Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145969/bmid_alchymista-CYJ-145969.jpg 4 7368 7368

Príbeh o pastierovi Santiagovi, ktorý cestuje zo španielskej domoviny do egyptských púští, aby našiel poklad pochovaný v pyramídach, očarí svojou jednoduchosťou a múdrosťou. Svieži, inšpiratívny, hlboko ľudský príbeh Santiaga je večným svedectvom o tom, ako sila snov môže meniť svet a aké dôležité je načúvať svojmu srdcu. Lebo nezabúdajte: Tvoje srdce je tam, kde je tvoj poklad.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Ikar (SK)

O Alquimista , 1988

Bórborka
02.07.2019 3 z 5

Kniha, která nese hluboké myšlenky, ale předává je násilnou formou, přímo je čtenáři předhazuje a nenechává ho hledat mezi řádky, nenechává ho nad tím přemýšlet. Vše, co kniha chce sdělit, má v sobě napsané.
Kniha se čte rychle a snadno, ale osobně bych tam ráda ty myšlenky ocenila schované pod rouškou metafor.

zdenaR
02.07.2019 5 z 5

Moje první kniha od autora, příjemné a zajímavé čtení.
Myslím, že nejde o to, jak ji kdo pochopí, ale o výsledný pocit - něco jako u Malého prince.
Já jsem si tam tu životní moudrost a obohacující myšlenky našla.
Určitě se ke knize zase vrátím (jako se vracím k Malému princi), protože teprve při opakovaném čtení objevuji mnohé, co jsem si před tím neuvědomila nebo nedomyslela.
Také záleží, v jaké životní etapě člověk knihu tohoto typu čte.

jprst
27.06.2019 4 z 5

Knihu jsem četl poprvé zhruba před 20 lety a příliš mne nezaujala. Po letech jsem zkusil ji přečíst znovu a výsledek? Úplně jiný pocit a pohled, rozhodně se nedá číst rychle a nutí člověka se více nad přečteným zamýšlet. Je to prostě kniha, ke které člověk musí dospět a dozrát, pak ji teprve skutečně ocení.

elotriel
26.06.2019 5 z 5

Moje první kniha od Coelheho - vlídné čtení, plné moudrosti...Určitě si přečtu i další.

Azala
19.06.2019 5 z 5

Knihu by se mel precist kazdy, kdo o necem pochybuje, neveri v sama v sebe...

Haloon
17.06.2019 5 z 5

Jednoduchý děj skrývající hluboké myšlenky o životě, lidském naplnění a štěstí.
O tom, jak je důležité vytrvat na své životní pouti, o zdánlivém štěstí v přežívání, jež nás odrazuje od našeho skutečného cíle, či jen o tom, že to co hledáme máme často přímo před očima.

markulka
06.06.2019 3 z 5

Určitě souhlasím s tím, že v knize se skrývají hluboké myšlenky. Bohužel mi dělalo problém se do příběhu Santiaga naplno ponořit.

Sacarossa
28.05.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Coelho mi neskutečně sedl a já si z této knihy odnesla mnoho. Četla jsem ji 2x a ještě někdy se do ní určitě podívám. Velmi doporučuji.

vasekv499
23.05.2019 1 z 5

Povrchní předstírání hlubokých myšlenek.

sola_lupa
22.05.2019 3 z 5

Tuto knihu musím hodnotit zvlášť za příběh a zvlášť za "poselství". Příběh byl dobrodružný, čtivý, fajn, dosti pozitivní, takže člověku zvedne náladu, když se cítí mizerně. Za to 5 hvězd bez debat.
Za "poselství", které jsem si tam bohužel musela představovat, protože o něm všichni mluví a vychvalují ho do nebes a já ho proto nemohla dostat z hlavy, dávám hvězdičky pouze dvě. Protože v tomto ohledu je to děsná hloupost, sluníčkářství největšího kalibru,...
Omlouvám se za ty výrazy, se kterými někteří určitě nebudou souhlasit, zkrátka tato kniha na mě tak zapůsobila. Nejspíš je to tím, že jsem došla do bodu, kdy je lepší jednat a pokazit věci po svém, pak je i napravit, pokud je třeba... Než sedět, semtam něco udělat, aby se neřeklo a doufat, že vesmír mě navede na tu správnou cestu, kde je na konci duhy poklad.
Z důvodů všech výše zmíněných dávám tři hvězdy.

mi-380
21.05.2019 3 z 5

Pohádkové dobrodružství plné velkých plánů, nesplnitelných snů (které se za určitých okolností přesto splní), a hlavně – naslouchání řeči srdce. Je tam pointa, jsou tam zajímavé postřehy i příběhy, ale četba i výsledek mi trochu připomíná dort Pejska a Kočičky.
55 % (v tuto chvíli obrovské množství hodnotících – 5379 generuje průměr 78 %).

