Aréna smrti (speciální vydání)

Aréna smrti (speciální vydání)
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486743/bmid_arena-smrti-specialni-vydani-D2X-486743.jpg 5 6671 6671

Hunger games slaví deset let! Nové vydání s padesáti stranami bonusového materiálu. Země Panem – dvanáct krajů a hlavní město Kapitol, které všem ostatním krajům vládne. Rok co rok musí jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nastoupit do zvrácené televizní reality show a bojovat o svůj život. Vítězství v klání Hunger games znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Šestnáctiletá Katniss se do her přihlásí dobrovolně místo své mladší sestry, na kterou padl los. Má šanci mezi nebezpečnými soupeři přežít?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

Zuzvil
30.11.2017 4 z 5

Vždycky se snažím si nejprve přečíst knížku a pak shlédnout film, tady se mi to "bohužel" povedlo opačně, ale vůůůůbec to ničemu nevadilo, knížka je úúúžasná, četla se mi skvěle a téměř jedním dechem, film si myslím je udělán taky zdařile, takže hurá na druhý díl :-)
listopad 2017 - Tak jsem si dala re-reading a stále boží, zhltla jsem knížku za týden a pořád se mi knížka moooc líbí, má to náboj, nápad.

Adhara
26.11.2017 4 z 5

Príjemne ma prekvapila dobrá čítavosť tohto diela. Už dávno som v tomto žánri nečítala nič, čo by som mala chuť zhltnúť tak rýchlo. Z opisov iných som čakala čosi pochmúrnejšie a uletenejšie, sama som sa čudovala, aký mi bol tento príbeh blízky. Žiaden drastický krvák, vhodné aj pre násťročných. Hlavu som si lámala len nad technologickým riešením Arény, rozmiestnením kamier, že ich nikde nevideli, možnosťami regulácie teploty vzduchu v otvorenom priestore a ďalšími zázrakmi. A scéna umierania Rue mi pripadala patetická, pre mňa to bolo najslabšie miesto knihy.

bezzink
22.11.2017 3 z 5

Vcelku me tento pribeh bavil. Ale jak uz tu nekdo psal, i mne neco nesedelo na stylu psani spisovatelky. Nevim presne co, ale zkratka nebyla jsem behem cteni nijak extremne napjata, ohromena, smutna nebo stastna. Knize se moc nepovedlo vyvolat ve me jakekoliv emoce, kdybych musela prestat se ctenim v pulce treba na nekolik dni, zily by mi to netrhalo. Coz treba nemuzu rict o Brandonu Sandersonovi a jeho serii Archiv bourne zare. Jeho knihy umeji vyvolat ty spravne emoce a hloubku.
Kazdopadne Hunger games urcite nevzdavam, uz jenom kvuli tomu originalnimu pribehu.

Petra024
26.10.2017 5 z 5

Krásný příběh o tom jak se Katniss obětuje za svojí sestru Prim která musí do Hladových her. Katniss která bojuje se všemi možnými nástrahami a snaží se přežít se dokáže zakoukat i do svého společníka z dvanáctého kraje Peety. Určitě doporučuji těm co milují tenhle styl scifi a romantiky. DOPORUČUJI!!!!

Marta1510
12.10.2017

Naštěstí jsem četla dříve všechny 3 díly Hunger Games než vyšly filmy. Všechny 3 knihy mě uchvátily hned od začátku. Nemohla jsem od Hunger Games odtrhnout oči - což se nedá říct o filmech. Ale knihy jsou vážně skvěle napsané! :)

Denis.ska
07.10.2017 3 z 5

Nejdřív sem viděla filmy a protože se mi líbili a kniha je téměř vždy lepší než film, vzala jsem do ruky i tuto knihu. Ještě jsem knihu teda nedočetla, ale už jsem za polovinou a musím tedy říct že když porovnám knihu s filmem, tak se jim moc povedl. Kniha je psána z pohledu Katniss, takže když si z filmu odmyslíte části kde Katniss není, tak je to stejné jako kniha :-) Takže chválím tvůrce filmu že si jen nevypůjčili jména, místo a základní kostru příběhu.

