Anjel v podsvetí

Anjel v podsvetí
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532691/bmid_anjel-v-podsveti-65d65c09352ed.jpg 5 446 446

Kapitán Stein a notár Barbarič pátrajú po diabolskom vrahovi v Plzni V Prahe vyčíňa mor a cisár Rudolf II. sa aj s celým dvorom presťahoval do Plzne. Povesť tohto mravopočestného, panovníkovi oddaného mesta však ohrozuje séria zločinov. Najprv sa záhadne stratí synovec ruského vyslanca Vlasjeva, ktorý prišiel vyjednávať v mene cára Godunova. Pod hrozbou škandálu radnica poverí hajtmana Leopolda Steina, aby mladíka našiel. Prípad je však zložitejší a stopy vedú k vysokopostaveným osobám, hajtman teda požiada o pomoc svojho brata, chýrneho vyšetrovateľa Joachima Steina. Kapitán prichádza do Plzne so seržantom Jarošom po boku. V meste ich však čakajú hrozné správy a rozbieha sa nebezpečné pátranie, v ktorom nechýbajú umučení anjeli, tajné bratstvo zhýralých kacírov, dvojtvárni alchymisti, vražední špióni a démon, čo loví duše v labyrinte podzemných chodieb pod Plzňou.... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: audiokniha , Publixing , Slovart (SK)

Anjel v podsvetí, 2020

Interpreti: Marek Geišberg

Art82
27.08.2021 5 z 5

Tak tohle bylo fakt super. Řekl bych že to je jeden z nejlepších dílů. Doporučuji.

komárková
19.08.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila a těším se na další. (Bude-li?)

yerry
05.08.2021 4 z 5

Momentálne síce posledný zväzok detektívnych historických príbehov Barbariča, Steina a Jaroša ale na jeseň sa chystá vydanie v poradí už 8. pokračovania (Pre hrsť dukátov). Červenák tak drží doposiaľ svoju najdlhšiu šnúru s rovnakými hlavnými postavami.

V tomto dieli sa ocitáš v katolíckej Plzni, kde pod ctihodným povrchom tleje riadna sexuálna nádielka, zvrátenosti a vraždy. Autor to korení dobovými miestnymi kulinárskymi špecialitami a kolorit dokresľujú rozsiahle podzemné chodby a zamknuté dvere.

Mám dojem, že s ženskou postavou, ktorá sa tu vyskytne, sa určite v budúcich zväzkoch stretneš. Žena takých záporných kvalít sa v Červenákových románoch veľmi nevyskytuje a ak len epizodicky. Momentálne ma napadá snáď len Dračia cárovná - Baba Jaga v druhom zväzku Bohatiera. Držím palce ;)

Čo sa týka samotného kriminálneho prípadu, ten sa nesie v tradičnom autorovom štýle, teda trojica vyšetrovateľov je viac akčná ako deduktívna a zločinci ukecaní aj na smrteľnej posteli. Ale to len tak na okraj. Asi vieš, prečo čítaš autorove romány. Teda ako zvyčajne, veľmi dobré oddychové čítanie...

mot33
25.07.2021 5 z 5

Super takový kousek se jen tak nečte .Škoda myslel jsem že podle děje umře nějaký kladný hrdina,to by pak bylo ,alespoň na šest hvězdiček.

iveta3689
09.07.2021 4 z 5

Opět skvělé, napínavé. Některé detaily byly až moc překombinované, ale to se v celkově dobré knize rozptýlí.

andrej0867
21.06.2021 5 z 5

Trochu som sa stracal v troch Habsburgoch (Matyas/Matej, Maximilan III a Rudolf II), dozvedel som sa nieco o dedicnej degeneracii Habsburgovskeho rodu (Habsburgska celust ako viditelny dosledok pribuzenskych svadieb medzi spanielskou a rakuskou vetvou rodu), zistil som ze Plzen je postavena na pieskovcovom podlozi a celovo som sa a skvele bavil. Tradicne vyborny Cervenak.

Jaruš7
19.06.2021 5 z 5

Další drsný případ z plzeňského podzemí.
Fantazie si nebere servítky a pivní chloubě sází jednu ťafku za druhou.
Prostředí a vodní zdroje líčí jako z hororového scénáře, až se to jeví jako pomsta.
Co musí každého psychicky rozhodit je živý Anděl.
Citace: " Připouštím, Výsosti, že existují věci mimo naše chápání. Musíme si zachovat pokoru a přijmout i myšlenku, že některé události a úkazy se vymykají pozemskému vysvětlení."
"Seržante... Je čas abyste předvedl svou rouhačskou zálibu."
..."Mluvím o tom, že rád hledáte pozemská vysvětlení úkazů, které jsou připisovány nadpřirozeným silám. Obávám se, že byste se dokázal šťourat i v zázracích svatých. Teď to ale může být k užitku. "

Jako vždy poutavý realitu nelibě vystihující případ Anděla v podsvětí.

LadikRS
07.06.2021 5 z 5

Po slabším Lese Přízraků je zde pan Červenák v plné formě. Námět zachází možná až příliš daleko je pokud jde o sexuální bizarnost odhalovaných zločinů, ale má spád typický pro celou sérii a čte se velice dobře. Už se těším na další pokračování :)

Česneksmedem
02.06.2021 5 z 5

Tak to teda byla pecka!!! Asi nejlepší z celé série (a že je to parádní už od prvního dílu).
Jednou jsem musel trošku nechápavě zavrtět hlavou to když nadávali na plzeňské pivo. To si teda JČ dovolil dost . Knihu i celou sérii rozhodně doporučuji!

