Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532991/bmid_alchymista-65ddb3927412c.jpg 4 7456 7456

Největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: audiokniha , Tympanum

O Alquimista, 1988

hvozdik
15.08.2017 1 z 5

Na Alchymistovi mě mrzí, že příběh je natvrdo přepsaný z Tisíce a jedné noci. Coelho verzi beru jen jako takovou čtivou parafrázi. Kdyby ho skutečně vymyslel, neváhám dát 5 hvězdiček.

essterkaa
14.08.2017 3 z 5

Duše světa, osobní příběh, všemožná znamení... Do jisté míry inspirující, ale v takovémto měřítku velmi prazvláštní.

Percabethka
07.08.2017 3 z 5

V Alchymistovi bylo hrozně moc zajímavých myšlenek, přestože většina z nich není nic objevného. S některými jsem souhlasila, jiné mi připadaly jako blbosti, ale kdo ví... Celkově jsem z něj taková trošku zmatená, asi jsem čekala něco víc - od příběhu, stylistiky, pokladu a vůbec. To samé platí pro závěr: Někdy máme to, co hledáme, přímo před sebou, a ani o tom nevíme... Ano, souhlasím. Jen už to bylo řečeno tolikrát, že okopírovat tuhle myšlenku a udělat z ní pointu svého díla, aniž bychom k tomu přidali nějaký svůj vlastní nápad, není úplně závěr, který bych od tak známé knihy čekala.

knihožrout
31.07.2017 5 z 5

Je jednoduché na Coelha dštíti síru - ale je důležité si uvědomit, kdy Alchymista vyšel. Že byl jako zjevení. Byl zkrátka první. Myslím v masové povědomí. "Vesmír se spojí..." - za to vděčíme Alchymistovi. Pět hvězd za tohle všechno a nepochopení, kterým je zasypávaná.

iveta.vaisova
23.07.2017 5 z 5

Santiago absolvoval dalekou cestu. A nemyslím tím tu z andaluských pastvin k egyptským pyramidám. Myslím tím cestu, kterou by si měl projít každý člověk - cestu vlastního sebepoznání. I na jejím konci se skrývá poklad.

galadrielin
17.07.2017 2 z 5

Měla jsem se mít na pozoru, když mi Alchymistu vehementně doporučovali ti, kteří knihu nevezmou do ruky za celý rok. Anotace mě ale zaujala, tak jsem to zkusila. A zklamala se. Možná, kdybych tu knihu četla o 10 let dřív, možná, kdybych nebyla založením spíše pesimista, možná, kdyby nebyla hlavní myšlenka knihy jasná už od začátku. Je mi líto, za mě je to jedna z nejpřeceňovanějších knih vůbec. Pokud někomu ukázala cestu, tak fajn, mě jen naučila vyhýbat se jejímu autorovi. Což je možná škoda, třeba napsal i nějakou dobrou knihu.

Vladus9
16.07.2017 5 z 5

To, po cem se tak honime, casto lezi primo u nasich nohou. Ale musime urazit poradny kus cesty, abychom to zjistili.

meluzena
14.07.2017 5 z 5

Poutavý příběh o tom, že nejhorší ze všeho je neudělat nic.

Vlastně je to tak trochu pohádka Poklad na mostě - v noci se vám zdá, že na tom a tom místě najdete poklad, tak tam ráno jdete a nic nenajdete. Ale vlastně tam najdete daleko větší poklad - informaci, že ten SKUTEČNÝ poklad - ať už realný nebo metaforický - máte doma. (Což byste se ovšem nedozvěděli, kdybyste se kvůli tomu nevydali na tu dlouhou cestu...)

A možná ten „skutečný poklad doma“ znamená, že během té cesty zažijete tolik věcí, že dojdete k tomu, že Všude dobře, doma nejlíp - zkusíte si kdeco, takže už nemáte potřebu se někam štrachat a za něčím se honit.

sarahmoon
10.07.2017 5 z 5

Myslím si, že kniha má co dát.
Každému jinak... ale přesto...

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Tak tato kniha neměla chybu. Četla se sama.

Chochi26
09.07.2017 4 z 5

Pěkná kniha, která ukrývá mnoho pravd... Po přečtení si člověk uvědomí, co všechno vidí zkresleně, jaké má a může mít schopnosti, jak využít všechen čas a jak nahlížet na život. Konec byl pro mě nejméně zaživný, ale úplný závěr nádherný a jistě překvapivý.

Mony99
08.07.2017 5 z 5

Lidé se nebojí neznáma. Každý člověk je schopen dosáhnout všeho, co chce a co potřebuje. Bojíme se jenom, že ztratíme to, co máme.

petra7210
04.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha přečtená jedním dechem. Nečekaný konec, tedy alespoň já jsem ho absolutně nepředpokládala. Hold občas hledáme všude v okolí a zapomínáme, že vše co potřebujeme je uvnitř nás.

1spb2007
27.06.2017 5 z 5

Tahle kniha je úžasná a dokáže ve čtenáři probudit vztah k duchovnu. Uvědomila jsem si, že naše víra a vytrvalost k nám přitahují to, po čem toužíme. Je to navíc velmi optimistická kniha.

Šavl
16.06.2017 5 z 5

velmi zajímavá kniha a u četby jsem byl mile překvapen :)

japan25
15.06.2017 5 z 5

Tato kniha mě tak bavila že jsem po dobu čtení téměř nespal.
Rozhodně doporučuji těm kdo mají rádi knihy, které jsou těžší na pochopení.
Já jsem knihu pochopil a proto dávám vyšší hodnocení, než ti kdo ji nepochopí

h.mose
14.06.2017 1 z 5

Moje první (a zřejmě asi i poslední) kniha od Coelha. Příběh by za normálních okolností měl něco čtenáři dát. Nějak ho obohatit. Tady to bohužel vůbec nefungovalo :( Jen samé fráze a klišé. Proti tomuto příběhu stojí Jean Giono se svým Mužem, který sázel stromy. Zatím co v případě Giona mluvíme o 100%, tak Alchymista s bídou 10% :(

stepanka000
13.06.2017 1 z 5

Přečetla a dočetla jsem jenom s velkým sebezapřením. A potvrdila jsem si své tušení. Podle mého názoru je to plytká kniha, vezoucí se na módní vlně povrchní ezoteriky. Jak píší čtenáři níže, Coelha buď milujete nebo nesnášíte. Zřejmě jednou provždy patřím do druhé skupiny.

tatruszka
11.06.2017 5 z 5

Velice inspirativní kniha pro čtenáře, kteří mají rádi podobnou literaturu. Příběh odkazuje na hledání a prožití svého životního příběhu a osudu a poslouchání hlasu svého srdce.

JPBelmondo
05.06.2017 2 z 5

Za mě tedy rozhodně ne :-(