Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159643/bmid_alchymista-wRQ-159643.jpg 4 7456 7456

Román Alchymista – největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

Alquimista, 1988

katka4430
02.03.2016 1 z 5

Neskutečně nudná kniha a to nejhorší, co jsem od Coelha četla.

Terezka.a
29.02.2016 5 z 5

Do knihy jsem se pouštěla s velkou chutí, protože je stále nazývána jako Bestseller, byla jsem trochu zklamaná. Je to nádherná kniha, to ano, ale přeci jen, ze všech knih co P.C. vydal bych našla jiné tituly, které by mohli nosit ,,přezdívku" Bestseller.
Nicméně to nemění nic na tom, že to je krásná kniha.

Dennee_b
28.02.2016 4 z 5

Věřím, že tato kniha dokáže být pro mnohé poselstvím. Dokáže inspirovat a posunout vpřed ke svým cílům. Já však nejsem velkým zastáncem nadpřirozených sil, a tak jsem knihu musela brát s rezervou. Myslím si, že kdybych knihu četla třeba ve třiceti, vzala bych si z ní mnohem více a na základě zkušeností bych mohla z knihy těžit jinak a vidět se v různých situacích. V osmnácti letech se skoro nulovými zkušenostmi je to však jinak. Až mě život naučí, možná uvěřím, že se vesmír dokáže spojit v můj prospěch, ale to uvidíme až časem.:)
PS. O této knize se říká, že je obdobná jako Malý princ. Za mě je Malý princ několik příček nad Alchymistem, ale možná jen proto, že prince si můžu dosadit do každodenního dění, zato Alchymista poukazuje na celou cestu životem a dobrodružstvím.

Etilik585585
28.02.2016 2 z 5

Kniha se četla dobře, má i jistý nádech tajemna a je v ní i jistá moudrost a poučení.Přesto ,její styl připomíná pohádky Tisíce a jedná noci snad tu chybí už jen Šeherezáda. Ale, myslím ,že za přečtení stojí.

LimedkaMikki
22.02.2016 1 z 5

Její poselství jsem pochopila. Nebo si to aspoň myslím. Když jsem ji četla prvně, byla jsem nadchnuta. Když jsem ji ale později "četla" jako audioknihu, příběh i poselství bylo sice neméně podbízivé, ale snad s větší zralostí a více zkušenostmi v životě jsem to už neviděla tak černobíle. Kniha může někomu pomoct najít cestu, ale jinak je to ryzí průměr.

Majollica
22.02.2016 5 z 5

Je-li žák připraven, učitel se dostaví ... Jste-li opravdu připraveni, pak vás Alchymista okouzlí svou poetikou, přiměje vás přemýšlet a vzpomínat, a také vám připomene jisté životní pravdy. Pravdy, které ale vy už dávno znáte ... Jsou vetkané do příběhu, se kterým se snáze sžijeme, který v nás jistě bude nejednou rezonovat a který nám svou moudrost nenutí nýbrž nabízí, zcela nenásilně a bez instrukcí.

allebra
19.02.2016 5 z 5

Moudrá knížka, určitě se k ní ještě vrátím. Rozhodně stojí za přečtení!

host
19.02.2016 5 z 5

Alchymistu lze srovnat snad leda s Exuperyho Malým princem. Je to autorovo nej nej dílo, jaké lze napsat jednou za život. Ostatní jeho knihy se mi už zdaleka tolik nelíbily.

BastianCatori
18.02.2016 5 z 5

Jedna z TOP knížek, které musíte přečíst nejméně 2x, abyste pochopili její význam.

Luciga
16.02.2016 5 z 5

O knize vím dlouhé roky, ale nějak jsem se k ní zatím nedostala. Jaká škoda.... kolik pravdy a moudrosti se dá schovat do pár jednoduchých vět, do téměř obyčejného příběhu jedné pouti. Je to jedna z toho mála knih, kterou budete v mládí vnímat zcela jinak než o pár let později (bohužel mně se to nepoštěstilo).
Rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení se, není na škodu na svět a vše, co nás v něm potká, nahlížet pozitivně...

Klásek007
16.02.2016 5 z 5

Prostě skvělá. Né však pro každého čtenáře. Kdo ji nechápe, toho čeká ještě dlouhá pouť, ale určitě né ke škodě. Tak to prostě je.Kdo ji pochopil tak ví. Doporučuji.

kalinkacz
10.02.2016 1 z 5

Proč? Proč to lidé čtou? Proč je to tak skvělé? ... Po přečtení této knihy, kterou jsem mimochodem četla neskutečné 3 dny (normálně bych takovou to knihu přečetla za 2 hodinky), jsem se začala sama sebe ptát, jestli jsem děj třeba nepochopila špatně... Ale jak jsem nad tím tak přemýšlela, tak jsem došla k závěru, že kniha je prostě neskutečný blábol plný filozofických řečiček o plnění snů atd... Kniha nemá hlavu ani patu... Nelze se do ní začíst, ani si zní něco odnést... Bohužel...

pichova.veru
05.02.2016 3 z 5

Začátek dobrý, od poloviny mě neskutečně nebavila.

8.mia
05.02.2016 5 z 5

Začala jsem ji číst z "donucení" k maturitě, nakonec se ale stala moji zamilovanou knihou, která ve mě probudila touhu číst. Doporučuji, já ji budu nejspíš brzy znát nazpaměť :)

26e
29.01.2016 5 z 5

V tom čase, keď si ma toto dielko vybralo, bola táto kniha pre mňa veľmi príjemným prekvapením a "touching", nakoľko mám veľmi blízke a podobné vnímanie sveta ... Čítala sa rýchlo... doslova sama, strávila som pri nej pár veľmi príjemných chvíľ... V mojich očiach je táto od Coelho najlepšia...tie ostatné ma až tak neoslovili

tarasnica
29.01.2016 3 z 5

Něco málo jsem se dozvěděl o velbloudech, zapamatoval jsem si nějaké arabské pořekadlo, toť vše.

Vlado84
29.01.2016 5 z 5

Kniha, ktorá mi aj dnes pri spomienke na ňu stále niečo dáva.. , hoci som ju prečítal už pred mnohými rokmi :)
Volanie srdca..počuť hlas srdca.. krásna téma ;)

Pájuš
24.01.2016 5 z 5

Kniha, která skrývá tolik pravdy a přitom je ta daleká cesta tak prostá...

Pinkol
22.01.2016 4 z 5

Přečtena za 3 nudné dny ve škole :D Kniha je duchovní a mnohokrát vás donutí se zamyslet. Hodně se mi líbil konec :)

Tynyton
13.01.2016 5 z 5

Pro mě jedna z nejoblíbenějších knih, která má pro mě obrovský duchovní rozměr. Pokud člověk potřebuje uniknout realitě a trošku se ponořit do sebe, zamyslet se nad sebou, tak je toto ta pravá kniha.