Ella_85
25.05.2021 5 z 5

Mam doctenou celou serii, az me to zamrzelo, ze uz je konec.
A tenhle dil byla teda jizda, to vam povim. U nekterych pasazi jsem se „cervenala“ u nekterych mi bylo trochu soufl. Ale co, Cervenak ukazal, ze umi a tahle trojka ma porad co nabidnout. Vsak uz je dalsi pribeh o jejich osudech napsany.
Doporucuju vsem co maji radi historii a detektivky. Tady je to bajecne zkombinovano

Fuckenbrau
17.05.2021 5 z 5

No tuhle sérii se vždy rok těším a pak to přečtu za pár dní... :( tak už se těším na další případ do Kremnice, pro hrst dukátů...

TeaPeter
12.05.2021 4 z 5

Série se po minulém vážně slabém dílu dostala opět do formy. A to je dobře. Dobrý námět, dobře napsáno a hlavně nečekané rozuzlení. Povídání o plzeňském podzemí mi trošičku evokovalo první díl série o Pendergastovi nebo starý francouzský film Krysy z temnot - pod zemí je ještě jiný svět, o kterém z povrchu jen tušíme.

Modrina
03.05.2021 5 z 5

Drsné. Ale skvělé! Naštěstí to podle závěru nebyl závěrečný díl ságy. :)

tatjana1737
23.04.2021

(SPOILER) Nedočetla jsem... Když jsem došla k objevu, který mi umožnil pochopit, proč se kniha jmenuje tak, jak se jmenuje, bylo mi z toho značně nevolno. Svěřila jsem se své exšvagrušce, která to už četla, a ta mi odepsala, že bude hůř. Její zpráva končila podpůrným doporučením: "Brace yourself!" A tak, když se začalo mluvit o větším počtu andělů, jsem s ohledem na Jarošovo koronerovské ohledání usoudila, že jsem asi momentálně přecitlivělá, ale že na to nemám. Proč, proč, Červenáku, mi tohle děláš? Po několikaměsíčním čtení Adlera-Olsena, který i hnusárny dokáže podat jemně, že si čtenář nemusí jít ublinknout, jsem vyměkla a nedala to. Ještě nejsem rozhodnutá, zda to někdy zkusím dočíst, anebo si to raději nechám odvyprávět a cenzurovat.

Ačkoli přiznávám autorovi alespoň jedno plus, a to že v knize byly výjimečně (poprvé) řešeny střevní potíže i páně seržantovy a nikoli jen Barbaričovy. Ostatně toto jsem Červenákovi vyčítala na jeho stránkách: ve všech předchozích knihách byly vždy zevrubné popisy jen Barbaričova čůrání či blinkání. A tak, jak jsem si řekla o seznámení s paní Steinovou, i v tomto ohledu mě autor vyslyšel :-).

cori
22.04.2021 3 z 5

Tak naše trojice si může zabodnout špendlík do dalšího města na mapě habsburské monarchie, v němž vyčistili peleš lotrovskou. Plzeňský quest se točí kolem sexuálních orgií a hříšníka, který ostatní hříšné duše raději likviduje, aby je zbavil jejich chtíče. Myslím si, že Jaroš se se Steinem určitě ještě setká a prsty v tom bude mít určitě uhrančivá Viktorie.
Chtěla bych vidět Barbariče s jeho pochcanou slámou.

Hellboy12
17.04.2021 4 z 5

Táto časť mi prišla trošku slabšia...ale celkovo musím aj ja priznať že sa čítala veľmi dobre

Deia
11.04.2021 4 z 5

Kniha sa mi čítala dobre, ale nejak ma nenadchla. Príbeh samotný mi prišiel príliš prekombinovaný, niekedy až príliš popisný a bolo tam na môj vkus až príliš veľa postáv súvisiacich s prípadom. Páčilo sa mi ale prostredie – plzeňské katakomby mi prišli veľmi zaujímavé (aj keď občas nechutné) a záhada okolo tela v podobe anjela ma udržiavala v napätí. Takisto sa mi páčilo, že sme sa niečo málo dozvedeli aj o samotnom kapitánovi a jeho rodine a aj niečo z historických faktov. Tiež som rada, že Stein opäť vyšetruje spolu s Barbaričom (a Jarošom). Rozuzlenie prípadu sa mi ale vôbec nepáčilo, čakala som trošku niečo iné. Na ďalšie časti sa ale teším, hlavne som zvedavá, že čo bude s Jarošom, tak dúfam, že nebudem musieť čakať dlho.Siedma časť historickej detektívnej série Kapitán Stein a notár Barbarič.

Jarond
08.04.2021 5 z 5

Pecka! Jsem moc rád, že se Stein s Jarošem opět potkali s Barbaričem. Ne, že by předchozí díly byly slabší, ale střetávání se těch odlišných charakterů je nejednou zdrojem skvělého humoru. Kromě vtipu a tradičně perfektních dialogů, je stále velmi zajímavá hlavní detektivní linka s (v rámci žánru) uvěřitelným koncem. Už se moc těším na další díl.

MagdaFish
06.04.2021 5 z 5

Opět skvělé. Ano, jak už zde kdosi poznamenal, Barbaričův příjezd do Plzně je tak trochu do očí bijící "mus", ale to neva. Úžasně zkažená Plzeň přelomu 16. a 17. století to s přehledem přebije. Nejbáječnější postava, krom obvyklých podezřelých: Arcikníže Maxmillián! Jeho jedovatostí vůči císařským dvořanům jsem si užívala nejvíce. :-)

ivoiro
04.04.2021 5 z 5

Musím napsat, že to bylo zase velice příjemné. Doufám, že se dočkáme ještě dalších dílů.