Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159643/bmid_alchymista-wRQ-159643.jpg 4 7456 7456

Román Alchymista – největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

Alquimista, 1988

Veverka94
10.04.2018 4 z 5

Skvělé čtení.

SabioneGranger
27.03.2018 3 z 5

Na knížku jsem se strašně těšila, že si na chvilku odpočnu od vražd a jiných masakrů. Ovšem asi to není nic pro mě. Pohádka je to sice pěkná, podoba Malého prince je znatelná (který je tolik lepší), obsahuje hodně hezkých myšlenek. Ale na bestseller roku je to pro mě málo. Při cestě za svým snem si teda představuju daleko víc dobrodružství.

predseda4u
25.03.2018 5 z 5

Opravdu hodně připomíná Malého prince. Není urážkou, že je "jednoduchoučká", "sluníčkovská"... Ono je potřeba také si občas přečíst něco optimistického, naplněného pozitivismem. Kratičká novela, kterou "zhltnete jedním srkem".

xxtom
22.03.2018 2 z 5

Příběh pasáčka ovcí o putování za jeho snem. Nevím jestli jsem zrovna nebyl na takovouto knihu naladěný, ale opravdu mě nebavila.

freejazz
17.03.2018 4 z 5

keby Coelho nenapísal nič iné, toto by stačilo. žiadna iná jeho kniha ma neoslovila a nedokázal som sa do nej začítať. toto bola príjemná rozprávka s poučnými zastaveniami, ale nijako ma neurazila. jednoducho vydarená vec.

dendishek
16.03.2018 4 z 5

V knize jsem nehledala osobní motivaci, esoteriku, neznámé vědění ani nic podobného. Je to prostá kniha, a chtěla jsem si ji přečíst. Příběh se mi líbil, usínalo se mi po něm dobře. Věděla jsem, že poutník dosáhne svého osobního příběhu, o tom pointa knihy nebyla. Byla ale o tom, jak ho dosáhne. A bavilo mě to. Nikdy takhle o našem světě nesmýšlím, a myslím si, že to už ani nejde. Svět je natolik přemodernizovaný, že jakýkoliv pokus o "magický" pohled nás přivede tak akorát do blázince. Je ale fajn o tom přemýšlet a představovat si, že třeba někde takový alchymista opravdu existuje.

Leeonteena
14.03.2018 4 z 5

Hezký příběh o tom jak i obyčejný člověk může zažít neobyčejné věci, když naslouchá svému srdci a nechá se vést svým Osobním příběhem. Knížka je plná mouder a protkaná známými citáty. Jak už zde bylo zmíněno, podobá se Malému princi. Princ se mi ale přeci jen líbil víc :-)

Jirinamac
14.03.2018 2 z 5

Sice je to oblíbený spisovatel, ale já mu asi nikdy úplně na chuť nepřijdu. Ani Alchymista mi nedojal

AKul
12.03.2018 2 z 5

Kniha má asi především skvělý marketing. :-) Mně osobně přišla banální. Na druhou stranu pointa je sice jednoduchá, ale velmi silná.

Uroborus
11.03.2018 3 z 5

Očakával som od tejto knihy viac, snáď preto aké haló sa svojho času okolo nej robilo. Pekných a poučných príbehov som už načítal...

MrKrahujec
10.03.2018 3 z 5

Sice poněkud méně nejapné, než je zvykem, ale hlavní zásluhu má asi stejně ta inspirace v pohádkách Tisíce a jedné noci (a potažmo i v českých lidových, které ale asi mají stejný kořen - viz pohádka "Poklad na mostě")

vmatusko
01.03.2018 3 z 5

Príbeh Santiaga, ktorý si vysníval že nájde poklad. Síce cestoval až do Egypta - tam ho nenašiel - našiel ho doma. Na to aby ho však našiel musel sa veľa naučiť - pochopiť zákony života, vidieť pyramídy, stretnúť Fatimu, Alchymistu,...
Túto knihu by som zaradil medzi oddychové - čítal som ju hlavne preto, že sa o nej dosť rozprávalo.

Nomia
26.02.2018 2 z 5

Nebavilo, nelíbilo a tím končím svá setkání s Paulo Coelhem.

Iki1
21.02.2018 3 z 5

Při čtení se mi v mysli po pár stránkách objevil Malý princ. Podobná poetika, náhled na svět kolem nás, naučení pro čtenáře. Kniha je hodně sluníčkářským příběhem, který má čtenáře především vychovat a duchovně vést. Doplněna je nádhernými ilustracemi Jamese Noela Smitha.

Chesterton
31.01.2018 1 z 5

Poslouchala jsem audio, abych věděla, proč je autor tak populární. Předešlu, že toto není úplně můj talíř polévky:)) Nicméně jako pohádka před spaním, u které se nemusí přemýšlet, mi Alchymista vůbec nevadil! Nakonec ani zajímavé až inspirativní myšlenky se mi úplně nepříčily:)) Ani nemohu říct, že bych měla z knihy "špatný pocit", ten jsem měla z audia "U řeky Piedra jsem usedla . . "
Určitě nejsem úplně objektivní, už kvůli audiu, ale souhlasím s napsaným níže - někdy příliš naivní až přehnané, na pomezí vymývání mozků . . . . .ďakujem, já si neprosím:))
Teron to též píše pěkně:))

Ondra086
28.01.2018 5 z 5

U téhle knihy podle mě ani moc nešlo o to, jestli to pochopíte ale o to jaký z ní máte pocit. Já jsem z ní rozhodně dobrý pocit měl a rozhodně se k ní jednou vrátím.
Doporučuji..

ThrisaManx
25.01.2018 2 z 5

Mně se ta knížka příliš nelíbila. Jasně, příběh byl velice zajímavý, tak nějak mile pohádkový a obsahoval spoustu zajímavých myšlenek. Zároveň ale obsahuje také spoustu přehnaných výžblebtů, které mi mnohdy připadaly jako na způsob vymývání mozků. Někomu se to může líbit, ale já byla z důvodu většinového nadšení z knihy zklamaná. Je to oddechové čtení, které obsahuje zároveň hlubší myšlenky. Někdy až příliš naivní a přehnané.

Klichem1
13.01.2018 1 z 5

Pisane mne nie prilis prijemnym, ba až trýznivým štýlom. Vela opisov, vela mystična... asi ju chapu len samotni alchymisti. :-)

adorjas
07.01.2018 2 z 5

Rozprávka, v ktorej asi veľa dušičiek našlo svoje spirituálne duchovno...ďakujem, ja si neprosím!

Konycek
06.01.2018 4 z 5

Chvílemi mi přišel příběh zbytečně zdlouhavý, ale možná to bylo jen tím, ze jsem byla hrozně zvědavá jak to dopadne. Každopádně na zamyšlení.... Proč se stále snažíme za něčím hnát?