Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532991/bmid_alchymista-65ddb3927412c.jpg 4 7456 7456

Největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: audiokniha , Tympanum

O Alquimista, 1988

ZlýJabko
27.05.2017 3 z 5

Docela dobrý příběh, který má nešťastnou snahu tvářit se hluboce.

banánovépyré
24.05.2017 3 z 5

Možná, že kdybych ho četla někdy v pubertě, tak by mi dal víc. Ale dostal se mi do ruky později, v době, kdy už jsem za sebou měla jednak jiné knihy od Coelha a jednak jiné knihy s podobnou tematikou a poselstvím. Takže můj čtenářský prožitek byl poněkud méně hluboký. Ale rozumím tomu, že ta knina může být pro někoho důležitá a přelomová :) Pro mě nebyla. Ovšem asi se to tak mělo stát :)

tomas8187
24.05.2017 1 z 5

Eso slátanina, dočteno jen s obrovským sebezapřením. Pseudo-duchovní bramboračka s připitomělým dějem, připravte se na míchanici nic neříkajících slovních spojení jako "Duše světa", "Osobní příběh" či "Řeč vesmíru" (ano, vždy s velkým písmenem, aby jako víc Duchovna...).
Jednu hvězdičku dávám za konec, kdy "hrdina" příběhu nakonec najde poklad, který naštěstí není něco jako "Večné Prozření", ale echt gold a může si koupit tolik ovcí a velbloudů, kolik chce a jako bonus k tomu tu největší kočku z oázy.

Atanone
10.05.2017 5 z 5

Ono to funguje-když si něco opravdu přejete,celý vesmír se spojí.Někdy to chvilku trvá,protože i lidé,kterých se naše přání dotýkají,mají svoje přání.
Kniha je krásná. Taková jiná cesta do Říma..k Citadele..Malému Princi..prostě cesta

Luvák
03.05.2017 2 z 5

Přečteno proto, že mám pocit, že to četl každý a chtěl jsem vědět, proč. Po přečtení to stále nevím... Plytká a nebezpečná kniha. Může se totiž stát, že jí někdo uvěří.

Manyna
28.04.2017 2 z 5

Nemůžu dát odpad, protože musím ocenit, že si dal s napsáním knihy práci. Poslouchala jsem jako audioknihu, jinak bych musela dát ještě o hvězdu méně, ale takhle se to dalo přežít. Jde o stále dokola omílané fráze, které známe ze spousty jiných motivačních knih, které jsou zabaleny do jakéhosi "kouzelného" příběhu. Na mě to ale nějak nefungovalo.

BlackBlade
27.04.2017 2 z 5

V knize je spousta zajímavých myšlenek („Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“), které znám z vlastního života a mohu jen potvrdit, že je to pravda.
Ale jinak je to taková nezáživná pohádka, čekal jsem od toho něco zcela jiného.
Pokud hledáte motivační knihu, která vás posune v uvažování a zamyslíte se, že strůjcem svého štěstí jste jen vy sami, pak je to kniha na 100 % pro vás.
Vy ostatní si najděte jinou knihu ;)

Bee
25.04.2017 5 z 5

Alchymista ve mně zanechal jenom a jenom pozitivní pocity. Když jsem kdysi dočítala Malého prince, nevěřila jsem, že ještě někdy zažiju tak příjemný pocit a dojetí po dočtení knihy. A ejhle, ono se to stalo znovu. Je nutné si uvědomit, co od téhle knihy čekat. Rozhodně ne nějakou super našlapanou knihu o hledání pokladu a dobrodružstvích v poušti, tohle je ryze filozofická četba, která má čtenáře myšlenkově někam nasměrovat. Za mě úžasné.

Ketesh
20.04.2017 5 z 5

Na konci knihy jsem byla bez dechu a myšlenky mi jen létali hlavou a nemohla jsem se žádné chytit. Prostě jen: WAU!
Rozhodně hodlám číst znovu!

bakjo95
16.04.2017 5 z 5

Lidé se v hodnocení této knihy dělí na 2 skupiny - ti, kteří to pochopili a ti ostatní. Všichni vzhledem k popularitě knihy a nálepkou Světová literatura čekali nějaké ultra promyšlené dílo v podobě 1984 od Orwella. V jednoduchosti je síla a krása. Ne všechno, co stojí za přečtení, musí být nutně složité. Jedna z nejobsáhlejších knih, co se týče životních citátů a mouder, moje nejoblíbenější:

„Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“

„Člověk miluje, protože miluje. Není k tomu žádný důvod.“

„Už jen žít deset minut denně v souladu se svým snem představuje pokrok.“

„Nejtemnější chvíle nastává vždy před úsvitem.“

Doporučuji - 100%

KosťaLevin
15.04.2017 1 z 5

Moje první kniha, kterou jsem si odnesl z knihkupectví. Výměnou za dvousetkorunovou poukázku z jakési soutěže. To bylo v dávných dobách, kdy jsem chodil ještě do šesté třídy a kostka másla stála místo dnešních čtyřiceti korun polovinu. Jakožto jedenáctiletý nezvdělanec dal jsem na doporučení paní knihkupkyně. Tu máš, hochu, knihu. Budeš se u ní smát, budeš plakat, změní ti život! A teď už nezdržuj, dej sem prachy a zmiz! Škoda, že jsem raději nenakoupil deset kostek másla, na které by mi byla bývala poukázka vystačila, a nenamazal je Coelhovi na čelo, aby jeho hlava pomazaná byla ještě pomazanější.

