Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145969/bmid_alchymista-CYJ-145969.jpg 4 7368 7368

Príbeh o pastierovi Santiagovi, ktorý cestuje zo španielskej domoviny do egyptských púští, aby našiel poklad pochovaný v pyramídach, očarí svojou jednoduchosťou a múdrosťou. Svieži, inšpiratívny, hlboko ľudský príbeh Santiaga je večným svedectvom o tom, ako sila snov môže meniť svet a aké dôležité je načúvať svojmu srdcu. Lebo nezabúdajte: Tvoje srdce je tam, kde je tvoj poklad.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Ikar (SK)

O Alquimista , 1988

Stanas513
02.04.2019 5 z 5

Krásné čtení. Trochu mi připomíná Diamantová pole od Conwella nebo příběhy Oga Mandina. Určitě se člověk má nad čím zamyslet.
"Když si něco přeješ, celý Vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit."

Ivan F
23.03.2019 2 z 5

Je tomu už pekných pár rokov, čo som prečítal knihu Veronika sa rozhodla zomrieť. Nebolo to zlé čítanie, ale ani dobré, vzhľadom na kategóriu knihy, niekde uprostred. Záver bol taký, že Coelho ma svojou tvorbou nezaujal. Teraz po viac ako jednej dekáde som sa dostal k Alchymistovi. Neskutočné rozčarovanie. Jednoduchý príbeh utopený v rádoby múdrostiach. Príbeh nie je ani svieži, ani inšpiratívny, ani hlboko ľudský, ani neviem ako ešte ho ľudia, kritici a predajcovia opisujú - vo všetkom je menej než priemerný. Ak by autor knihu neštylizoval (ako aj sám seba) do polohy, toto je dielo vycibreného vkusu (a čitatelia mu to očividne žerú), bolo by to lepšie a kniha by si zaslúžila väčšie ohodnotenie. Takto sa v podobných dielach stráca - približuje sa k priemeru, ale nedosahuje ho. Celkové vyznenie je banálne. Paulo, každý si zaslúži druhú šancu. U mňa si dostal dve, obidve premrhané. Precenený spisovateľ - to je tam, kde si zaslúžiš byť. Nie je hviezda, ako hviezda.

Krisařka
21.03.2019 3 z 5

Není to úplně můj šálek kávy přitom cenná kniha k zamyšlení.

ladna
19.03.2019 5 z 5

Alchymista je kniha k zamyšlení, a to vyšla už v roce 1993? Přímo k neuvěření. V podstatě vystihuje knihy o pozitivnim myšlení, kterých je dnes nepřeberné množství a to na jednoduchém pohádkovém příběhu....to je kniha, ke které se můžete vracet. Já tedy určitě.

Kathii
15.03.2019 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih! :)

DVDRadL
11.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha od skvělého autora, stejně jako většina jeho knih. Poutavý příběh, obsah hodný k zamyšlení. Poučná slova, moudra, rady.
Jedna z mých prvních knih sebepoznání, která mě nasměrovala na mou cestu.
Rozhodně doporučuji.

Petra186
09.03.2019 5 z 5

Kniha na zamyšlení, velmi zajímavá, donutí člověka se zamyslet nad svým životem/snem.

Elen telemna
17.02.2019 5 z 5

Kniha Alchymista je velice neobvyklá kniha a pro mne má nenahraditelný význam. Ptáte se proč?
Občas se v životě stane, že kolem něčeho chodíte dlouhou dobu, ale za žádnou cenu si dané věci nejste schopni všimnout. Každý někdy zažil nějaké problémy či starosti, které nebyl s to vyřešit a zdály se mu nepřekonatelné. A potom se to najednou stane. Řešení se vám objeví přímo před očima a vy si uvědomíte, že nebýt vašeho zaslepení, věděli byste to už dávno.
Při čtení Alchymisty jsem se cítila naprosto stejně. Zprvu jsem si neuvědomovala, co se děje, ale poté se příběh začínal tak nějak proplétat s mým osobním životem, vše začalo souviset a dávat smysl a já si začínala myšlenku celé knihy uvědomovat stále víc a víc.
Díky Alchymistovi se mi otevřely oči. Díky němu jsem nalezla naději, že můj Osobní příběh není úplně ztracený. A díky němu jsem se přiblížila k pravému smyslu života. Nemusím být slepá, jako většina ostatních. Stačí sledovat znamení a věřit!

kytarka
16.02.2019 5 z 5

Santiagovi se zdál dvakrát po sobě stejný sen. Našel poklad u pyramid. A tak se rozhodl, že ho najde.
Myslím si, že tohle je přesně ten tip knihy, který vám po každém přečtení dá něco jiného, dá vám zase o kousek více. Příběh je to o poznání sebe samém v podobě pohádky. Dost mi to připomínalo malého prince. Velmi zajímavé čtení s krásnými větami...

ronave
12.02.2019 2 z 5

Kniha byla zajímavá a hezky se četla, ale celkové mě nijak nenadchla.