A teď k samotnému hodnocení knihy. Není špatná, ale moc se mi nezamlouvá styl psaní. Nevadí mi když je knihy psána z pohledu hlavní hrdinky, ale zde je to občas takové strohé, zejména zezačátku. Ale příběh je dobrý a když příjde na akci už je styl psaní trochu lepší, takže 3/5

Teniskaha
01.10.2017

Viděla jsem všechny díly. A kniha? Po 15 stránkách jsem odložila. Nuda.

martinkaLLL
27.09.2017 5 z 5

A jéje, další závislost. Tak jdu na další díl, protože bych nedokázala čekat déle. Perfektní, napínavé, doporučuji.

raty
26.09.2017 5 z 5

Přiznávám, že k této knize mě dovedla čtenářská výzva. Nic jsem od ní nečekala, fantasy romány mě nikdy nebavilo číst. A dostavilo se milé překvapení.

Welinie
23.09.2017 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila, kdybych měla cas, přečetla bych jí naráz. Hned musím pro další díly! ^^

LadyAlis
21.09.2017 5 z 5

Nejdříve jsem váhala, ale jakmile jsem se ke čtení dostala, nemohla jsem se odtrhnout. Knihu jsem přečetla během jednoho dne a stala se pro mě nejlepší série :) dokonce i přítel, který nečte, si ji přečetl :)

DejnaDee
21.09.2017 5 z 5

Uf, to bylo něco. Musím přiznat, že Sci-fi zrovna není můj oblíbený žánr, ale tato kniha mě nesmírně bavila. Naprosto úchvatné čtení, krásně napsané a povyprávěné. Chvílemi to bylo naprosto šílené, chvílemi hodně brutální, ale chvílemi i romantické a v celkovém pohledu naprosto famozní.

kosmi
17.09.2017

Zase tak moc originální to není :-) viz Battle Royale o X let dřív. Podobný koncept arény měl už Running man s Arnoldem, nebo lesní honička Hra o přežití s Ice T. Takže to originální vlastně vůbec není a nejspíš je to čistá kopírka a slepenec ze spousty jiných žánrů i když to autorka asi nepřizná :-) Ale to nevadí, na zábavnosti to neubírá.

SmallLucia
12.09.2017 4 z 5

Skvělé a neotřelé. Překvapující, autorka přišla s něčím, co ještě nikde nebylo.

Vojslava
07.09.2017 4 z 5

Nevím, jestli byl dřív film nebo kniha, na počtení to není špatné, ale film, který je prakticky přesnou vizualizací, je přece jen o chloupek lepší...

orangerose
01.09.2017 5 z 5

Dokonalost :)

Melancholie
23.08.2017 3 z 5

Rozhodně nejpovedenější a nejoriginálnější postapokalyptický román. Knihy mě hrozně bavily a nemohla jsem se od nich téměř odtrhnout. Rozhodně není příběh stavěn jen pro mladistvé ale i pro lidi starší. Ke knize jsem se dostala až nedávno,což mě celkem mrzí ,že jsem na ni neřišla dřív. Geniální !

Isew
16.08.2017 5 z 5

Film jsem neviděla a ani nechci. Nemám ráda, když mi někdo jiný vytváří svět, který mám už vytvořený ve svých představách. Kniha byla strhující. Poslouchala jsem ji jako audioknihu. Nevěděla jsem, co od ní čekat, ale takovou nálož jsem vážně nečekala. Od první kapitoly mě chytla a nemohla jsem se odpoutat. Skvělé.

vandalindakova
10.08.2017 5 z 5

Jako první jsem viděla film, abych zjistila, jestli to má cenu číst a jestli mě zápletka zaujme. Věděla jsem, co se stane už předem. To však na knize vůbec nic neubírá. Zhltla jsem jí za jeden jediný den. Příběh je napsaný skvěle a napínavě, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Jsem zvědavá, co se bude dít dál.

Dobročtenářka
03.08.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla za 11 dní a byla jsem jejím zpracováním příjemně překvapena. Líbí se mi,že to nebylo napsáno podle stereotypu.Hodnotím velice kladně,ale po slohové stránce to bylo napsáno špatně,protože kapitoly dělí jednotlivé úseky příběhu, tady kapitoly příběhy nedělí vlastě klidně pokračuje v další kapitola věta z minulé kapitoly.