Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159643/bmid_alchymista-wRQ-159643.jpg 4 7361 7361

Román Alchymista – největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

Alquimista , 1988

Viki9
04.04.2013 3 z 5

Na poprvé je to příjemné, čtivé, poetické a místy i objevné dílko - na podruhé to najednou nemá čtenáři co říci.

Sisi11
31.03.2013 4 z 5

Krásné a příjemné čtení. Zatím moje první kniha od Coelha, ale to se brzy změní. Coelho mě svým psaním upoutal natolik, že jdu do dalších knih a velmi se na ně těším. Alchymista je velmi krásný příběh, ze kterého jsem si vzala to, že člověk má věřit sám v sebe. Má být optimistický a věřit ve svou sílu. Myšlenka toho, že každý najde svůj poklad, ale ještě před tím musí najít pár indícií, je velmi krásná, a také pravdivá.

Beatris
26.03.2013 4 z 5

Čte se to vážně hodně dobře a příběh je krásný a poutavý. Ale strašně moc mě zklamal konec. Čekala jsem, že bude jaksi poetičtější a symboličtější. Ale i tak je to zajímavá a jaksi neobvyklá knížka.

hanapaimen
26.03.2013 5 z 5

Asi nejlepší Coelhovo dílo. Četlo se moc hezky, asi není co bych vytkla :)

Processus Xipho
20.03.2013

Kvazifilosofické dílo. Plné hluboce působících úvah, zabalených do líbivého a blýskavého obalu patetismu.
Není ale ani tak prosté, aby mohlo být Malým Princem, ani natolik hluboké, aby se rovnalo Zločinu a trestu nebo francouzskému existencialismu.

Niraj
19.03.2013 5 z 5

Knihu jsem poprvé četl v r.2002. Byl jsem zrovna před velkou životní křižovatkou a jako zázrakem se mi právě dostala do rukou tato kniha. Přečetl jsem ji na jeden zátah přes noc. A pak hned asi ještě 2x. Nakonec mi moc pomohla v mém rozhodnutí. Na oplátku jsem pak knihu psotupně věnoval několika lidem, o kterých jsem si myslel, že by jim mohla také pomoci, nebo je potěšit. Od té doby jsem si knihu přečetl ještě několikrát, mám k ní nostalgický vztah a patří jí čestné místo v mé knihovně.
V podstatě se lidé dělí na ty, kteří tuto knihu považují za zcela naivní a nudnou a na ty, jimž ovlivnila život. Já patřím do té druhé skupiny.

veslynka
19.03.2013 4 z 5

Jednoduchý příběh o pastýři, který opustí své ovce, aby našel poklad. V případě, že nemáte výhrady proti filosofickým vsuvkám, které provází celý příběh, pak mohu rozhodně doporučit přečíst.

kolacky
18.03.2013 4 z 5

Pohádka. Sice trochu krutá, ale to pohádky bývají. Úžasná atmosféra, v případě výtisku, který mám (Argo 2007), umocněná obrázky (James Noel Smith). Pohlazení po duši a pohárek plný naděje.

ajinav82
14.03.2013 5 z 5

Kr

Yorika
12.03.2013 3 z 5

Dost dobře nechápu popularitu této knihy.Já jsem se nudila.Únavné filozofické tlachání o ničem ubíjí linii příběhu.Úmorná snaha spisovatele o intelektuálnost vychází naprázdno.

Smart.ik
11.03.2013 4 z 5

Po přečtení této knihy člověka prostě nutí se zamyslet nad svým životem ať už je jakýkoliv. Knížka se dobře čte i když je občas trochu složité pochopit co je vlastně myšleno tím co je psáno, ale stojí to za to. Přečtením této knihy moc času neztratíte takže proč ji nezkusit :)

titi17
10.03.2013

dobrá pro lidi kteří v životě tápou a hledají řešení,tato kniha je i psychologicky nastavená a každý si v ní najde to své na co potřebuje odpovědět....

chamyl
08.03.2013 3 z 5

Myslím, že je tato kniha přeceňována. Není vyloženě špatná, ale je v ní příliš cítit snaha autora o hluboké filozoficko-duchovní myšlenky. Díky tomu se zde čas od času objevují zbytečně komplikované konstrukce a úvahy, často zakončené větami typu "poušť ví vše". Škoda, pár zajímavých postřehů (pro mne především úvahy u vykladače budoucnosti) stojí za zapamatování, kniha jako úvaha o hledání životní cesty je určitě podnětná, ale styl psaní a Coelhova tak trochu upocená snaha o originální podání její celkovou kvalitu snižuje.

DonFilipson
07.03.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, doporučuji všem přečíst....

hanicka258
06.03.2013 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila. Je velice čtivě napsaná, takže jsem ji měla i docela rychle za sebou. Jinak jsem jen chtěla poznamenat, že věta "Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys to dokázal" se mi neuvěřitelně často osvědčuje i v životě. takže všem vřele doporučuji přičíst.

Alegna
05.03.2013 5 z 5

Tato kniha mluví jednoduchým jazykem srdce a duše, kdo blíže poznal duchovní zážitky, ví o čem je, kdo hledá v životě čistotu, naději a lásku, pochopí, že existují v každé bytosti.

Mia...
01.03.2013 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem kdy vůbec četla. Celé je to tak pravdivé, až to bolí. Když člověk věří a žije takto, ví, o čem Paolo hovoří. Ostatní se budou nudit. To je pochopitelné. Celé dílo je psané velmi lehce až pohádkově, a proto se právě dobře a jednoduše čte. Kdo chce a má zájem, dozví se spousty věcí a velká moudra, která může zužitkovat v reálném životě, kdo nechce, zůstane navždy zabedněn ve své bedýnce strachu poznávat nové věci.

Miken008
23.02.2013 5 z 5

Celá kniha na mě dýchala jakousi magickou atmosférou. Od Coelho je to první, co jsem přečetl a mile mě to překvapilo. Není to roztahané jak jiné knihy a stručně a pochopitelně to předá čtenáři své poselství bez zbytečných nudných pasáží. Od první stránky je celé dílo plné metafor (i když někoho to může až štvát, protože to obsahuje spousty prvků k zamyšlení.) Mě osobně se to četlo dobře, jen mi to místy přišlo až příliš naivní..Pokud k tomu ale budete přistupovat jako k pohádce, tak to půjde samo..Doporučuji :)

mautina7
15.02.2013 3 z 5

Knižka je to hezká, ale to je tak vše... Hluboké myšlenky mě asi minuly

shabby
07.02.2013 5 z 5

..obohatila mě! Po přečtení člověk pociťuje určitou naději, úlevu, touhu žít, poznávat, odpouštět, milovat, objevovat a nacházet...ovšem trvá to vše jen krátce, protože Tě volá realita......