Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532991/bmid_alchymista-65ddb3927412c.jpg 4 7456 7456

Největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: audiokniha , Tympanum

O Alquimista, 1988

anez66
11.08.2016 5 z 5

Jsem z knihy nadšená. Trvalo dlouho, než jsem se k Alchymistovi dostala, konečně se tak stalo a jsem okouzlena. Příběh je dokonalý.

alweryon
03.08.2016 2 z 5

Homeopatikum z Exupéryho a Bible.

lucie4181
01.08.2016 4 z 5

Přečetla jsem to cestou domů z intru (a intráci ví, jak cesty autobusem/vlakem bývají občas nesnesitelně dlouhé). Zatím jsem neměla tu možnost číst o něj něco jiného, ale tahle knížka pro mne byla objevem, milým překvapením, pohlazením po duši...

petulikk
31.07.2016 5 z 5

Nádherná knížka :-)

AdasErving
28.07.2016

Ale no tak, bylo to pěkné, a připadalo mi to i objevné, přesně do té chvíle, než jsem si přečetla tu povídku z 1000 a jedné noci, kterou je to inspirované. Nějak jsem ale nikdy neměla chuť přečíst si od něho i něco dalšího.

kofina
19.07.2016 1 z 5

Nedočíst to by bylo skoro až nepřístojné, vzhledem k počtu stran, ale boj to byl těžký :-D Moc neocením takovou vykrádačku a a filozofii na stříbrném podnose, která je plná jakýchsi ohraných motivačních sdělení a hrozně "utajených" hlubokých myšlenek - obávám se, že poslední dobou už je všude nějak přemotivováno. Děs běs, proč je Coelho tak opěvovaný?

OciVelkeZelene
17.07.2016 3 z 5

Muj prvni Coelho. Asi tomu dam sanci jeste jednou, az budu v lepsim rozpolozeni

moore.allonsy
15.07.2016 5 z 5

Prostý a na první pohled téměř neuvěřitelný se stává Coelhovým podáním velice pravděpodobným a skutečným. Knížka poukazuje na zabedněnost dnešního světa - člověk se vymlouvá sám sobě, že teď nemůže cestovat, že nemá peníze a ani ještě založenou rodinu... Že si teď nemůžete dovolit absolvovat kurzy malování, protože makáte za pokladnou a tak byste je nestíhali. Atd. Ale potom se nenadějete a váš životní čas, kdy máte dovoleno se na Zemi potulovat, uplyne jako voda a co z toho. Žijte, jako by dnešní den byl ten poslední. Překročte svoje meze. Každý den by měl totiž stát za to.

gonegirl
14.07.2016 5 z 5

Přečetla jsem většinu komentářů a byla jsem docela překvapená, že má kniha tak nízké hodnocení. Ano, sice to nebyl žádný literární poklad s ohromujícím příběhem, ale dávat jí "odpad" mi přijde opravdu přehnané. Navíc si myslím, že autor nechtěl ani tak ochromit dějem, jako spíš myšlenkou. Že chtěl, aby si čtenáři uvědomili, že svého štěstí dosáhnou, i když je cesta občas trnitá.
Kniha se mi líbila, byla to taková odpolední oddychovka, kterou jsem ráda vložila mezi jiné knihy, které si člověk koupí, aby jej vtáhly do děje a sžil se s postavami.

Beltrix
10.07.2016 4 z 5

Nemůžu říct, že by to bylo špatné čtení. Celkově se mi příběh líbil, i když část, kdy se má Santiago přeměnit ve vítr, mi přišla už velmi... "nereálná". Pár podnětů k přemýšlení mi to dalo, ale to je asi tak všechno.

sBety
08.07.2016 5 z 5

Alchymista je kniha, kterou jsem musela mít v knihovně. Dala mi hodně a určitě ještě dá:)

Eldar80
07.07.2016 4 z 5

Není překvapující, že si tato lacině vyhlížející lehce esoterická novela, protože za román se nedá považovat, získala takovou slávu. Možná proto, že zde i slepý vidí mezi řádky. Jedná se o pohádkový příběh určený všem věkovým kategoriím od 15 let výše. Autorovo sdělení je zcela prosté. Smysl života není nic vysoce intelektuálního, co nalezneme v knihách, ale spíše se jedná o cestu do vlastního nitra. Zde použitá cesta do srdečního centra logicky vyvolává dojem naivnosti nebo až infantilnosti. Ani z esoterického pohledu není novela zcela správná. Je tedy pochopitelné, že velmi rozumoví lidé budou mít problém knihu strávit.
Ono totiž o nic nejde.
Samotný děj úplně odpovídá pohádce a literární úroveň díky psychicky jednoduchým postavám není valná. S velkou kritikou se dá říct, že se někomu nemusí líbit literární podbízivost. Navzdory nedostatkům se kniha dá doporučit všem, protože každý si tam něco najde a doufejme, že těch zklamaných bude málo. Naštěstí je kniha docela krátká. Mě se ten pohádkový příběh líbil a esotericky zaměřeným lidem doporučuju. 70%

Bert77
04.07.2016 5 z 5

Jedna z mála knih, které jsem četl vícekrát. Coelho moudře podává obraz života, jaký je. A jak smutně se kouká na svět kolem, protože kolik lidí jde za svým snem? Většina umírá ještě dříve, než vstoupí do pouště...

nikikostadinova
27.06.2016 5 z 5

O toto zajímavé dílko jsem zakopávala snad všude...tedy jsem si ji nakonec půjčila v knihovně. A potěšila mně. Četlo se velmi rychle ( což je úspěch, co se mé osoby týká). A příběh byl zajímavý, zvratový a přitom velmi příjemný, svižný. Ale také velmi vhodná na přemýšlení. Takže za mně úspěch.

rarášek
20.06.2016 4 z 5

Rozhodně velice zajímavá kniha. :)

kejty91
19.06.2016 4 z 5

Své poklady máme vždy u sebe, není třeba cestovat. Je třeba si to uvědomovat. Každý den lze zažít stejné dobrodružství jako během cestování...Pokladů a cílů je spousta.

MadlenkaM
16.06.2016 5 z 5

Nádherná filosofická kniha s poutavým příběhem. Rozhodně vlévá energii do žil. :-)

yvona.c
12.06.2016

nádherná:-)

hana1984
06.06.2016 5 z 5

Všem doporučuji k četbě.

LucyNej
03.06.2016 5 z 5

Rozhodně doporučuji přečíst :)