Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159643/bmid_alchymista-wRQ-159643.jpg 4 7456 7456

Román Alchymista – největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

Alquimista, 1988

VladimirTetur
31.10.2016 2 z 5

Coelho mě motal na naviják tak do půlky knihy, kde už jsem docela tušil kam to celé směřuje. Závěr je pak samoúčelně useknutý, že jsem byl až trošku naštvaný nad promrhaným časem. Nenaplněné doufání v to, že to celé skončí sepsáno trošku překvapivěji, hlouběji, .... prostě lépe.

A proto za mě 2/5.

argi111
18.10.2016 5 z 5

Velice povedená a hodně "přemýšlivá" kniha. Skoro bych řekla, že by se měla stát povinnou četbou.

VercaV
17.10.2016 1 z 5

Tak sem se na knihu těšila, samou chválu sem slyšela, ale opak je pravdou. Kniha se mi vůbec nelíbila, děj, postavy nic. A nakonec jsme se nemohli dohodnou jak to teda skončilo, každý to pochopil jinak.

Janin
16.10.2016 5 z 5

Pane Coelho,tak tahle kniha se Vám fakt povedla.
Nádherný,inspirativní, až pohádkově dojemný a napínavý příběh mladého pasáčka,který jde za svým snem.
V průběhu putování potkává krále,sklenáře,alchymistu ...
Přečetla jsem ji jedním dechem a určitě přibude v mé knihovně.

Skaen
12.10.2016 5 z 5

V době, kdy jsem měla v životě chaos, mi tahle knížka pomohla najít cestu, protože je symbolická, ale velmi čitelná a poselství má velmi jasné. Její příběh promlouvá spíš k podvědomí a zrcadlí, co už člověk vnitřně ví, ale potřebuje slyšet/číst, aby mu to docvaklo. Skvělá kniha pro lidi, kteří mají tendenci se uzavírat před světem nebo zakopávat sami v sobě o věci zjevné, ale ne zrovna lehko přijatelné.

TipsyChipsy
07.10.2016 3 z 5

Tato kniha byla příjemnou pohádkou se zajímavým příběhem s nadstavbou. Nadstavbou jsou líbivá moudra, která jakoby chtěla knihu povznést do vyšších sfér. Myslím, že může mít magický vliv na mladé lidi, ovšem čím je člověk starší, tím mu kniha může připadat trapnější a moudra banálnější. Knihu jsem dala přečíst své dceři, když byla asi v 8 třídě a myslím, že to je tak ten věk, který odpovídá ději a ta nadstavba... komu se to líbí, ať to čte furt dokola, dokud nedospěje.

Niannie
06.10.2016 5 z 5

Moc nemám ráda děj v takovém prostředí, ale v téhle knize mi to nevadilo..naopak. Mělo to své kouzlo. Kniha je velmi čtivá, ale občas je zapotřebí se zastavit, zamyslet se nad všemi informacemi, pročíst si to znovu a pak pokračovat. Určitě kdybych si knihu přečetla podruhé, potřetí..tak v ní pokaždé najdu něco nového.

Moymeer
02.10.2016 4 z 5

Trošku kýč, ale pro mě funguje na výbornou. Jedna z mála knížek, ke které se s radostí vracím. Doporučuji jako oddechovku s drobným zamyšlením :)

Elodie
27.09.2016 1 z 5

Měla jsem pocit, že Alchymista laciným způsobem vykrádá Siddhárthu.
A k tomu ještě strašná nuda.

Lukyz
22.09.2016 2 z 5

Bohužel nic pro mě. Přečetl jsem to na doporučení kamaráda, ale tyhle nábožensko / osudový příběhy mi přijdou daleko ujetější než jakýkoli sci-fi.

dadako
22.09.2016 5 z 5

Knihu mám ve svém seznamu k přečtení již několik let. Nikdy nebyla ta správná nálada a bál jsem se, že to nebude úplně to moje gusto... Omyl. Možná jsem knihu vzal do ruky jen v ten pravý čas, ale naprosto mě pohltila. Určitě to nebylo naposledy, kdy jsem knihu četl. K takovým se rád vrátím.

