Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159643/bmid_alchymista-wRQ-159643.jpg 4 7456 7456

Román Alchymista – největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

Alquimista, 1988

PetraFrenz
24.10.2017 5 z 5

Velmi inspirativní kniha, která je nenáročná na čtení. Pomocí příběhu, je velmi jednoduše znázorněna cesta duše, španělského pastýře.

Míša.84
24.10.2017 3 z 5

Filosoficke. Urcite myslenky byly zajimave. Moc mě to nebavilo.

kklepkaa
24.10.2017 4 z 5

Nesedla jsem si z toho na zadek, ale líbilo se mi to. Nevylučuji do budoucna další setkání s Coelhem.

jaro999
13.10.2017 5 z 5

Kniha je napsaná zdánlivě jednoduchým, ale krásným a průzračným jazykem. Přestože je docela útlá, je třeba ji číst pomalu a řádně si ji vychutnat. Podobenství o pastýři a jeho cestě za pochopením světa a nalezením smyslu nejen vlastního života, ale celého vesmíru, schopnosti najít sebe sama. Člověk si při četbě uvědomuje, že na světě vše souvisí se vším, neboť i věci zdánlivě protikladné se vzájemně doplňují a tvoří jednotu: pro pochopení určitého jevu v jeho celistvosti je třeba poznat i jeho protiklad. Své štěstí máme nadosah, je třeba naslouchat hlasu našeho srdce a všehomíra.

ptacicek
10.10.2017 5 z 5

Pro mě je tato kniha srdcovka. Kolikrát během četby jsem si uvědomila, že jen sedím, koukám a rozjímám nad tím, co jsem si přečetla ;)
Pro mě je to kniha krásných myšlenek ;)

readah
05.10.2017 4 z 5

Je to dost naivní, jazyk nic moc. Ale nějak mě to celé bavilo. Letní kniha na oddech, nečekejte nic hlubokého, lidi, kteří říkají, že jim to změnilo život, asi do té doby četli leda kuchařky. Na pláž můžu doporučit.

Jaruš7
02.10.2017 5 z 5

Jako z jiné dimenze.
Příroda nás stvořila a život by měl mít hodnotu jedinečného daru.
Moudro pro život ve štěstí, je i v probuzení lidských schopností všech vjemů, daných přírodou a zde, ten nejkrásnější cit má hlavní roli.
Odpověď je prostá, a když není, tak dva kamínky mohou dilema rozřešit.
Inspirativní:-).

Ivutka4
02.10.2017 5 z 5

nádherná, musela jsem si ji dávkovat po několika stránkách a pak zas chvíli přemýšlet...

Michal17
29.09.2017 5 z 5

Za mě naprosto úžasná kniha! Snad nikdo nemůže namítnout, že Paulo Coelho nevyprávěl barvitě (aspoň v této knize). Já osobně miluji knihy o seberealizaci, ale už mne nebavilo pouze číst rady a poučení bez příběhu. Tato kniha je tedy přesně to, co jsem hledal. Tato tenká knížka bez nějaké "omáčky" kolem se ihned po přečtení stala mou nejoblíbenější knihou a chystám se přečíst další "Coelhovky" a podobnou německou knihu Siddhártha. Takže za mne rozhodně plný počet.

M100
28.09.2017 5 z 5

Krásný příběh plný vzácných rad a věčných pravd.Stačí jen otevřít srdce a vzpomenout si...

misaa.p
18.09.2017 1 z 5

Byla jsem hodně zvědavá na tuto knihu, už jen díky tolika ohlasům, jaké sklízí na internetu i u hodně mých známých. Ovšem mě tak neohromila. Ano, příběh byl zajímavý, ale že by mě uchvátil, to opravdu ne.

Devil-Ivet
08.09.2017 4 z 5

Zajímavé. Další příběh, nad kterým se musíte chtě nechtě pozastavit a přemýšlet. Přemýšlet nad svým životem a pokusit se najít ten svůj smysl života. Přesto si nemyslím, že je to tak skvělá kniha, jak se všude hlásá.

