Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145969/bmid_alchymista-CYJ-145969.jpg 4 7370 7370

Príbeh o pastierovi Santiagovi, ktorý cestuje zo španielskej domoviny do egyptských púští, aby našiel poklad pochovaný v pyramídach, očarí svojou jednoduchosťou a múdrosťou. Svieži, inšpiratívny, hlboko ľudský príbeh Santiaga je večným svedectvom o tom, ako sila snov môže meniť svet a aké dôležité je načúvať svojmu srdcu. Lebo nezabúdajte: Tvoje srdce je tam, kde je tvoj poklad.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Ikar (SK)

O Alquimista , 1988

Eszminka
26.10.2018 3 z 5

Krásný příběh životní cesty, poznání toho, co má smysl, pravá láska a osobní příběh, který je pokladem přinášejícím štěstí. Zapomeňme na předsudky společnosti, každý jsme jedinečný a proto máme každý jinou životní pouť. Přirovnání lásky mezi pouští a sokolem se mi obzvlášť líbilo.

Blue
24.10.2018 2 z 5

Podle věhlasu knihy a podle reakcí kolegů na tomto webu soudím, že se svým kritickým názorem budu spíše v menšině, takže to nebudu příliš rozvíjet a zeptám se pouze kacířsky: je to vůbec literatura?

marhoul
21.10.2018 5 z 5

Kniha mě "zastihla" v období, když jsem cítila potřebu zvolnit a popřemýšlet si nad životem. Pohladila mě po duši a vždycky, když ji někde vidím, usmívám se. Je to taková Bible pro mladé.

Natyna3
18.10.2018 5 z 5

Mě osobně kniha velmi bavila a zpříjemnila mi cestu těžkým začátkem mojí nové životní etapy. Zkrátka mě přenesla do krásného světa a za to jsem moc ráda. ❤️

Ailee
15.10.2018 1 z 5

Chtěla jsem zkusit něco nového, ale bohužel jsem se těžce netrefila. Tahle kniha mi vůbec nic neřekla. Nemluvě o tom, že je v rozporu s mou vlastní filozofií. Možná, že knihy, které čtu obvykle jsou mnohem více "bezduché", ale aspoň mě baví. A to je to, co u nich hledám. Ale pokud někdo chce hloubat nad tajy vesmíru a lásky? Proč ne?

Mirek4
13.10.2018

Můj názor je, že pokud hledáte knihu, například v seznamu maturitní četby jako já, nad kterou se můžete zamyslet, ve smyslu duševního rozvoje, je pro vás tahle jako dělaná.

Alžbjeta
23.09.2018 5 z 5

Milá kniha.

ferda16
20.09.2018 5 z 5

Překrásné, troufnu si napsat, filosofické dílko. Trošku podobné způsobu , kterým je napsán Malý princ.
Myslím si, že tuto knížku můžete číst stále, s odstupem času, dokola a v každém věku z ní dokážete získat víc a víc nebo jiný pohled na věc.

Já už ji četla 3x. Podruhé jsem si tužkou podtrhávala řádky, které mě zaujaly. Mám v úmyslu se k ní znovu vrátit. Určitě mě zaujmou zase jiné věty nebo pasáže. To poznám podle svých poznámek, jak mě v knížce kdy a co zasáhlo. Je to neuvěřitelně hluboký, i když na první pohled možná obyčejný příběh.....

Marluksa
20.09.2018 5 z 5

Vskutku zajímavé dílo. Příběh sám o sobě mi přijde maličko naivní, ale styl a spousta nádherných slov, vět a odstavců mě doslova pohltil. ❤️ Pohled na život v pojetí Coelha je krásný a plnohodnotný. Konzum prostě ztrácí význam. Kdo umí "číst mezi řádky" si knihu zcela jistě vychutná.

veamertl
19.09.2018 5 z 5

Moje bible..Napsala jsem si do ní kdysi věnování, ať je mi světlem, až půjdu tmou a prozářil mi celé dlouhé roky. Věta, když si něco přeješ, celý svět se spojí, aby ti pomohl, byla mou mantrou. Zcela iracionálně jsem si pak nepřišla tak sama:) Pokaždé když jsem ji otevřela, našla jsem tam nový rozměr. Ale dost možná jsem ho tam pokaždé jen chtěla vidět, nebo ho našla v sobě. Třeba "vše je jedno", jsem si dlouho interpretovala tak, že je to vlastně šumák, netřeba se stresovat, nějak to dopadne a to pro mou, medicínou přestresovanou duši, byla taková útěcha. Až jednou mě napadlo, že ono je to spíš myšleno, že vše z jednoho vychází a do samého se vrací. A to se mi možná líbí ještě víc. Jednak k tomu jako doktor mám vztah, protože jsme energie, jsme, jsme a nejsme a ona se podle mě neztratí, ona se jen vrtne, mrška, jinam:) A druhak tomu s dětmi taky volně říkáme, pošli dobro dál, co vyšleš, vrátí se. Bordel v pokoji, matka naštvaná, blbě vyřešenej DÚ, protože blbě radila, naštvaná pančelka..a furt dokola:)

EmiClare
18.09.2018 5 z 5

Knížka pro hledače nikoliv literární dokonalosti, ale TÉ Krásy.

Maaarci
18.09.2018 3 z 5

No nevím.... každý říká jak je to super knížka, ale me to teda moc nebavilo.

kristyna3
12.09.2018 5 z 5

Knihu jsem tedy četla asi před rokem a půl, ale pořád si ji živě pamatuji. Nádherný děj, úžasný styl psaní a hlavně to ponaučení! Vřele doporučuji, není možné, aby se vám Alchymista nelíbil! :)

Janniska
09.09.2018 4 z 5

Knihu jsem četla už podruhé,letos po letech do čtenářské výzvy a moc ráda jsem se k ní vrátila.

Dixinka
08.09.2018 5 z 5

Nádherný příběh. Jednoduchý, s velkou duševní a životní hloubkou. Úžasné čtení na jedno odpoledne.

loskatos
05.09.2018 2 z 5

Kdysi jsem se pokoušel do Coelha začíst. I přesto, že jsem žádnou jeho knihu (asi 3) nedočetl do konce, tahle se mi z těch 3 líbila nejvíc. Ale stejně jsem ji nedočetl :-)

sarka45
02.09.2018 5 z 5

Nádherný filosofický příběh. Něco na způsob Malého prince. Můžete to poslouchat jako kouzelný pohádkový příběh nebo se můžete do příběhu ponořit a vnímat jeho filosofickou hloubku. Kniha, ke které se určitě budu vracet.

frantisek8863
27.08.2018 2 z 5

Jelikož je kniha vysoce hodnocena, pro mě osobně byla kniha zklamáním. Vláčná a dlouhá pohádka, která mi nic nedala, ale ani nic nevzala.

MilDuch
22.08.2018 5 z 5

Mozna mi usel hlubsi presah, ktery neumim popsat. Co jsem ale diky tehle krasny knizce pochopil je, ze nekdy mame to nejkrasnejsi nadosah ruky a neni treba hledat siroko daleko.
Cteno v Norsku, tak daleko od te, do ktere jsem se zamiloval.

MisaK81
22.08.2018 4 z 5

Hezká kniha, ani jsem to nečekala. Tak nějak jsem se jí dlouho vyhýbala, až letošní výzva mě k ní konečně přivedla. Měla jsem strach, že to bude těžké filozofické čtení, nic nebylo dál pravdě. Je to krásný příběh protkaný zajímavými myšlenkami, který přečtete jedním dechem.