„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“

jitka3162
22.09.2016 3 z 5

Zajímavá kniha, ale rozhodně nic co bych "hltala". Všechno co v knize zaznělo, člověk tak nějak podvědomě ví, tak snad to může posloužit k uvědomění si toho :)

hellena1523
11.09.2016 1 z 5

Banální pravdy zabalené do průhledného nezajímavého příběhu, který by mohl být zajímavý, kdyby nebyl tak blbě napsaný a prodchnutý právě těmi banálními pravdami. Jsem ráda, že jsem knihu měla půjčenou z knihovny a neinvestovala do ní peníze, protože mi přečtení nedalo nic víc, než pocit, že jsem u ní ztratila čas...

Ebba
09.09.2016 5 z 5

Knížku jsem si půjčila v knihovně, přečetla za den, šla do knihkupectví, koupila ji, a do dnešního dne přečetla znovu 3x :). Velmi pěkná, sympatická knížka, na kterou si při rozhodování vždy vzpomenu.

Andy74
07.09.2016 5 z 5

Můj další knižní "počin" pro letošní rok. Alchymistu zařazuji do svých TOPek. Přečetla jsem ji na dovolené za jeden večer, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Musím ji prolouskat ještě jednou, v klidu a v jiném prostředí. Každopádně jsem si začala uvědomovat to, co bylo hlavním tématem ... že hledáme poklad tam, kde vůbec není ........věřte, že já pořád kopu a divím se, že nenalézám.

Lauralex
01.09.2016 2 z 5

Všechno v životě je znamení. A znamení byla i tato kniha.

Očekávala jsem, že mě to uchvátí a předpokládala jsem, že je to přesně pro mě. Myslela jsem si, že ji čtu ve správnou dobu, ale možná právě ne. Chybělo mi něco, co od knih očekávám. Uvěřit. Nepovedlo se mi to. Možná proto, že jsem ještě nedošla k pokladu. Nicméně, i když si myslím, že Paulo je schopný a chytrý myslitel, líbí se mi některé jeho myšlenky, tak jeho literatura jako celek mi prostě nestačí, už mě nedokáže uspokojit.

Ne že by mi dala poslání, procitnutí nebo ukázala životní cestu, to ne. Ale pochopila jsem, že jsme každý jakýmsi Alchymistou a ke všemu stejně nakonec člověk musí dojít sám. I k pokladu. Mícháme si svůj život sami a i když jsou tu okolní vlivy, kterým se nedá ubránit, to konečné rozhodnutí je stejně vždy na nás. Něco mi to dalo, něco mi to vzalo, i tak by se to dalo říct.

Coelho je zajímavý tím, že dokáže vystihnout prosté myšlenky takovým nevšedním způsobem. S některými souhlasím, s některými ne. Ale já věřím, že co se má stát, to se stane. Protože musíme sledovat znamení. Protože život chce, abychom prožili svůj Osobní příběh. A znovu jsem si potvrdila to, co už jsem dlouho věděla - že univerzální řeč, Řeč světa a Duše světa není nic jiného než Láska.

anntine
31.08.2016 4 z 5

Knížka byla dobrá k zamyšlení. Myslím, že aby ji člověk opravdu pochopil, tak by si to celé musel přečíst ještě párkrát. Literární jazyk není úplně vytříbený, za což byl autor často kritizován. Myslím ale, že hlavní téma je natolik dobré, že si kniha zaslouží tak pěkné hodnocení.

gonga
30.08.2016 1 z 5

Alchymista je kniha podávající banální pravdy jako metafyzické zjevení, taková pop spiritualita pro laiky.

Kris@
21.08.2016 5 z 5

Alchymista je kniha, o které jsem už předem veděla, že se mi bude líbit. Věřím, že by si ji měl přečíst každý a to ne kvůli tomu, že v ní snad najde nějakou životní pravdu. Vím, že spousa lidí s autorem suhlasit nemusí (i já se na určité myšlenky moc netvářila). Kniha má však kouzelnou atmosféru a při jejím čtení jsem si připadala šťastná a uvolněná. A to je největší dar, který mi autor mohl dát.

kristyna.ch
20.08.2016 5 z 5

proletěla jsem alchymistou za jediný den a nelituju ničeho, jdu si ho přečíst znovu a nejspíš se už k žádné jiné knížce nedostanu, protože tohle mě dostalo