Alicina síť

Alicina síť
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380627/bmid_alicina-sit-y7p-380627.jpg 5 431 431

Rok po vypuknutí první světové války, v době, kdy byly ženy podceňované a svázané společenskými normami, se Eve Gardinerová zatoužila vymanit konvencím a přispět k válečnému úsilí své vlasti více, než umožňovala typická ženská úloha ošetřovatelky. Když se jí tedy naskytla jedinečná příležitost, nezaváhala a stala se špionkou. Následně byla vyslána do Němci okupované Francie, kde byla vycvičena samotnou „královnou špehů“ s krycím jménem Alice a poté zaujala nebezpečnou úlohu v rozsáhlé síti tajných agentek, které získávaly choulostivé informace v srdci nepřátelského velení. Druhá rovina příběhu se odehrává v roce 1947, během zmatků a dozvuků druhé světové války. Americká studentka vysoké školy Charlie, která má od života jiná očekávání, než by se na dívku z jejích vrstev slušelo, neplánovaně otěhotní, leč jaksi postrádá manžela, což je v dané době nepřípustné. Její bohatá rodina se rozhodne poslat dívku do Evropy, kde se má zbavit svého „menšího problému“. Charlie toho využije a zamíří do Londýna, pevně odhodlaná vypátrat, co se stalo s její sestřenicí Rose, která za války zmizela v nacisty okupované Francii. Jediná stopa, již má, ji zavede k ženě, která je zahořklá a pomalu se upíjí v ústraní ve svém rozpadajícím se londýnském domě, a tou ženou není nikdo jiný než Eve Gardinerová…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Alice Network, 2017

gbrgbr
14.01.2019 2 z 5

Není to zlé. Jedna hvězda za to, že se to dobře čte, druhá za téma špionek za první světové války, které je originální a třetí za to, že se autorka pokusila dodržet většinu historických reálií a že na konci napsala, co pravda je a co ne.
Tím končím u chvály. Děj je velice předvídatelný, postavy jsou plytké a dost často se chovají nelogicky a jejich vývoj je nereálný. Dobrá oddychovka, nic víc.

Lena91
08.01.2019 5 z 5

Jedním slovem neuvěřitelný. Úžasný příběh dvou žen, každé jiné a přes to obě bojovnice, které svedla dohromady touha po vědění, ospravedlnění a pomsta. Alicina síť je opravdu příběh spletený z mnoha sítí, zápletek, situací. Nechybí napětí, emoce, strach, sex, láska a romantika, vražda.... Tohle všechno se vám díky autorčině stylu velmi snadno vetře do kůže, prožíváte vše s hlavními hrdinkami, já se tedy vžila do špionky Eve (za mlada ale pouze) a s napětím prožívala každý její krok. Naprosto mě uchvátila.

marketa6511
06.01.2019 5 z 5

Skvělá knížka ... měla jsem sice trošku pocit nevyrovnanosti příběhů, ale knížka se četla skvěle. A dovětek autorky uvádějící na pravou míru co je a co není pravdivé, ten mě nadchl.

Kvetulina
12.12.2018 5 z 5

Moc pěkné a příjemné čtení. Jen škoda, že si korektor nedal víc záležet, ta kniha by si to zasloužila.

Terez25
02.12.2018 5 z 5

Velice pěkné čtení. Příběh dvou žen - mladičké Charlie, která se žene za přízrakem milované sestřenice, jež pohltila válka. A Eve, staré zlomené ženy, kterou pronásledují vlastní démoni.
Knihu doporučuji, čte se lehce a příběh je velice poutavý.