Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532991/bmid_alchymista-65ddb3927412c.jpg 4 7456 7456

Největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: audiokniha , Tympanum

O Alquimista, 1988

AllyKumari
12.01.2017 5 z 5

Klišé moudra? Ano. Ale jak často na tato "klišé" lidé zapomínají. Je třeba je připomínat. A pokud jsou navíc podána s tak upřímnou lehkostí a jednoduchostí, a přesto dokážou připomenout to lepší v nás, jak bych mohla hodnotit jinak, než pěti hvězdami?

Welinie
10.01.2017 3 z 5

Nemusím Coelha, ale zkusila jsem to. Přečteno, ale do oblíbených to rozhodně nezařadím.

PanVojta
05.01.2017 5 z 5

Říkáte si, že celou tu dobu jste četli ty nesprávné knihy až do teď. Každý by ji měl přečíst každý v ní "něco" najde.

Beeper
01.01.2017 4 z 5

Pěkná a pohodová kniha k zamyšlení. Mile mě překvapila počtem stran.

Viky.nox
29.12.2016 5 z 5

Neskutečně inspirativní kniha, která nutí lidi po přečtení zamyslet se a k sakru něco udělat. Člověk přestane koukat na televizi nebo dělat jiné nedůležité věci. Alespoň teda doufám. Já bych jednou chtěla vidět úplně všechno, co na tomhle světě je. A po přečtení téhle knihy opravdu věřím, že to udělám. Zanechala ve mně opravdu zajímavé myšlenky.

Niu
26.12.2016 4 z 5

Velmi pěkná knížka, nenáročná na čtení, pro mne nesla poselství, že i cesta je cíl. Našla jsem si několik pasáží, které mě hodně zaujaly. Patřím k lidem, kteří hledají .... :-D Chystám se určitě i na další autorovy knihy.

Etvel
25.12.2016 5 z 5

Úžasný příběh, který Vám vžene slzy do očí. Ovšem je pravdou, že se to týká především lidí, co taky hledají...:))

LuthyLaura
25.12.2016 5 z 5

Krásná kniha. Paulo Coelho jednoduše a nenásilně předkládá základní pravdy. Nebylo by zlých a nešťastných lidí, kdyby všichni šli za svým Osobním příběhem :-)

michaela669
11.12.2016 1 z 5

Kniha se mi četla docela dobře, ale všechna "moudra" se opakovaly pořád dokola, až mě to začalo otravovat ba dokonce i nudit. Ale nápad krásný.

sagasir
10.12.2016 3 z 5

Žádný zázrak

Znáte to když vám někdo pořád vychvaluje jednu věc až neodoláte a zkusíte ji taky. V lepším případě ji zkusíte také a zalíbí se vám a v opačném případě se vám nebude líbit. Bohužel u Alchymisty se jedná o ten druhý případ. Jednu dobu jste skoro vždy jako odpověď na otázku zda se vám nějaká kniha líbí či jakou knihu čtete dostávali, že se dotyčnému líbí či čte Alchymistu. I mně se to stávalo a tak jsem si říkal, že si tento dle oblíbenosti a čtivosti knižní „zázrak“ také přečtu. Nakonec jsem čtení litoval. Kniha se mně jednoduše nelíbila.

Což o to příběh je to určitě zajímavý a s obrovským potencionálem, ale jakmile přijde jeho knižní zpracování jeho úroveň už pokulhává. Klidně se mnou nesouhlaste, ale mně to přišlo chvílemi až moc magické, podivné a hlavně takové přeslazené. Nemohu se ubránit srovnání s Malým princem od Exupéryho. Ve své podstatě i zde je hlavní hrdina vtažen do magického víru poznání sebe samotného a nových věcí či světů. Na rozdíl od Alchymisty mně, ale přijde Malý princ nenásilně, jednoduše a za to o to krásněji sepsán. U Alchymisty tomu tak není, tedy alespoň podle mě. Jinak jsem bohužel ten typ čtenáře, který musí mít hlavně kvalitně sepsaný příběh a až pak se zabývá věcmi jako jsou třeba postavy a jelikož tady kvalitně sepsaný příběh nebyl ani jsem se postavami v knize nějak zvlášť nezabýval. Přesto mně přišli takové hrozně idealistické, kýčovité, prvoplánové a jako reklama na dobré skutky.

Závěrem tedy dodám, že knížka se určitě přečíst dá ,ale nijak zvlášť z ní odvaření nebudete, nebo alespoň já nebyl.

optos2330
10.12.2016 3 z 5

Vykradnutie starých ľudových múdrostí pomohlo vzniknúť najlepšej a asi aj najznámejšej Coelhovej knihe.

hefa
01.12.2016 5 z 5

Pohladila po duši. Krásná kniha.

Petule.k93
30.11.2016 5 z 5

První kniha,kterou jsem od tohoto autora četla a jsem nadšená. Úžasný příběh, úžasná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Gwendelína
29.11.2016 5 z 5

Nechte se vést...

MaaaR@
14.11.2016 3 z 5

Ačkoliv na věci, na kterých tahle kniha stojí, nevěřím, příběh jako takový mě celkem bavil. Není to nic intelektuálního, ač se to tak snaží tvářit, ale stejně jako některé jiné Coelhovy příběhy, se to dobře čte.

Co mě zaráží daleko víc, jsou komentáře tady na Databázi, hlavně množství těch, které mají přibližně následující konstrukci: "Coelha jsem už četl a jeho psaní mě nebaví, ale protože mě baví kritizovat, tak jsem přečetl i tohle a teď jsem hrozně překvapenej, že mě to taky nebavilo." Co na to říct? Tak to nečtěte, když vám tenhle styl nesedí. Taky mi nešmakuje květák a nedávám si ho obden k jídlu jen proto, abych mohl do všech stran vykřikovat, jak mi to nechutná.

michal8638
09.11.2016 5 z 5

Kniha, která vás donutí přemýšlet, co jiného si od knihy přát!

marketka7328
07.11.2016 4 z 5

Krasne napsana a zajimavy pribeh :-)

Jessica007
02.11.2016 4 z 5

Kniha je hodně filozofická, je v ní hodně moudrých myšlenek a vlastně jako celek - takový příběh - poučná. Dlouho jsem její čtení odkládala a pustila jsem se do ní až nyní, kdy už nejsem tak mladá :D . Takže mě ta moudra a poučení z příběhu nějak moc nepřekvapila. Myslím, že pro mladé je určitě vhodnější - však je také o cestě a o hledání... A mladí vycházejí... A hledají... A hlavně těm bych ji doporučila... Klidně i hodně mladým. Těm určitě. Ale přečíst si Alchymistu může určitě člověk v každém věku..

Januletta
01.11.2016 4 z 5

Začala jsem ho číst s velkým očekáváním a byla jsem mile překvapena. Kniga o cestě, štěstí a znameních. Kniha o člověku. Mě se líbila jakýmsi zvláštním způsobem :)

Nokondisi
01.11.2016

Nádherná kniha..štěstí začátečníka, zkouška dobyvatele. To ve mě rezonuje.