ale nějak víc mě nezaujala.

Ellis03
30.10.2019 5 z 5

Uprime jsem si myslela ze tuhle knihu si asi nikdy neprectu. A před nedávnem mi najednou vyskočila na mysl. A říkám si - proč ne.
Páni. Vážně jsem nečekala, ze to bude plne tak hlubokých myšlenek.
Dobre se četla a zároveň nutila hodně k přemýšlení. Za mě proste paráda.

Booklice
29.10.2019 5 z 5

Alchymista je jedna z mých nejoblíbenějších knih, která se dá číst pořád dokola. Je důmyslně promyšlená a myšlenky, které obsahuje opravdu stojí za zamyšlení. Čte se doslova jedním dechem a děj postupuje neustále ku předu, což způsobuje to, že se člověk ani na chvilku nenudí.

Andi
20.10.2019 5 z 5

Hodnotila jsem jako 5 555. čtenář, to je skvělé číslo.
Jsem unesená, nadšená a víc než spokojená. Knížka mi dodala novou energii do žil. Toto není obyčejná kniha, kterou napsal obyčejný autor, jde o poselství pro mnoho lidí, kteří chtějí naplnit svůj Osobní příběh - dá Vám mnoho - v případě, že jste knihu otevřeli v ten pravý čas.
A pokud nechcete, alespoň si určitě užijete čtení pěkného příběhu.

Angelo
05.10.2019 5 z 5

Před patnácti lety jsem knihu vnímal jen jakýsi hezký příběh. Nyní ve mně zanechává pocit naděje, radosti a pobavení. Každý si tam však najde právě to svoje obdobně jako u Malého prince. Je to typ knihy, kde skutečně záleží v jaké životní fázi se právě nacházíte.
Za sebe hodnotím jako velmi příjemné čtení.

ivana02
05.10.2019 5 z 5

Tento měsíc už druhá klasika, kterou jsem si přečetla a jsem ráda, že i ta se mi líbila, ba přímo jsem jí byla nadšená. To je ten typ knihy, kterou by člověk měl mít doma, třeba si v ní i podtrhávat a vracet si k ní.

Nehorazna
29.09.2019 2 z 5

Po mnohých doporučeních přátel jsem byla z knihy zklamaná. Přehnaně patosu, vzletné vyjadřování ačkoli příběh sám o sobě je kouzelný a vyzněl by tak. Připomíná mi to spíš báji... a to není můj šálek...
Jiná díla od Coelha mám opravdu ráda... :)

rosalee3974
27.09.2019 5 z 5

Mám ráda, když se ke knížkám po letech vracím. Alchymistu jsem začala číst tuším někdy na střední škole a po pár stránkách jsem usoudila, že mu nerozumím a nemá mi co nabídnout. Teď, s odstupem pár let a bohatší o pár příjemných i nepříjemných zkušeností, jsem po knize sáhla znovu. A opět se potvrdila má domněnka, že k některým knihám člověk prostě musí dozrát.