MiraiYume
06.09.2017 5 z 5

Tuhle knihu budete buď milovat nebo... nebo ji prostě v půlce odložíte. Já jsem ten první případ. Poutavý příběh o hledání pokladu, plný filozofických úvah a poselství, to je Alchymista. Je mou nejoblíbenější knihou od tohoto spisovatele. Mám ji velmi ráda a často se k ní vracím.

Mr.Fox
30.08.2017 5 z 5

Kniha bude přínosem pouze tomu, kdo má otevřenou mysl. Otevřenou hlavně pravdě - že vskutku je vše v životě tak jednoduché, jak se píše. Jen my sami si jej děláme o tolik složitější.

Knihu jsem vzal do ruky z důvodu, že mám chuť něco v životě změnit a zároveň si u čtení oddychnout. Již jsem ji v minulosti jednou četl. Asi jsem se ale potřeboval dostat v životě o kus dál, aby mi dala to, co nyní.

Z knihy se rozhodně nedá doslovně vycházet, ale obsahuje jednoduché pravdy, které lidé v dnešní době už zapomněli, či odmítají vidět/přiznat. Vše je v životě tak jednoduché a složité, jaké si to uděláme. A stačí pouze chtít, věřit a všímat si světa kolem, a vše je možné.

Obálka nakladatelství IKAR je stejně magická, jako příběh samotný. Pohodové večerní čtení, které bych přirovnal k Malému princi v "dospělejším" vydání.

Rozhodně doporučuji přečíst každému a nenechat se nikým a ničím odradit. Názor by si měl udělat každý svůj vlastní.

Messilina
30.08.2017 5 z 5

Já to hodnotím, jako pohádku pro dospělé, a já mám pohádky moc ráda. Coelho píše knihy tohoto rázu, o andělech a duchovních průvodcích a tak. Tato kniha je, troufnu si říci, jeho nejlepší.

Lexand
26.08.2017 2 z 5

Přečteno, odškrtnuto.

kercah
24.08.2017 5 z 5

Není divu, že tato kniha je přirovnávána k Malému princi. Příběh o životní pouti s hezkými ilustracemi, který Vás nenechá knihu odložit. V knize je spousta mouder s kterými musí souhlasit snad každý. Je to kniha, která se určitě dá číst pořád dokola, tak aby se člověk zase a znovu mohl pozastavit a zapřemýšlet.

Eloorka
23.08.2017 5 z 5

Moc krásná kniha. Líbila se mi její moudrost, styl jakým je napsaná a proto se jdu vrhnout na další knihy od tohoto autora :)

LaCucaracha
19.08.2017 1 z 5

Coelho je grafoman a mně se jeho knihy nelíbí. (Resp. dvě mi na zkoušku stačily.) To, že je příběh původně součástí Tisíce a jedné noci, to by mi vůbec nevadilo. Problém je v tom, že Coelho chtěl napsat knihu (prostě grafoman, asi potřebuje vydělávat), takže jednoduchý příběh rozmělnil do celé knížky. Coelho se snaží budit dojem oduševnělého autora s filosofickým vhledem, využívá mystiku, jenže mu z toho nakonec vyleze škvár s nevalnou úrovní. Ve srovnání s ním vychází se vztyčenou hlavou Borges, kterému na tentýž příběh stačily dvě strany, přičemž výsledek je mnohem mnohem lepší.

vendysantos
17.08.2017 5 z 5

Tato kniha mě hodně bavila. Je plná zajímavých úvah a myšlenek. V něčem mi připomíná Malého prince, také je to taková pohádka, kterou však děti nepochopí. :)

"Všichni vědí naprosto přesně, jak mají žít druzí. Zato nikdy nevědí, jak mají žít oni sami."