Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145969/bmid_alchymista-CYJ-145969.jpg 4 7365 7365

Príbeh o pastierovi Santiagovi, ktorý cestuje zo španielskej domoviny do egyptských púští, aby našiel poklad pochovaný v pyramídach, očarí svojou jednoduchosťou a múdrosťou. Svieži, inšpiratívny, hlboko ľudský príbeh Santiaga je večným svedectvom o tom, ako sila snov môže meniť svet a aké dôležité je načúvať svojmu srdcu. Lebo nezabúdajte: Tvoje srdce je tam, kde je tvoj poklad.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Ikar (SK)

O Alquimista , 1988

MOu598
04.09.2019 4 z 5

Přečetla jsem se zájmem. Ne vše jsem chápala, jako by tam bylo něco, co se přečíst nedá. Snad příště.
Citát:
"Když člověk opravdu něco chce, celý svět se spojí, aby svůj sen dokázal uskutečnit."

puuha
04.09.2019 5 z 5

Knihu bych přirovnala k Malému princi. Záleží v jakém rozpoložení a v jaké fázi života knihu čtete. Pokaždé v ní najdu něco, co jsem se si minule neuvědomila. A navíc má moc pěkný příběh.

7944
30.08.2019 5 z 5

Alchymista od Paula Coela. Má myšlenku. Zeptám se, co je to vesmír. Ne vážně, co je to? Knihu posuďte sami.

Domka901
29.08.2019 3 z 5

Asi jsem (pod vlivem všech kladných komentářů recenzí) čekala víc... Pro mě je Alchymista jen hezkým příběhem, nic hlubšího v něm bohužel nevidím...

Taralcielle
28.08.2019 4 z 5

Kniha o hledání snu. Jedna z nejlepších od Coelha. Záleží hodně na tom, v jakém věku jí čtenář čte, jaké má osobní zkušenosti a problémy, ale přijde mi, že se každý v mladém pastýři tak trochu vidí. Má to velkou a hlubokou myšlenku.

danielpernik
27.08.2019 5 z 5

Na knihy podobného rázu bude prostě padat kontroverze. Záleží na tom, v jakém životním období po nich čtenář sáhne. Mě přišla vhod a to nejen proto, že mám podobné typy knih moc rád.

Aan
26.08.2019 1 z 5

Seskupení moudrostí a rad do života. Literárně to pro mě nemá žádnou hodnotu.

Sandalkar
26.08.2019 4 z 5

Mnoho nádherných mouder a střípků v příběhu jednoho pastýře. Snad každý si najde kousek svého života nebo alespoň radu, kterou by mohl ve svém životě použít. Místy je toho ale možná moc, autor nás čtenáře nenechá vydechnout a plně zavnímat poselství, které nám chce předat. Přesto jedna z knih, o které člověk dlouho přemýšlí.

klimovar
16.08.2019 2 z 5

Po knížce jsem sáhla, protože jsem ji znala podle přebalu, jednu dobu se o ní dost mluvilo. Pro někoho (v určité životní situaci) kdo hledá v něčem útěchu/smysl, to může být inspirativní knížka. Je doslova NACPANÁ životními moudry. Na běžné přečtení až moc. Když se mě knížka snaží v každé druhé větě použit o smyslu života, připadá mi to přehnaně naléhavé až vtíravé. Skoro jsem měla pocit, že čtu "motivační" knihu. Asi po 100 stranách jsem ztratila chuť číst. Přemohla jsem se, ale vůbec už mě nezajímalo, co že je ten poklad.

jana277
13.08.2019 2 z 5

Knihu som si po rokoch opäť prečítala, pretože som si nevedela vybaviť dej. Dá sa v nej nájsť dáke múdro, ale veľmi ma neoslovila. Asi preto som si ju nepamätala.

Annyel
12.08.2019 5 z 5

Ovlivnila mě. Nadčasová, hluboká, kouzelná kniha o Pastýři ovcí a hledání snu.

Usire
12.08.2019 odpad!

Tato kniha je odpad s velkým mediálním haló. Klišé se střídají s hloupými postavami a kdyby hlavní hrdina umřel někde v poušti, tak bych z toho příběhu měl možná i lepší pocit.

NikNik
04.08.2019 5 z 5

neuvěřitelný příběh s hlubokými myšlenkami

Velekněžka
01.08.2019 5 z 5

To, že něco nevidíme či nechápeme, není důvodem k popření. Odmítnout Coelhova Alchymistu, znamená odmítnout vlastní srdce...

Dada077
25.07.2019 5 z 5

možno by bolo dobré uvedomiť si, že coelho neponúka thrillery, návody, ba ani cestu vám neponúkne ... ale snáď hľadanie áno. A ak dávate dobrý pozor, nájdete trebárs toto:
"Keď sa každý deň stretávate s tými istými ľuďmi, títo ľudia sa napokon stanú súčasťou vášho života. A keď sú už súčasťou vášho života, pomaly začnú chcieť meniť naše životy. A ak sa nesprávame podľa ich očakávaní, nahnevajú sa na nás. Lebo všetci majú jasnú predstavu o tom, ako by mali žiť iní. Pritom im vôbec neprekáža, že nevedia, ako by mali žiť oni sami. "
"Som ako všetci ostatní, vidím svet taký aký by som si ho želal mať, nie taký, aký v skutočnosti je."

yuria7037
21.07.2019 1 z 5

Proč mám dojem, že mám po tomhle úplně vymytej mozek?!
Jinak je mi docela líto, že mi knížka nesedla :(

maky11
19.07.2019 5 z 5

Hluboká kniha zanechávající na člověku svůj jasný podpis.

SydBarrett
14.07.2019 odpad!

O panu Coelhovi jsem toho mnoho slyšel a všichni mi ho sveřepě doporučovali. Nemůžu říct, že by mi to tím neznechutili už předem, ale že by to bylo až takhle pošahané? Tedy jako bylo to čtivé, krátké a se vcelku fajn příběhem (dejme tomu).
Ta autorova filosofie mi ale přišla neuvěřitelně naivní (že by se to dalo srovnávat s Malým princem!!!) a zmatená. Dobře, zmatenost z toho čišela možná pouze pro mě, ale už jen ta věta (která se tu neustále omílá dokola) „Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit" je tak neuvěřitelně hloupá!
On absolutně nepřipouští možnost, že některé věci prostě nejdou ani kdybyste se na hlavu postavili a točili se jako vývrtka!
Jak to někomu může proboha připadat úžasné? Promiňte, ale tohle opravdu není knížka pro mě.
Mimochodem kdybych tohle všechno vynechal, tak postavy nebyly vůbec propracované a hlavní hrdina mě neuvěřitelně štval. Opravdu nemůžu dát lepší hodnocení.

Zmeska01
11.07.2019 5 z 5

Nikdy nezklame. Určitě patří právem do povinné četby na školách, protože se čte sama a děj není předvídatelná klasika. Za sebe můžu doporučit.

1mikeF
09.07.2019 4 z 5

Něco jiného, než jsem čekal. Něco jiného, než jsou ostatní knihy. To ale není špatně. Hodně jsem zvažoval o plném počtu hvězd, ale ještě si to musím přečíst jednou, abych se rozhodl. Je to něco mezi lepším průměrem a nekompromisně plný počtem bodů.