Santiago už jel dvě a půl hodiny pouští a snažil se pozorně naslouchat svému srdci. Neboť ono mu mělo odhalit přesné místo, kde je ukrytý poklad.
„Tam, kde bude tvůj poklad, bude i tvé srdce,” řekl Alchymista. Santiagovo srdce však mluvilo o něčem jiném. S hrdostí vyprávělo o pastýři, který opustil své ovce a šel za snem, který se mu zdál po dvě noci. Vyprávělo o Osobním příběhu a o mnoha mužích, kteří učinili totéž a vydali se hledat daleké země...

P.S. Pozor, malý spoiler – všechny ty úžasné sny a velké plány se týkaly rabování pokladů v egyptských pyramidách:-(.

Lucuschka
09.05.2019 3 z 5

Zajímavá kniha, která nutí člověka přemýšlet nad cestou, kterou se ubírá a je-li to ta správná...

yaoiyuri
30.04.2019 3 z 5

Takový milý, nenáročný příběh, pár „hlubokých“ myšlenek, konec mě dostal (kdo by řekl, že alchymisté dokáží takhle vytrolit), ale to je asi tak všechno. Jak kdosi kdesi řekl/napsal „v hloubce tohoto textu by se utopila leda tak veš.“ Podle reakcí dost přeceňovaná kniha.

Lakyuzcte
26.04.2019 5 z 5

Strašně krásná knížka moc hezký pohled na svět a je z ní cítit hodně moudra a uvědomění do života, každému mohu doporučit je to hodně k zamyšlení a každý by se nad touto knížkou měl pozastavit a vstřebat všechnu tu moudrost ať už je to podle skutečného příběhu nebo ne má hodně co do sebe a mohu potvrdit že z toho příběhu hodně čerpám do života. :)

Dřiša
26.04.2019

Zajímavý příběh, přečtený za jedno odpoledne.

Sajmonik
11.04.2019 5 z 5

Jedna z mych nejoblibenejsich knih. Poprve jsem ji cetla na stredni k maturite a nikdy bych nerekla, ze si ji tolik zamiluju.

greyw9278
11.04.2019 1 z 5

Je to pohled na svět a o pohledu na svět. Nevěděl jsem, že to je tato kategorie knih. Ten kdo se v „této" filozofii hledá tak ohodnotí kladně, ale beru to tak že: "všude dobře, doma nejlépe" a jsem tu abych žil, na to opravdu nemusím číst tuto kravinu. Pustím si Michala Tučného - Abych tu žil, což je mnohem lepší ekvivalent, který mě hodí do příjemné pohody, a nemusím na to číst toto. Bohužel nemůžu doporučit.

Dovahkiin
10.04.2019 5 z 5

Čakal som nudný román typu Rosamunde Piltcherovej... Kniha bola super, po otvorení som ju prečítal za jedno poobedie, veľmi ma prekvapila. Hlavný hrdina žil svoj spokojný život v komfortnej zóne, mal všetko čo potreboval, aj istý vzťah. Jeden deň mu zmenil život. Čakal ho zaujímavý životný príbeh, kde musel prísť o všetko, aby všetko našiel.

verindela1
07.04.2019 3 z 5

V této knize si každý najde své. Příběh je zajímavý a je v něm spoustu myšlenek. Hlavní je jít si za svým cílem. Je na každém, aby si zhodnotil, zda mu kniha něco přinese nebo ne. Rozhodně se čte rychle, takže stojí za přečtení.

Stilgar
06.04.2019 2 z 5

Přeceňovaný brak. Všechna poselství jsou jen povrchní myšlenky moderních západních duchovních. Plusem je příběh, na tak krátkou knihu velmi rozsáhlý a barvitý.