Jedno mu ale nemůžu upřít: je to skvělý obchodník s žádanou komoditou - nadějí. Žel ne nadějí pokornou a posilující, ale nadějí slepou a ignorantskou, která vede do písečných dun, odkud není návratu. A taky mu to psaní jde hezky od ruky. Inu, úspěšní umělci tvoří, ti nejúspěšnější kradou.

KnihovniceVěra
13.04.2017 4 z 5

Četla jsem tuto darovanou knihu před lety a tehdy ve mně nezanechala hlubší dojem. Nyní jsem si ji vychutnala jako pěknou pohádku.
A ona to je opravdu jedna z pohádek tisíce a jedné noci, velmi čtivě převyprávěná a hezky zabalená.
Pokud od toho někdo čeká víc, může být zklamán.

Jessybelle
12.04.2017 4 z 5

Pěkná povzbudivá knížka, je čtivá a krátká.

tygřík2
08.04.2017 odpad!

Prostinké až k pláči...to napsal žáček páté třídy pro spolužačku? Pak je to v pořádku. Ale jinak je to ztráta času.

Satninka
01.04.2017 5 z 5

Jsem docela zaskočena rozdílnými názory na knihu. Je zde vyčítáno, že sdělované myšlenky jsou mělké a ve skutečnosti nemají žádnou hodnotu v porovnání s díly jiných, "větších" autorů.
A já si myslím, že je to o tom, co si z těch myšlenek člověk vezme. Někteří očekávají naservírovaný princip života, kámen mudrců a zlato z olova k tomu, místo, aby si sedli a pokusili se jednotlivé úvahy sami rozvést, dál s nimi pracovat.
Přesně, jak se o tom pojednávalo v knize: "... veškerá věda o Velkém díle mohla být vepsána na pouhý smaragd. Lidé však prostým věcem nepřikládali důležitost a začali sepisovat pojednání, výklady a filosofické studie. Začali také tvrdit, že znají cestu lépe než druzí."

Knihu jsem četla v rámci příprav k maturitě a podle mě je velice vhodná pro mladé lidi, kteří s filosofií a takovouto literaturou nemají tolik zkušeností. Tento malý smaragd je může nakopnout k dalšímu rozvoji v této oblasti a toho si velice cením.

Mia77
31.03.2017 4 z 5

Aby se mi tato kniha líbila, musela jsem k ní dospět, myslím tím mentálně. Někdo to má ve dvaceti a někdo ve čtyřiceti. Líbila se mi, některé citáty se mi zapsaly do paměti, například ....

"Všichni vědí naprosto přesně, jak mají žít druzí. Zato nikdy nevědí, jak mají žít oni sami."

S touto situací se setkávám poměrně často, tak mi to přišlo celkem úsměvné. Celkově je v této knize víc takových pasáží k zamyšlení, proto doporučuji přečíst a uvidíte sami, jestli jste na ní dostatečně vyzrálí ;-)

MH.
25.03.2017 2 z 5

Já jsem sám se sebou rozhodně spokojený. S čím nejsem je, že si (čistě podle mého názoru) tato kniha hraje na mnohem více, než je, protože při bližším pohledu je v myšlenkách dost prostá a plytká.

Alex258
24.03.2017 5 z 5

Nejúžasnější kniha, kterou jsem kdy četl :) Po dočtení jsem měl obrovskou radost. Ti co ji odsuzují tak jsou pouze zklamaní sami sebou.

pajkahej
21.03.2017 1 z 5

No to je teda spatlanina náboženských myšlenek...

MH.
19.03.2017 2 z 5

Tak poprvé Coelho, a asi i naposledy. :)
Jako pohádka pro děti by to bylo hezké dílko, pokus udělat o to něco víc za použitím filozofie a zdánlivě hlubokých myšlenek na mě ale bohužel nezapůsobil. Ano, při čtení jsem si udělal několik poznámek myšlenek, které mě zaujali. Ale poté co jsem knihu dočetl jsem zjistil že jsou všechny vlastně stejné, a nijak mne neobohacují. Celkový dojem z knihy byl pak takový plytký, nijaký. Dočteno tak spíš proto, abych si mohl odškrtnout, že jsem přečetl Coelha. :)