"Zdálo se jakoby celý svět znehybněl, protože ztichla chlapcova duše. Nebyla tu ani ta bolest, ani utrpení, ani zklamání: jen prázdný pohled ze dveří hospůdky a nesmírná touha zemřít, aby v tom okamžiku všechno nadobro skončilo."

pavel8645
11.02.2019

Cesta za snem. Nádherná a čtivá knížka plná spousty myšlenek a moudrosti. Některé pasáže mi nedaly pokračovat dál a musel jsem se k nim vracet opakovaně a pak o nich chvíli přemýšlet. Kdo ji přečte bez přemýšlení, tomu možná nic nedá.

tredek
06.02.2019 3 z 5

Kniha se čte dobře a velice rychle. Je napínavá, a chcete vědět jak to skončí. Spusta zajímavých myšlenek, nadruhou stranu jsem od ní čekala mnohem víc.

Pog
04.02.2019 4 z 5

Dílo je nabité spoustou úvah (nejen) o životě, které mě vlastně provází doposud. Ať už sedím ve škole nebo jedu autobusem plným lidí...
Na druhou stranu... Ten příběh byl hrozně jednoduchý...

Lenka83lm
02.02.2019 5 z 5

Alchymistu si buď zamilujete alebo odsúdite hneď po prvých stránkach. Samotný príbeh mladého pastiera oviec o hľadaní svojho Osobného príbehu, o nevzdávaní sa svojho sna je doplnený o myšlienky a úvahy, nad ktorými človek po prečítaní knihy ešte dlho rozmýšľa. Za mňa skvelá a naozaj inšpirujúca kniha.

lukas9608
01.02.2019 3 z 5

Byl jsem nalákán doporučeními, o jak úžasnou, div život neměnící, knihu se jedná. Filosoficky laděný příběh putujícího pastýře. Mě osobně kniha nijak neuchvátila, nudná ale také nebyla. V budoucnu jí dám určitě ještě šanci.

JulianaH.
30.01.2019 odpad!

Za mě brak. Rádoby hlubokomyslný, ale ve skutečnosti banální. Kolikrát jsem kroutila hlavou a přemýšlela jsem nad tím, jestli to autor myslí vážně: vždyť je to kříženec mezi horoskopem a stupidní pohádkou o hledání pokladu. Nikdo ze sebe přece nemůže sypat školková moudra s vážnou tváří; nebo ano?

Zkusila jsem číst jen ze zvědavosti (a abych si odpočinula o zkouškovém), když jsem Alchymistu zahlédla ve školní knihovně. Usoudila jsem, že by bylo dobré zjistit, o čem ten opěvovaný Brazilec vlastně píše. Víckrát už takovou chybu neudělám. Coelho u mě skončil, sotva začal, a být kniha moje, putovala by do sběru.

HannyC
26.01.2019 5 z 5

Neuchopitené pochopitelno popsané očima muže, který víc tuší než ví, a přesto píše míň než by měl ...

michaela2338
23.01.2019 5 z 5

Vrátila jsem se k této knize s odstupem několika let a oslovila mě ještě více než tehdy. Osobně ji považuji za jeho nejzásadnější a nejlepší knihu.

Dolina
23.01.2019 3 z 5

Vlastně se mi to docela líbilo i přes počáteční skepsi. Občas na mě ale některá rádoby filosofická moudra působila příliš prvoplánově, jakoby na sílu naroubovaná do příběhu.

Momana
20.01.2019 5 z 5

Musela jsem si tuto knihu přečíst dvakrát, abych pořádně pochopila, co se mi snaží říct. Je plná životních mouder, které, přesto, že je nemusím praktikovat, je třeba znát, aby případně pomohly při rozhodování se nad důležitými věcmi. Kniha mi nepřišla tak „ezoterická“, tak se říká, naopak mi její poslání přijde dost reálné a pravdivé a myslím si, že je třeba si na něj párkrát za život vzpomenout. Co se týče slohové stránky, četla se mi moc dobře a plynně, přesto se ale nedá číst moc rychle, pokud chceme pochopit „co chce autor říci“. Doporučila bych ji asi všem lidem, protože přesto, že neukazuje jedinou správou cestu, ukazuje minimálně jednu z možných správných cest.